Oglądasz reklamy, albo przewracasz kartki w kolorowych magazynach i zachwycasz się długimi, pięknymi włosami tych wszystkich kobiet. Mają długie i piękne włosy, a Tobie jakoś nigdy nie było po drodze, aby je zapuścić. Zawsze musiałaś je ściąć, bo nie wytrzymałaś, albo cię denerwowały. Postanowiłaś jednak je zapuścić. Świetnie! Przeczytaj zatem ten poradnik, który pomoże ci przez to przejść.

Myślisz, że aby zapuścić włosy należy ich nie ścinać pod żadnym pozorem. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby były zdrowe. Należy więc podcinać końcówki włosów, ale znacznie rzadziej niż powinnaś. Możesz więc to robić raz na 4 – 5 miesięcy, w zależności od potrzeb. W tym celu znajdź sprawdzonego fryzjera, który faktycznie podetnie ci same końce, a nie obetnie 20 cm (możesz popytać wśród znajomych).

Zobacz także: Dieta na wypadanie włosów

Nie farbuj włosów

Jeżeli farbujesz włosy to przestań to robić. Każda farba w jakimś stopniu niszczy włosy. Najbardziej destrukcyjny wpływ na nasze włosy ma rozjaśnianie. Gdy twoje odrosty są dla ciebie katorgą, możesz użyć szamponu koloryzującego, który jest nieco łagodniejszy. Wtedy kolor zacznie się wyrównywać, a włosy będą w lepszej kondycji.

Przegląd kosmetyków

Zrób też przegląd swojej półki z kosmetykami do pielęgnacji włosów. Pamiętaj, że długi włos ma swój „wiek” i może być osłabiony, szczególnie na końcach. Wymaga on więc szczególnej pielęgnacji. Po każdym myciu włosów nakładaj na nie odżywkę o działaniu nawilżającym. Dodatkowo raz w tygodniu stosuj maskę, która dogłębnie je nawilży. Na końcówki polecam stosować jedwab do włosów. Ma on za zadanie wygładzić poplątane końcówki i ułatwić rozczesywanie. Zwróć też uwagę na częstotliwość używania przez ciebie suszarki i prostownicy. Ogranicz to do minimum. Jeżeli nigdzie nie wychodzisz i masz czas, aby włosy wyschły naturalnie to daj im wyschnąć. Zamiast używać prostownicy zwiąż włosy w ogon lub zrób koczek. Te zabiegi bardzo wysuszają włosy, a suche włosy mają skłonność do częstszego łamania się.

Generalnie postaraj się w żaden sposób nie obciążać włosów. Kosmetyki do stylizacji najlepiej oddaj koleżance. Lakier do włosów też. Pewnie tego nie wiesz, ale ma on alkohol i wysusza włosy.

Pamiętaj, że gdy zapuszczasz włosy bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Staraj się zwiększyć w swojej diecie obecność produktów zawierających białko, czyli budulec komórek. Jedz więc mięso, ryby, kasze, produkty zbożowe oraz bardzo dużo świeżych owoców i warzyw. Wspomagaj się też suplementami, które pomogą ci utrzymać prawidłowe ilości składników odżywczych w organizmie.

Wszystkie powyższe wskazówki stosowane przez długi okres czasu dają rezultaty w postaci długich, pięknych włosów. Niestety zapuszczenie ich wymaga cierpliwości i konsekwentnych działań. Nie daj się też naciągnąć na cudowne preparaty przyspieszające porost włosów, bo one nie działają. Tylko właściwa pielęgnacja i zdrowe odżywianie się może przynieść oczekiwane rezultaty.

Czytaj również: Jak przyspieszyć porost włosów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj