Jeśli należysz do tej grupy ludzi, która wypróbowała prawie każdy kolor włosów i ekscytujesz się każdą wzmianką o nowym trendzie we fryzjerstwie, koniecznie zwróć uwagę na flamboyage. To jedna z najnowszych technik farbowania włosów. Spodoba Ci się, jeśli marzysz o mieszance naturalnie wyglądających pasemek.

Co to jest flamboyage?

Być może słyszałeś, że flamboyage to połączenie ombre i balayage. Jednak nie do końca jest to prawda. To zupełnie nowa metoda farbowania włosów. Korzysta z unikalnego narzędzia aplikacji, opracowanego przez Angelo Seminara.

Fryzjer nie nakłada tutaj farby bezpośrednio na włosy, tak jak jest to w przypadku baleyage’u. A to, czy jest to ombre, czy nie, zależy całkowicie od tego, jaką technikę zastosuje Twój stylista.

Jak robi się flamboyage?

Można by pomyśleć, że tak delikatna technika farbowania jest żmudna i czasochłonna. Jest jednak zupełnie odwrotnie. Flamboyage polega na spontanicznej selekcji cienkich pasm włosów za pomocą unikalnego paska samoprzylepnego. Jest uniwersalny, wygodny w użyciu i przezroczysty. Dzięki temu stylista może łatwo sprawdzić, czy proces farbowania przebiega prawidłowo.

Chociaż paski pozwalają na bardzo subtelny i spontaniczny wybór włosów, zapewniają również doskonała powierzchni do nakładania farby. W tym przypadku paski zastąpiły tradycyjną folię. 

Flamboyage pozwala uzyskać naturalny efekt. Włosy wyglądają tak, jakby były muśnięte słońcem. Jednak to nie wszystko! Łączy się płynnie, by poprawić naturalny kolor włosów i nadać mu wyjątkowej głębi. 

Co ważne, flamboyage pasuje do wszystkich rodzajów włosów. Bez względu na to, czy masz kręcone, proste, czy falowane włosy, możesz się na niego zdecydować.

Do kogo skierowana jest ta technika farbowania włosów?

Jeśli uważasz, że mniej znaczy więcej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tylko kilka odcieni, czy postawisz na ekstrawagancję, Twoja fryzura będzie wyglądać idealnie. Co ważne, flamboyage naśladuje naturalne pasemka. Dzięki temu fryzura jest bardzo łatwa w utrzymaniu, 

Jeśli lubisz swój naturalny kolor włosów, ale chcesz go ożywić, koniecznie zwróć uwagę na flamboyage. Ta technika nadaje włosom wspaniałego blasku.

Jak dbać o włosy farbowane?

Po farbowaniu odczekaj 72 godziny, zanim umyjesz włosy szamponem. W przeciwnym razie możesz zbyt szybko spłukać farbę. 

Użyj bezsiarczonowego szamponu i odżywki. Laurylosiarczan sodu to rodzaj anoniowego detergentu. Znajduje się w wielu produktach do higieny osobistej. Służy do tworzenia efektu pienienia szamponów i odżywek. Jednak używając siarczanów, ryzykujesz usunięcie z włosów naturalnych olejów i wilgoci. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Nawet jeśli lubisz gorące prysznice, nie funduj ich swoim włosom. Gorąca woda otwiera naskórek włosów. Tym samym umożliwia wypłukiwanie koloru podczas mycia i pielęgnacji.
  • Rzadziej myj włosy, najlepiej co drugi dzień lub nawet 2 razy w tygodniu.
  • Zamiast codziennie myć włosy, używaj suchego szamponu.
  • Stosuj zabiegi bez spłukiwania, by chronić kolor podczas stylizacji.
  • Użyj szamponu rozjaśniającego na dzień przed kolejnym zabiegiem koloryzacyjnym. 
  • Unikaj chloru.
  • Podcinaj końcówki co 6-8 tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj