Jeśli chcesz skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej, musisz myć zęby dwa razy dziennie i używać nici dentystycznej. Szczoteczki elektryczne czyszczą zęby dokładniej niż modele manualne. Coraz większą popularnością cieszą się też szczoteczki soniczne. Sprawdź, czy rzeczywiście radzi sobie najlepiej z bakteriami i płytką nazębną.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Prezentowana szczoteczka wykorzystuje technologię soniczną, czyli fal dźwiękowych. Dzięki niej precyzyjnie rozbija płytkę nazębną i skutecznie walczy z bakteriami. Ma duży zasięg i dociera do nawet trudno dostępnych miejsc. 

Jeśli cierpisz na suchość jamy ustnej z powodu leków lub chorób, szczoteczka soniczna może pobudzić produkcję śliny. Dzięki temu wspiera zdrowie jamy ustnej. Warto bowiem pamiętać, że ślina zmywa cząsteczki pożywienia przyczepione do zębów.

Badania potwierdzają, że ten typ szczoteczki może złagodzić stan zapalny przyzębia i cofnąć recesję dziąseł. Zwiększa również krążenie krwi. Szczoteczki soniczne mają wbudowany 2-minutowy timer. W ten sposób możesz lepiej zadbać o higienę jamy ustnej, usuwając więcej płytki nazębnej. Zapewnia naturalnie bielsze zęby oraz zdrowe i piękne dziąsła. 

Zobacz także: Jak czyścić zęby nicią dentystyczną?

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Pracuje z dużą częstotliwością, przynajmniej 260 MHz. To oznacza, że wykonuje 260 ruchów na sekundę, czyli 31 tys.-62 tys. na minutę. Wygląda to imponująco, zwłaszcza jeśli porównamy wyniki ze szczoteczką elektryczną, która wykonuje około 58 tys. obrotów na minutę. 

Klasyczne szczoteczki elektryczne obracają się do przodu lub do tyłu. Z kolei szczoteczki soniczne emitują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, tworząc kieszenie powietrzne między zębami a szczoteczką. Ponadto wykorzystują cząsteczki wody, by skuteczniej usunąć płytkę nazębną. Dodatkowo mają mniejszą główkę, dzięki temu możesz nimi lepiej manewrować w jamie ustnej. Dotrzesz do miejsc, które normalnie zaniedbujesz. 

Jak działa szczoteczka soniczna?

Wykonuje nie tylko pulsacyjne, ale także rotacyjne i oscylacyjne W ten sposób skutecznie usuwa płytkę nazębną, przebarwienia i zabrudzenia, nie niszcząc przy tym szkliwa i dziąseł. Soniczny ruch wymiatania tworzy delikatne mikropęcherzyki, zapewniając wyjątkowe uczucie czystości. Dzięki imponującej prędkości wibracji włókien, szczoteczka miesza płyny (woda i ślina) otaczające zęby. W ten sposób usuwa bakterie nawet w tych miejscach, których nie dotyka włosie.

Jak jej używać?

Szczoteczki soniczne oferują kilka trybów czyszczenia, dzięki temu możesz je dopasować do swoich potrzeb i preferencji. 

Zmocz włosie główki szczoteczki i nałóż niewielką ilość pasty do zębów. Teraz umieść główkę szczoteczki pod kątem 45 stopni, w kierunku linii dziąseł. Naciśnij przycisk zasilania, by rozpocząć szczotkowanie. Lekko dociśnij i powoli przesuwaj główkę szczoteczki po zębach. Wykonuj mały ruch do przodu i do tyłu, kontynuuj go przez cały cykl szczotkowania. Niektóre modele szczoteczek sonicznych mają funkcję Quadpacer, wtedy możesz podzielić jamę ustną na cztery części. Szczoteczka będzie wibrować po 30 sekund. W ten sposób sygnalizuje, że masz przejść do kolejnej części. Nie myj zębów zbyt mocno. Stosuj tylko lekki nacisk i pozwól szczoteczce skutecznie usunąć płytkę nazębną.

Czytaj również: Jak właściwie dbać o zęby naszego dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj