Wiele osób boryka się z trądzikiem. Najgorsze jest to, że często zostawia on po sobie brzydkie ślady w formie blizn i przebarwień skóry. Trzeba z nimi walczyć, aby skóra wyglądała jak najbardziej estetycznie. Ślady te można usuwać laserem. Jak to działa?

Blizny potrądzikowe można usuwać!

Najlepszym sposobem na pozbycie się brzydkich blizn po trądziku jest poddanie się zabiegowi laserowego ich usuwania. Metod jest wiele, ale za jedną z najskuteczniejszych uważa się zabieg z wykorzystaniem lasera Discovery Pico. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu promieniowania w zakresie 1064 i 532 nm – jest to technologia piko- i nanosekundowa, która jest wyjątkowo innowacyjną metodą – nowością w medycynie estetycznej.

Zobacz również: Medycyna estetyczna – mity i legendy

Innowacyjna technologia

Ważne jest by pamiętać, że laser typu piko jest bezpieczny dla pacjenta. Nie narusza tkanek dookoła leczonego miejsca. W związku z tym, zabieg jest wyjątkowo precyzyjny. Polega on na tym, że działaniu indywidualnie dobranej wiązki światła poddawane są określone obszary skóry. Promieniowanie jest emitowane w bardzo krótkich seriach (pikosekundowych). W związku z tym jest ono bezpieczniejsze dla skóry i naraża organizm na zminimalizowaną ekspozycję organizmu na promieniowanie. Laser rozbija pigmenty na niewielkie drobinki, które są łatwo usuwane z organizmu. Równocześnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra regeneruje się szybciej i jest niezwykle elastyczna – a co za tym idzie – wygląda młodziej. Laser tego typu wykorzystuje zjawisko efektu fotoakustycznego. Promieniowanie jest absorbowane przez cząsteczki (tuszu lub skóry), co powoduje gwałtowny wzrost temperatury w jej wnętrzu. Ciepło rozchodzi się, co prowadzi do powstania fali mechanicznej. Ona z kolei prowadzi do wzrostu ciśnienia powyżej poziomu załamania cząsteczki, a to prowadzi do jej rozbicia. Pozostałe cząstki poddawane są fagocytozie i są usuwane przez naczynia limfatyczne.
Promieniowanie dochodzi do najgłębszych warstw skóry, więc barwniki (naturalne lub sztuczne) usuwane są z organizmu szybciej i skuteczniej. Dobrze jest też wiedzieć, że skóra poddawana takiemu zabiegowi ma skłonność do szybszej autoregeneracji. Ostatecznie, jest gładsza, mocniejsza i bardziej elastyczna, ale równocześnie napięta. Z tego powodu, laser Discovery Pico może być używany jako sposób na odjęcie skórze lat. Zabieg nie jest bolesny, ale może być nieprzyjemny. Jednakże trwa on tylko kilka lub kilkanaście minut, w zależności od wielkości powierzchni poddawanej działaniu lasera. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona, ale efekt ten szybko ustępuje.

Nie tylko blizny po trądziku

Laserem Discovery Pico można usuwać nie tylko blizny potrądzikowe, ale też przebarwienia i niewłaściwie wykonany makijaż permamentny. Zdarza się tez, że używa się go do usuwania tatuaży. Z wykorzystaniem tej metody można też dokonywać rewitalizacji skóry oraz zmniejszać widoczność rozstępów. Co ważne – zabiegi z wykorzystaniem lasera pikosekundowego mają działanie odmładzające dla skóry.

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych laserem Discavery Pico dostępny jest w klinice medycyny estetycznej Medistica w Krakowie.

Czytaj takżeJak się pozbyć trądziku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj