Gadżety łazienkowe – historia wielu z nich jest niezwykle krótka – po kilku próbach użycia kończą na półce i stają się, co najwyżej problemem recyklingowym. Jednak są też takie, bez których już po krótkim czasie stosowania nie wyobrażamy sobie dalszego życia. Niewątpliwe do tej grupy należą te ułatwiające utrzymanie higieny osobistej lub czystości w łazience.

Czysta kabina prysznicowa

Utrzymanie idealnej czystości w łazience to nie lada wyzwanie. Wie o tym każdy, kto choć raz musiał się z nim zmierzyć. W tym zakresie największy problem stanowi kabina prysznicowa, gdzie w trudno dostępnych miejscach zbierają się różnego rodzaju grzyby i mikroorganizmy. Ich całkowite usunięcie w sposób mechaniczny jest nieraz niemożliwe, można to zrobić tylko sposobem. Najskuteczniejszy to zastosowanie metody wykorzystywanej z powodzeniem do usuwania bakterii od dawna w medycynie. Jednak nie trzeba od razu kupować profesjonalnej lampy UV, do utrzymania porządku w domy wystarczy zaawansowany technologicznie sterylizator UV-C i O3 2 in 1 Ozone/UV-C Sterylizing Lamp MT6509. Przeznaczony jest nie tylko do kabin prysznicowych, ale także innych pomieszczeń (kuchni, toalet itp.). Sprawdzi się także przy eliminowaniu nieprzyjemnego zapachu w aucie. Dzięki promieniowaniu UV oraz dezynfekcji ozonowej można usunąć 99,7% grzybów i ok. 650 rodzajów bakterii. Trzeba pamiętać, że ozon dociera nawet do najmniejszych zakamarków, niedostępnych dla sprayów i detergentów. Poza likwidacją wszelkiego rodzaju niechcianych gości, sterylizator dezynfekuje i odświeża całą łazienkę. Sterylizator jest prosty w obsłudze, bezpieczny do użytku w domu. Cały proces sterylizacji trwa zaledwie 15 minut, w tym czasie trudno byłoby to zrobić ręcznie, nawet przy użyciu specjalnych środków czy narzędzi.

Gadżety łazienkowe do higieny jamy ustnej

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zwykła ręczna szczoteczka do zębów to za mało, aby utrzymać higienę jamy ustnej w perfekcyjnym stanie. Z tym zadaniem może sobie tylko poradzić zaawansowana technologicznie elektryczna szczoteczka soniczna oraz irygator dentystyczny. Nowoczesna podróżna szczoteczka soniczna Sonic Waveclean MT6510 to sprzęt dla prawdziwego maniaka czystości, który chce się cieszyć świeżym oddechem, nie tylko w domu, ale także w podróży. Szczoteczka idealnie sprawdzi się w podróży, ma wytrzymałą baterię (do 60 dni na jednym ładowaniu). Wykonana jest w najwyższej klasie wodoodporności, co umożliwia mycie zębów pod strumieniem wody. Szczoteczka dzięki zaawansowanej technologii sonicznej usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej i przebarwień niż klasyczna ręczna szczoteczka. Urządzenia posiada 2 tryby szczotkowania: codzienne czyszczenie oraz wybielanie. Ponadto szczoteczka ma wbudowany system automatycznego wyłączania (2 min) i przypominania o zmianie obszaru szczotkowania (co 30 sekund). Uzupełnieniem procesu szczotkowania powinien być prysznic jamy ustnej na zakończenie. Przenośny irygator Dental Flossjet MT512 służy do przepłukiwania jamy ustnej. Pulsujący strumień wody pod ciśnieniem usuwa płytkę nazębną i resztki pokarmowe z powierzchni stycznych praz miejsc poniżej linii dziąseł. Kto choć raz zetknął się s tym urządzeniem, wie, ile nieczystości pozostaje jeszcze w buzi, nawet po bardzo dokładnym wyszczotkowaniu zębów. Ponadto strumień masuje dziąsła, poprawiając ich ukrwienie. Irygator to urządzenie szczególnie polecane osobom z krwawiącymi dziąsłami, ciasnymi przestrzeniami zębowymi oraz noszącymi implanty, mosty i aparaty ortodontyczne. Ten irygator dzięki niewielkim gabarytom doskonale sprawdzi się w podróży. Działa do 8 godzin na jednym ładowaniu.

Czytaj więcej: Szczoteczka soniczna – czy ją warto kupić?

Gadżety łazienkowe a porządek w łazience

Wielofunkcyjny organizer i sterylizator UV do szczoteczek do zębów to gadżet dla zwolenników klasycznych rozwiązań w zakresie higieny jamy ustnej. Atrakcyjny wizualnie ścienny uchwyt na szczoteczki z dezynfekcją UV oraz dozownikiem pasty Toothbrush Sterilizer MT6508  to wielofunkcyjne urządzenie 3 w 1 do przechowywania i czyszczenia klasycznych szczoteczek do zębów. Dzięki funkcji sterylizacji światłem UV (światło ultrafioletowe 253. Nm) można pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii i zarazków ze szczoteczki. Jednocześnie można sterylizować 4 szczoteczki, a sam proces trwa 8 minut i rozpoczyna się automatycznie po włożeniu szczoteczki i zamknięciu klapki. Integralnym elementem uchwytu jest dozownik pasty, dzięki któremu za każdym razem można nałożyć bezpośrednio na szczotkę tę samą ilość pasty.

Podsumowanie

Na rynku są gadżety łazienkowe, które są niepraktyczne, oraz takie, które poza atrakcyjnym wyglądem oferują niedostępne dotąd możliwości w zakresie utrzymania higieny osobistej i czystości. Prezentowane w tekście urządzenia niewątpliwie należą do tej drugiej grupy, dlatego komu zależy na swoim zdrowiu i swoich najbliższych powinien przynajmniej się nimi bliżej zainteresować.

Zobacz także: Irygator – pomocny gadżet czy niepotrzebny wydatek? Prześwietlamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj