Jeśli doświadczyłeś traumy wywołanej tragicznym zdarzeniem w twoim życiu albo pracujesz jako terapeuta z ludźmi po traumie, to doskonale wiesz z czym to się wiąże i jakie są objawy przejścia traumy. Nadal nawet po jakimś czasie mogą występować różnego rodzaju dysocjacje, które wpływają negatywnie na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jak sobie z tym radzić? W przezwyciężeniu traumatycznych wspomnień może ci pomóc książka Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Warto się nią zainteresować!
Zaburzenia dysocjacyjne po traumie – Suzette Boon, Kathy Steele, Onno van der Hart
Kilka słów o samych autorach tego godnego uwagi podręcznika:
Kathy Steele to magister pielęgniarstwa oraz specjalistka kliniczna z Atlanty. Jest również dyrektorem klinicznym w Metropolitan Counseling Senices oraz prowadzi prywatne sesje w Metropolitan Theraphy Associates. Otrzymała liczne nagrody za swoją pracę oraz publikacje. Suzette Boon to psycholog oraz psychoterapeutka pracująca w Centrum Traumy Altrecht w holenderskich Zeist. Należy do współzałożycieli European Society for Trauma and Dissodiation. Laureatka wielu nagród za leczenie i metody terapii. Onno van der Hart jest profesorem honorowanym psychopatii traumatyzacji przewlekłej w Departamencie Psychologi Klinicznej w Uterchcie. Działa również jako psycholog i terapeuta z wieloletnim doświadczeniem. Razem postanowili stworzyć publikację, która pomoże zwalczyć skutki traumy. Książka Zaburzenia dysocjacyjne po traumie.Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty to owoc ich współpracy.
W podręczniku znajdziemy szereg przydatnych informacji, które pokazują jak leczyć zaburzenia będące skutkiem traumy. Autorzy przejrzyście opisują zaburzenia i ich objawy oraz proponują skuteczne metody leczenia. Dają wskazówki jak radzić sobie z gniewem, stresem i strachem oraz jak porzucić poczucie winy. Pomagają także leczyć osoby z pragnieniem samookaleczenia się. Pokazują strategię polepszenia samopoczucia pacjenta i budowania jego pewności siebie oraz wypracowaniu zdolności radzenia sobie w społeczeństwie. Na końcu podręcznika znajduje się zarys terapii wstępnej i pożegnalnej oraz arkusz zadań domowych, co jest niezwykle pomocne w trakcie pracy z pacjentami.
Książka Zaburzenia dysocjacyjne po traumie pozwoli ci wypracować twoją własną strategię skutecznej terapii oraz wesprze cię w leczeniu pacjentów. Jeśli sam cierpisz na tego typu zaburzenia również możesz po nią sięgnąć. Dowiesz się, jak sobie radzić w codziennym życiu i lepiej zrozumiesz swój problem.