Jesień to okres, w którym temperatury szybko spadają, a pogoda za oknem nie zachęca do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób wpada wówczas w swego rodzaju letarg, przesiadując całe popołudnia w fotelu z kocem, herbatą i książką. Tymczasem jest sporo ćwiczeń, które mogą być wykonywane w domowym zaciszu.

Ruch, tuż obok diety, jest jednym z głównych czynników wpływających na zdrowie człowieka. Dlatego nie powinno się z niego rezygnować nawet wtedy, kiedy aura na zewnątrz nie sprzyja. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, żeby poćwiczyć w domu! Przedstawimy Ci kilka możliwości, dzięki którym zadbasz o swoją formę i poprawisz samopoczucie. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Większa siła i lepsza rzeźba

Bardzo dobrym treningiem a zarazem łatwym do praktykowania jest podnoszenie hantli. Niektóre modele pozwalają na zmianę ciężaru, co umożliwi nam zwiększanie obciążeń w miarę postępów w treningu. Te niewielkie akcesoria pozwalają ćwiczyć praktycznie każdą partię ciała – ręce, ramiona, plecy, klatkę piersiową, a nawet nogi. W Internecie jest wiele filmów instruktażowych, przygotowanych przez trenerów. Sesje z hantlami można łączyć także z robieniem pompek. To bardzo efektywna metoda, pozwalająca zwiększyć możliwości swojego ciała.

Joga, czyli ruch dla spokoju

Wielu osobom spodobać się może również joga. To ćwiczenia, które poprawiają równowagę, elastyczność i kondycję, a także zwiększają kontrolę nad oddechem. Wystarczy odpowiednia mata i można zaczynać trening. Wbrew pozorom ta dyscyplina wcale nie wymaga dużej ilości miejsca. Najtrudniejsze figury, jak choćby stanie na głowie, warto jednak najpierw przećwiczyć z wykwalifikowanym trenerem, aby uniknąć kontuzji.

Trenażer, czyli trening kolarski w domu

Bardzo ciekawą formę domowego treningu stanowią również trenażery. Dostępne są proste i tanie wersje rolkowe, ale znacznie większe możliwości zapewniają modele smart. Po zamocowaniu do nich roweru można łączyć się z aplikacjami sportowymi, które odczytując dane o generowanej przez nas mocy i kadencji, pozwalają nam ścigać się za pomocą wirtualnego awatara z innymi rowerzystami. Urządzenie umożliwia nie tylko lepsze zaplanowanie treningu, ale również eliminuje nudę, która często jest przyczyną rezygnacji z ćwiczeń w domowym zaciszu. To doskonały sposób na poprawienie ogólnej wydolności organizmu i wzmocnienie mięśni nóg. Jazda na rowerze stanowi dobrą formę aktywności również dla osób, które np. miewają delikatne bóle kolan – nie obciąża tych stawów tak bardzo, jak bieganie czy skakanie.

Skakanka – prosta i skuteczna

Skakanka to tanie, proste w obsłudze i bardzo skuteczne narzędzie treningowe, dzięki któremu zadbasz o swoją formę. Wystarczy wygospodarować trochę wolnego miejsca i można zacząć trening! Warto jednak założyć odpowiednie, sportowe obuwie, które zamortyzuje wstrząsy. Aby nie nabawić się kontuzji, można zacząć od kilku minut skakania i stopniowo wydłużać ten czas zgodnie z naszymi możliwościami. Najlepsze efekty dadzą codzienne ćwiczenia, jednak korzystny wpływ na zdrowie przyniesie również skakanie co drugi dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj