manicure hybrydowy
fot. whitepress.com

Stylizacja paznokci za pomocą lakierów hybrydowych niemal całkowicie wyparła tradycyjny sposób malowania paznokci. Trudno się temu dziwić, ponieważ efekty uzyskane tą metodą są estetyczne i ogólnodostępne. Lakiery hybrydowe są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia, odpryski i zarysowania, dzięki czemu malowanie może być wykonywane rzadziej. Czy stosowanie tego typu produktów i lampy do hybryd jest zdrowe?

Czym jest manicure hybrydowy?

Podczas wykonywania manicure hybrydowego, na paznokcie położone zostaną co najmniej trzy warstwy preparatów. Jest to baza pod lakier, wybrany odcień lakieru (lub kilka z dodatkiem dodatkowych ozdób w zależności od upodobania) oraz top – warstwa nawierzchniowa. Każdy z tych produktów utwardzany zostaje w specjalnej lampie za pomocą promieni UV. Paznokcie po hybrydzie mogą utrzymywać nienaruszony kolor nawet do 3 tygodni.

Obawy związane z hybrydą

Wiele osób zastanawia się, czy manicure hybrydowy szkodzi. W głównej mierze wątpliwościom podawany jest fakt używania lamp, które emitują promienie UV. Obawy dotyczą również wpływu acetonu i samej struktury hybrydy na płytkę paznokcia, a także sposób, w jaki lakier hybrydowy jest usuwany. Często zamiast specjalnego preparatu (z acetonem), kosmetyczki usuwają lakier za pomocą frezarki, która może uszkadzać płytkę paznokcia.

Prawdy i mity o paznokciach hybrydowych

Promieniowanie UV emitowane przez lampy do hybrydy ma nieznaczny wpływ na skórę dłoni oraz paznokcie [1]. Ponadto produkty do manicure hybrydowego bogate są w filtry ochronne, olejki oraz szereg składników regenerujących i odżywczych, wspierających pielęgnację paznokci [2]. Z kolei dzięki większej wytrzymałości lakierów, paznokcie hybrydowe zdecydowanie rzadziej mają kontakt z acetonem, niż w tradycyjne lakiery. W niektórych salonach kosmetycznych zamiast acetonu używa się frezarki.

Czy manicure hybrydowy jest niekorzystny dla zdrowia? Wszystko zależy od metod i użytych preparatów do malowania paznokci. Aby jednak dodatkowo zadbać o paznokcie hybrydowe, warto wyposażyć się w krem lub serum odżywiające i wzmacniające paznokcie.

Źródło: https://www.biotebal.pl/mocne-paznokcie/jak-uratowac-zniszczone-paznokcie-po-hybrydzie-i-innych-zabiegach

[1]http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/12/ke2019.6-2.pdf

[2]https://www.chemicos.pl/wp-content/uploads/2020/06/5.-Chemicos_1_2019_spk.pdf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj