Cellulit to nieprawidłowe rozłożenie tkanki tłuszczowej. Potocznie zwany skórką pomarańczową jest dużym problem i przyczyną wielu kompleksów. Pojawia się najczęściej na pośladkach, udach i brzuchu, czyli miejscach, gdzie występuje duże skupisko komórek tłuszczowych. Często powstaje w wyniku zaburzeń hormonalnych i metabolicznych oraz w wyniku nieprawidłowej diety, czy braku aktywności fizycznej. Z tego względu, laserowe zabiegi na cellulit są jednymi z najczęściej wybieranych przez większość kobiet.

Jak powstaje cellulit?

Każdy z nas posiada określoną liczbę komórek tłuszczowych, które z biegiem lat mogą znacząco powiększyć swój rozmiar. W wyniku ich przerostu dochodzi do ucisku naczyń limfatycznych, czego efektem są zaburzenia wydalania produktów przemiany materii. Zalegająca w tkankach woda i toksyny powodują obrzęki a magazynowany tłuszcz nie rozkłada się równomiernie, tylko zbija w grudki. Włókna kolagenowe odpowiedzialne za napiętość i jędrność skóry ulegają rozwarstwieniu, przez co skóra staje się zwiotczała i pofałdowana. Tak właśnie powstaje cellulit.

Problem dotyczy głównie kobiet, ponieważ żeńskie organizmy produkują estrogeny, mające spory wpływ na rozwój tkanki tłuszczowej. Włókna tkanki łącznej znajdujące się tuż pod skórą są luźno utkane i charakteryzują się dużą elastycznością. Umożliwia to rozciąganie skóry podczas ciąży, ale również sprzyja rozwojowi cellulitu.

Zobacz także: Jak schudnąć z ud?

Czym są laserowe zabiegi na cellulit?

Laserowe zabiegi na cellulitjednorazowe i trwają około godziny. Jest to obecnie najskuteczniejsza i najmniej inwazyjna metoda na rynku. Najbardziej nowatorskim urządzeniem, stosowanym w czasie terapii jest endolaser Cellulaze, przeznaczony do zwalczania cellulitu we wszystkich jego postaciach i stadiach. Laserowa liposukcja to innowacyjny zabieg chirurgiczny, który długofalowo eliminuje problem.

Całość odbywa się w znieczuleniu miejscowym, przez co pacjent nie odczuwa bólu. Przed zabiegiem rysuje się tzw. „pola działania”, by móc dawkować energię laserową w  równomierny sposób. Następnie, pod skórę wprowadzony zostaje światłowód, za pomocą którego usuwa się nadmiar tłuszczu i podcina włókna kotwiczące. W efekcie następuje redukcja cellulitu a skóra staje się napięta i jędrna.

Obszary najczęściej poddawane terapii laserowej to głównie brzuch, uda i pośladki. Niemniej jednak, zabieg może być wykonywany wszędzie tam, gdzie występuje problem, czyli również na kolanach, przedramionach, czy łydkach.

Efekty i skuteczność zabiegów

Terapia laserowa ma przede wszystkim na celu przerwanie przegród łącznotkankowych, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Pojedynczy zabieg daje możliwość jego całkowitej eliminacji lub przynajmniej znacznej redukcji na co najmniej rok. Efekty uwidaczniają się stopniowo, zwykle trwa to od kilku do kilkunastu tygodni. Skutki uboczne przy tego typu zabiegach występują niezwykle rzadko. Te najbardziej prawdopodobne to niewielki dyskomfort odczuwany, gdy przestaje działać znieczulenie, opuchlizna i sińce, które są jedynie tymczasowe. Prawidłowo przeprowadzone zabiegi na cellulit gwarantują:

  • Usunięcie lub widoczne zmniejszenie cellulitu (w zależności od miejsca i rodzaju powstałych zmian)
  • Długotrwałe efekty
  • Brak lub bardzo małe ślady pozabiegowe
  • Wzrost gęstości i napięcia skóry

Laserowe zabiegi na cellulit to na pewno przełom w walce z problem zwiotczałej skóry. Stosując się do zaleceń i prowadząc higieniczny tryb życia po terapii mamy szansę na utrzymanie uzyskanych efektów przez bardzo długi czas.

undefined

Czytaj więcej: Jak się pozbyć cellulitu? Sprawdzony sposób

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj