Pierwszy kontakt z płcią przeciwną potrafi dla wielu być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli należy się do nieśmiałych osób. Nie raz zapewne zdarzyło Wam się marzyć o podjęciu jakiejkolwiek relacji z tą jedną, wypatrzoną dziewczyną. Wizje potencjalnej znajomości można niestety schować do kieszeni, jeśli w ogóle nie potrafi się nawiązać jakiegokolwiek kontaktu z druga osobą. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad jak zagadać do dziewczyny!

Jak zagadać do dziewczyny – kilka praktycznych porad

Poniższy tekst nie rozwiąże Waszych problemów i nie odpowie na pytania, z którymi musicie się zmagać szykując się w sobie na ten pierwszy kontakt. Pamiętajcie, że nikt nie da Wam pewności siebie – musicie ją odnaleźć w sobie. Jedno jest natomiast pewne, że jeśli nie spróbujecie i nie dacie sobie szansy, nie dacie też jej drugiej osobie. Chcąc poznać dziewczynę, musicie być gotowi na to, by ktoś mógł poznać Was. Przedstawiamy kilka przydatnych rad, ułatwiających nawiązanie pierwszego kontaktu.

  • Bądź pewien siebie – bez minimum odwagi nic nie wskóracie. Nie starajcie się przy tym być nienaturalnie pewni siebie. Ważne jest byście nie byli przerażeni całą sytuacją, gdyż to może Was sparaliżować, a w takiej sytuacji macie małe szanse na nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu. Pamiętajcie, że ludzi widzą czy ktoś jest zestresowany czy zrelaksowany, postarajcie się więc wybrać moment, w którym czujecie się wyluzowani i nie boicie się ponieść ewentualnej porażki.
  • Nie rób nic na siłę – odgrywanie roli z góry skazane jest na porażkę. O ile nie skończyliście szkoły aktorskiej lub nie macie naturalnej umiejętności udawania jakiejś pozy, nie ryzykujcie i nie próbujcie być kimś na siłę. Udawanie kogoś, kim się nie jest ulega porażce w chwili, gdy zaplanowany scenariusz zaczyna rozgrywać się inaczej niż przewidywaliście. W takiej sytuacji zaczynacie się gubić i tylko pogrążać. Niech rozmowa przychodzi naturalnie, bez wymuszania. Możesz to osiągnąć zadając dużo pytań (co zresztą jest bardzo preferowane przez kobiety) oraz pokazać, że chcesz poznać zdanie drugiej osoby na jakiś temat.
  • Bądź aktywny – samo zaczęcie rozmowy wymaga ruchu z Twej strony, więc idź za ciosem. Czekając na to, że dana osoba sama się do nas odezwie może trwać w nieskończoność. Co natomiast w sytuacji, gdy zrobi to ona w momencie, w którym nie byliśmy na to gotowi? Tracąc tą jedyną szansę możemy już nigdy nie doczekać się możliwości naprawienia popełnionych błędów. Warto więc wziąć sprawę w swoje ręce i nie czekać. Zaryzykuj więc i podejdź pierwszy. Zacznij rozmowę od aktualnej sytuacji, która ma miejsce lub spytaj dziewczynę o pomoc. Pamiętaj, że temat który rozpoczniesz musi dać jej szansę wypowiedzenia się. Pierwszym krokiem do porażki jest rozpoczęcie rozmowy od własnego monologu lub tematu nie dotyczącego w ogóle dziewczyny.
  • Pokaż zainteresowanie – jak zagadać do dziewczyny, by jej do siebie nie zrazić? Okaż jej zainteresowanie! Nikt nie lubi jednostronnej rozmowy. Zdaję sobie sprawę, że pierwsza rzecz, która będzie Ci chodziła po głowie jak tylko zaczniecie rozmowę to opowiadanie o sobie. Jest to zrozumiałe, szczególnie jeśli długo zbierałeś się w sobie by ją w ogóle nawiązać. Chciałbyś pewnie by dziewczyna jak najszybciej poznała Ciebie oraz Twoje zalety. Miej jednak świadomość tego, jak ludzi reagują na taki sposób rozmowy. Zadaj sobie po prostu pytanie jak Ty byś się czuł napotykając nową osobę, która nic innego nie robi tylko mówi o sobie. Ważne jest więc, byś tylko zainteresował dziewczynę swoimi poglądami, głównym zaś celem ma być stworzenie sytuacji, w której to Ty słuchasz. Dużo więc pytaj, komentuj opinie (ale nie oceniaj), po prostu pokaż, że słuchasz i chcesz słuchać więcej.
  • Nie odstraszaj od siebie ludzi – oprócz samego zachowania liczy się Twój wygląd. Trudno oczekiwać, by zadbana osoba chciała nawiązać kontakt z kimś, kto wręcz zapomina o codziennej higienie. Ten brutalny przykład powinien Ci uświadomić, że kobiety z założenia więcej o siebie dbają. Są one tym samym bardziej wrażliwe na pewne kwestie. Dodatkowo kobiece oko potrafi dostrzec szczegóły, na które normalnie możesz nie zwracać uwagi. Miej więc świadomość, że brudne paznokcie, niewyprasowana koszule czy też nieświeży oddech mogą być szybko wyłapane i mieć wpływ na przebieg pierwszej rozmowy.

Zobacz także: Jak zacząć rozmowę i ją skutecznie podtrzymywać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj