fot. pixabay.com

Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa do zachowania zdrowia. Nie musisz być od razu profesjonalnym sportowcem – wystarczy średnio intensywny wysiłek dwa razy w tygodniu, by zachować organizm w dobrej kondycji fizycznej. Jak pozostać w dobrej formie? Oto propozycje na aktywne spędzanie wolnego czasu, które są nie tylko zdrowie, ale też przyjemne!

Jazda na rowerze

Rower to nie tylko środek transportu, ale też świetny sposób na zapewnienie wystarczającej aktywności fizycznej. Wystarczy, że wybierzesz się kilka razy w tygodniu na godzinną przejażdżkę po okolicy, a twój organizm dostanie wymagany wysiłek. To jednak nie koniec, bo rower może służyć do bardziej intensywnych wypraw. Dużą popularnością cieszą się rowery trekkingowe umożliwiające jazdę po trudnym terenie, a coraz więcej osób sięga po rowery górskie: https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-rowery/c3-rowery-gorskie/_/N-1f438sm. Jazda na rowerze spala dużo kalorii i pozwala zachować organizm w dobrej kondycji.

Bieganie

Bieganie może być przyjemną alternatywą dla jazdy na rowerze. Nie każdy doceni ten rodzaj aktywności fizycznej, ale jogging cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Najlepiej biega się po terenach zielonych, oddalonych od ruchliwych ulic oraz spalin samochodowych. Przed rozpoczęciem przygody z joggingiem zainwestuj w wygodne buty do biegania. Zacznij powoli i stopniowo – nie przeciążaj się i ułóż plan treningów zgodnie ze swoimi możliwościami.

Nordic walking

Nordic walking to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Chodzenie z kijkami angażuje niemal wszystkie części ciała, a w trakcie marszu ćwiczy się nie tylko mięśnie nóg, ale też ramion czy klatki piersiowej. Kije do nordic walkingu są dość tanie – kupisz je w każdym sklepie sportowym, a spacerować możesz właściwie wszędzie, czy to na dalekich wyprawach w góry, czy to w twojej najbliższej okolicy.

Siłownia

Wyjście na siłownię nie wszystkim kojarzy się przyjemnie – wiele osób praktykuje ciężkie, wyczerpujące ćwiczenia, co może być zniechęcające na dłuższą metę. Należy jednak pamiętać, że to też jest skuteczny sposób na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Jeśli nie chcesz płacić za karnet lub męczy Cię obecność innych osób, to kup własny sprzęt i ćwicz w domu!

Fitness

A może zajęcia fitness? Dla wielu osób wspólne ćwiczenie pod okiem instruktora ma niemal same zalety i łączy przyjemne z pożytecznym. W ramach fitness wykonuje się głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe, choć pojedyncze sesje często koncentrują się na poszczególnych partiach mięśni. Nie musisz od razu wykupywać karnetu na cały rok – przyjdź na jedne zajęcia i sprawdź, czy fitness jest dla Ciebie!

Sporty zespołowe

Sporty zespołowe takie jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka to świetna zabawa, którą praktykują także dorośli. Nie musisz być dobrym graczem, by rozpocząć treningi. Wystarczy, że znajdziesz grupę amatorów, którzy regularnie grają w twojej okolicy. Często zajęcia ze sportów zespołowych bezpłatnie organizują samorządowe ośrodki sportu i rekreacji. Skorzystaj z tej opcji – to doskonała okazja na poznanie nowych osób!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj