Choleryk szybko się złości. Często się kłócą i lubią wygrywać. Lubią też przewodzić w grupie i ustalać zasady, których inni powinni przestrzegać. Nie znoszą krytyki, jeśli ktoś ich obrazi, staną do bezpośredniej konfrontacji. Z pewnością zareagują i zakwestionują negatywne opinie. Mówią głośno, dużo i szybko. Cholerycy nie lubią owijać w bawełnę, są bezpośredni i stanowczy.

Kto to choleryk?

Choleryk lubi dominować, działa szybko i energicznie. Z drugiej strony ma problem z samokontrolą. Szybko się nudzi i często wywołuje kłótnie. Choleryk jest nieprzewidywalny, jego nastrój może się zmienić w jednej chwili.

Mówi głośno i szybko, często nie kończy zdania. Lubi gestykulować, chodzi energicznie, ciągle gdzieś się spieszy. Nie będziesz miał  problemów z rozpoznaniem choleryka. 

Uwielbia być w centrum uwagi, chętnie przewodzi i chroni innych. Choleryk jest uparty, niezależny, odważny, wytrzymały, ambitny i zdeterminowany. Często przejmuje inicjatywę i umie pracować pod presją. Lubią podejmować decyzje i uparcie dążą do celu. 

Jak żyć z cholerykiem?

Związek z cholerykiem nie może być nudny, bardziej przypomina rollercoaster. Lubi dawać prezenty i mówić o swoich uczuciach całemu światu. Robi często szalone rzeczy i jest skłonny do poświęceń. W ten sposób chce pokazać partnerowi, że mu na nim zależy. Bywa bardzo namiętny i zazdrosny. Z drugiej jednak strony choleryk jest bardzo lojalny i oczekuje tego samego.

Postaraj się go zaangażować w trudne tematy lub przedstaw mu ciekawy projekt, by mógł się wykazać. Nie zmuszaj go do kontaktów towarzyskich, choleryk sam lubi decydować, kiedy, gdzie i z kim się spotka. Nie próbuj go też kontrolować, w przeciwnym razie możesz go łatwo zrazić.

Pokaż, że go doceniasz, prawiąc mu komplementy. Naucz się negocjować, by nie mógł Cię zdominować. Otocz go miłością i pokaż, że dbasz o jego potrzeby. Staraj się opanować emocje, w przeciwnym razie choleryk szybko podejmie rzuconą rękawicę. Ma ognisty temperament, dlatego lepiej unikać z nim kłótni.

Raz na jakiś czas daj mu prezent lub zrób niespodziankę. W ten sposób pokażesz mu, że go kochasz. Choleryk często wpada na różne pomysły. Zapytaj, czy pomóc mu w ich realizacji.

 

Jakie cechy mają cholerycy?

Cholerycy nie są przyzwyczajeni do odkładania czegoś na później. Jeśli będą w stanie zrobić wszystkie zadania naraz, na pewno z tego skorzystają. Nie boją się ryzyka, wręcz przeciwnie dążą do zmian. Dzięki swojej wytrwałości najczęściej osiągają zamierzony cel. Przeszkody ich nie przerażają, a niepowodzenia nie powstrzymają, będą próbować, dopóki nie osiągną pożądanego rezultatu. Tam, gdzie inni się poddają, cholerycy wytrwają i wygrają. Nie boją się trudnych sytuacji, traktują je jak swego przygodę i sprawdzian. 

Cholerycy to pracoholicy, skłonni do poświęceń, by zrealizować swoje marzenia. Nie szczędzą wysiłku, czasu i pieniędzy, by osiągnąć to, czego naprawdę pragną. Nie potrzebują dodatkowej motywacji. Mają też duże poczucie humoru. Cechuje ich siła, ekspresja, otwartość, pewność siebie i zaraźliwy entuzjazm. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj