Niektórzy twierdzą, że nasze oczy są zwierciadłem duszy. Zadbajmy o makijaż oczu, aby ich wygląd był olśniewający. Pamiętajmy, że naszym obowiązkiem jest prawidłowa pielęgnacja okolic oczu. Codzienny demakijaż powinien odbywać się przy pomocy kosmetyków specjalnie do tego celu przygotowanych. Kolejny etap to odżywienie i odpowiednie nawilżenie okolic oczu (nie wszystkie kremy do oczu można stosować również na powieki).

Makijaż oczu – praktyczne porady

Oto kilka przydatnych porad, które sprawią, że wykonany przez nas makijaż oczu będzie wyglądał perfekcyjnie. Przed przystąpieniem do makijażu można przyłożyć do powieki bibułki matujące, które zbiorą z powieki nadmiar sebum. Następnie nakładamy bazę na powieki, która sprawi, że nałożone przez nas cienie do powiek będą się utrzymywać dłużej i nie zaczną się osypywać czy gromadzić w załamaniach powieki.

Ważne jest to, by zdawać sobie sprawę z tego jak mamy osadzone oczy tzn. czy rozstawione są blisko, czy może daleko od siebie, a może są głęboko osadzone? Zdając sobie sprawę z naszych mankamentów, przy pomocy makijażu możemy je umiejętnie zatuszować. Jeśli twoje oczy są zbyt blisko osadzone należy od kącika oka nałożyć jaśniejszy cień natomiast na jego końcach ciemniejszy, w przypadku oczu szeroko rozstawionych procedura jest odwrotna. Oczy głęboko osadzone ( zapadnięte), uwydatnią jasne cienie kładzione na całej powiece.

Bardzo modne ostatnio kreski najlepiej zrobić przy użyciu eyelinera. Nakładamy go na mniej więcej 2/3 górnej powieki, przy czym ok.1/3 długości pogrubiamy mniej więcej od wysokości źrenic. Jeśli chcesz podkreślić również dolną linię rzęs, pamiętaj by zrobić kreskę jedynie wzdłuż zewnętrznej połowy linii rzęs, nie wzdłuż wodnej linii oka. Żeby optycznie otworzyć oczy, wodną linię oka pomaluj kredką w kolorze jasnym, cielistym lub srebrnym. Jeśli natomiast chcesz zmniejszyć oczy, pomaluj linię wodną kreską w kolorze czarny, lub brązowym. Przy wszystkich tych zabiegach pamiętaj, by wykonywać je na tyle ostrożnie, by nie podrażnić oczu.

Dokładne pokrycie rzęs tuszem zagwarantują nam zygzakowate ruchy. Tusz nakładamy od nasady rzęs. Malując dolne rzęsy, dotykaj je szczoteczką, zamiast je rozczesywać. Pamiętaj, by rzęsy, co jakiś czas odżywiać. Nigdy, do tubki z tuszem, nie pompuj powietrza. Może to spowodować kawalenie się tuszu, jego wcześniejsze wysychanie i podczas jego nakładania mogą pojawić się nieestetyczne grudki. Zawsze po nałożeniu tuszu pamiętaj o wyczesaniu rzęs, tak by nie były posklejane.

Brwi są istotnym dopełnieniem wyglądu oka. Pamiętaj, by brwi były zawsze wyregulowane a zbędne włoski usunięte. Naturalne pełniejsze brwi wyglądają o wiele lepiej (pamiętaj, żeby nie były zbyt cienkie). Przed ich malowaniem, najpierw należy je wyczesać. Najpierw ruchem do góry następnie wzdłuż a efekt utrwalamy żelem. Jeśli istnieje taka potrzeba, brwi przyciemniamy lub uzupełniamy ich braki.

Powodzenia, w wykonaniu perfekcyjnego makijażu oka.

Zobacz także: Jak używać zalotki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj