Kolagen jest podstawowym białkiem budulcowym naszego organizmu. Stanowi on aż 70% białek występujących w skórze ludzkiej. Jest to związek, który zapewnia jej odpowiednią elastyczność, sprężystość i wytrzymałość. Gdy naturalne włókna kolagenowe ulegają osłabieniu, pojawiają się zmarszczki, utrata jędrności skóry i niekorzystne zmiany w owalu twarzy.
Dotąd kolagenowe preparaty kosmetyczne oparte były wyłącznie na składniku pochodzenia zwierzęcego. Obecnie dostępne są już takie, które zawierają wysokiej jakości, bardzo skuteczny kolagen roślinny. Jego właściwości i działanie są bardzo podobne do kolagenu zwierzęcego, z tym że jest to produkt w pełni wegański, pochodzący z etycznego źródła. Sprawdź, dlaczego warto stosować kolagen roślinny.

Kolagen roślinny – skład i działanie

Wyprodukowanie tego preparatu to przełom technologiczny w nowoczesnej kosmetologii. W jego skład wchodzą aminokwasy roślinne pochodzące z takich roślin jak:

  • soja
  • kukurydza,
  • pszenica.

Układ aminokwasów w kolagenie roślinnym jest podobny do tego występującego w kolagenie morskim. Białka roślinne i zwierzęce są w gruncie rzeczy bardzo do siebie podobne. W ich składzie znajdziemy te same aminokwasy, z tym że ułożone w inny sposób. Korzystając z białek pochodzenia roślinnego, dzięki biotechnologii udało się odtworzyć strukturę charakterystyczną dla kolagenu. Badania dowiodły, że taki kolagen jest bardzo skuteczny. W testach jego właściwości były nawet lepsze niż tego pochodzenia morskiego.

Kolagen roślinny to produkt, który ma stabilną płynną konsystencję i jest rozpuszczalny w wodzie. Nie zawiera on żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Jest delikatny dla skóry i może być stosowany na każdy rodzaj cery. Ponadto doskonale się wchłania, pozostawiając skórę aksamitną i dobrze nawilżoną.

Działanie kolagenu roślinnego przedstawia się następująco:

  • nawilża on, odżywia i głęboko regeneruje skórę,
  • ujędrnia skórę i poprawia jej elastyczność,
  • spłyca zmarszczki,
  • ładnie napina skórę,
  • zwiększa sprężystość i wytrzymałość skóry,
  • wspomaga gojenie podrażnień i drobnych ran,
  • przyśpiesza leczenie blizn,
  • jest pomocny w takich chorobach skóry jak trądzik, czy ŁZS,
  • działa antycellulitowo i likwiduje rozstępy,
  • skutecznie nawilża i chroni skórę suchą i zniszczoną.

Kolagen roślinny – jak stosować?

Kolagen roślinny to produkt wielofunkcyjny, który można stosować zarówno na skórę twarzy i ciała, jak i na włosy.
Sprawdzi się on świetnie jako:

1. Serum nawilżająco – regenerujące
Preparat można nakładać bezpośrednio na skórę bez żadnych dodatków. Nie zatyka on porów, jest delikatne, nie podrażnia, a wręcz goi i uspokaja skórę.

2. Preparat antycellulitowy i na rozstępy
Sprawdzi się zarówno stosowany samodzielnie, jak i połączeniu z masłami do ciała. Możemy go także dodać do aptecznego lub drogeryjnego balsamu, lub serum zwalczającego rozstępy i cellulit.

3. Odżywka do włosów i skóry głowy
Kolagen roślinny wcierany w skórę głowy poprawi mikrokrążenie, nawilży i zregeneruje skórę oraz pobudzi wzrost nowych włosów. Z kolei nałożony na całej długości kosmyków, głęboko je nawilży i zregeneruje, zapobiegnie puszeniu się, elektryzowaniu, łamaniu oraz rozdwajaniu włosów.

4. Wzbogacający dodatek do kremów do twarzy, maseczek oraz peelingów
Do kosmetyków tych bezpośrednio przed nałożeniem na twarz warto dodać 5-10% kolagenu roślinnego. Sprawimy, w ten sposób, że składniki w aktywne w nich zawarte będą działać lepiej, a skóra dostanie jeszcze większy zastrzyk substancji regenerujących i rewitalizujących. Poprawi się jej struktura, wytrzymałość i koloryt.

Pamiętajmy, że naturalny kolagen roślinny to preparat wrażliwy na działanie wysokich temperatur, dlatego nie powinno się go podgrzewać powyżej 70%. Nie łączmy go również z kwasami o pH poniżej 4. Kolagen jest substancją rozpuszczalną w wodzie, dlatego nie powinniśmy go też mieszać bezpośrednio z olejami roślinnymi.

Czytaj także: Starzenie się skóry – jak przeciwdziałać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj