fot. elements.envato.com

Ceramidy to jeden ze składników kosmetycznych, o których w ostatnich latach zrobiło się głośno. I to nie bez powodu. Kosmetyki z ceramidami polubią m.in. posiadacze cery suchej, wrażliwej, osoby borykające się z AZS czy stosujące produkty z retinoidami. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po ten składnik.

Co to są ceramidy?

Ceramidy zaliczane są do lipidów, które naturalnie występują w naszej skórze. Pełnią w niej bardzo ważną funkcję, ponieważ uczestniczą w tworzeniu bariery ochronnej. Tym samym chronią cerę m.in. przed uszkodzeniami czy nadmierną utratą wody.

Już sama funkcja ceramidów wskazuje, jak wiele dobrego dla naszej cery mogą zrobić kosmetyki z tym składnikiem. Ceramidy uzupełniane od zewnątrz będą wspierać funkcje ochronne skóry. Tym samym będą pomagać w zwiększeniu nawilżenia naskórka, co docenić mogą zwłaszcza osoby z cerą suchą i przesuszoną.

Jaką rolę w kosmetykach pełnią ceramidy?

Sera i kremy z tym składnikiem będą dawać przyjemne uczucie ukojenia, zmniejszać dyskomfort powodowany wrażeniem suchości i szorstkości naskórka, a także swędzenie. Przy regularnym stosowaniu cera będzie wyciszona, wygładzona i nawilżona. Produktami tego typu szczególnie powinny zainteresować się osoby z łuszczycą i AZS. Po ceramidy warto też sięgnąć jesienią i zimą, gdy nasza cera narażona jest na duże różnice temperatur i często sprawia wrażenie ziemistej, szarej i zmęczonej.

Kosmetyki z ceramidami przyśpieszają także regenerację naskórka, zwiększają jego elastyczność oraz odżywiają cerę. Pomagają przywrócić skórze promienność i naturalny, zdrowy blask. Z tego względu polecane są w pielęgnacji cery dojrzałej oraz cery z pierwszymi oznakami starzenia. Tym bardziej, że ilość ceramidów występujących naturalnie w naszej skórze zmniejsza się wraz z wiekiem m.in. na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV.

Z uwagi na to, że ceramidy łagodzą podrażnienia, dobrze sprawdzą się jako element pielęgnacji w czasie kuracji np. retinoidami lub kwasami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj