fot.elements.envato.com

Masaż Kobido jest bezinwazyjnym zabiegiem, który odmładza twarz i redukuje powstawanie zmarszczek. Daje doskonałe efekty i wyraźnie poprawia stan cery. Poznaj zalety japońskiego masażu i dowiedz się, jak wygląda w praktyce.

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido, nazywany również niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest doskonałym naturalnym zamiennikiem rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na masowaniu i głębokim stymulowaniu mięśni twarzy poprzez wykonywanie szybkich, lecz także delikatnych ruchów. Taka forma bezinwazyjnego zabiegu pozwala na wygładzenie twarzy, pobudzenie krążenia oraz na lepsze wchłanianie się substancji odżywczych zawartych w stosowanych kosmetykach. Warto dodać, że masaż Kobido to także rytuał, w związku z czym w trakcie zabiegu powinno się używać odpowiednich kosmetyków oraz zapewnić przyjemną i relaksującą atmosferę.

Dawniej z tego naturalnego zabiegu mogli korzystać wyłącznie nieliczni, pochodzący z bogatych japońskich rodzin. Całość odbywała się w Domach Kobido, założonych w XV w. przez mistrzów masażu, które początkowo miały służyć cesarzowej Japonii w zachowaniu wiecznej młodości. Obecnie masaż ten jest dostępny dla każdego i występuje w różnych formach

Masaż Kobido – jak wygląda?

Wszystkie ruchy w masażu Kobido są zaplanowane, a masażysta wykonuje je w określonej kolejności. Całość jest podzielona na kilka części, a każda z faz wpływa na inny obszar twarzy.

  1. Relaksacja. Polega na rozluźnieniu twarzy i wprowadzeniu osoby masowanej w stan relaksu. W tej części masażysta wykonuje spokojne ruchy przypominające głaskanie twarzy.
  2. Manualny lifting. W tej fazie pojawiają się szybsze ruchy, a masażysta rozciąga, szczypie i ugniata skórę. Może to powodować dyskomfort na granicy bólu, jednak po chwili masowana osoba powinna poczuć ulgę i przyjemne odprężenie. Dzięki temu zostaje pobudzone krążenie krwi oraz zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. Ponadto twarz staje się gładsza i dotleniona.
  3. Drenaż limfatyczny. Polega na wykonywaniu ruchów przepychających, które mają wspomóc przepływ krwi i limfy. Faza ta ma również usprawnić usuwanie z organizmu nadmiaru toksyn, zanieczyszczeń oraz wody. W tym czasie wyrównuje się koloryt skóry, a twarz staje się lekko zaczerwieniona i miękka.
  4. Akupresura. Ostatnia faza zabiegu to usprawnianie pracy mięśni poprzez nacisk i stymulowanie wybranych części twarzy.

Taki zabieg trwa od 40 do 70 minut i może obejmować masaż nie tylko twarzy, lecz także głowy, pleców, ramion czy dłoni. Pamiętaj, że masażysta wykonuje powolne ruchy, ale też mocno uciska i szczypie skórę, co ma pobudzić mięśnie oraz tkanki podskórne. Natomiast poprzez uciskanie kciukami konkretnych obszarów twarzy, oddziałuje na punkty energetyczne oraz cały system energetyczny osoby masowanej.

Efekty po masażu Kobido

Efekty masażu Kobido czuć już po pierwszym spotkaniu – skóra zyskuje naturalny koloryt i blask, a mięśnie stają się rozluźnione. Ten manualny zabieg pozytywnie wpływa także na układ nerwowy, zmniejsza bóle głowy, objawy zmęczenia, bezsenność i redukuje stres. Żeby jednak efekty utrzymywały się przez dłuższy czas, należy odbywać sesje nawet dwa razy w tygodniu. Dzięki temu uzyskasz widoczne efekty i przyczynisz się do:

  • poprawienia i uniesienia owalu twarzy,
  • poprawienia jędrności skóry,
  • rozluźnienia mięśni twarzy, szyi, karku i ramion,
  • zmniejszenia zmarszczek mimicznych i bruzd,
  • zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny,
  • poprawienia kolorytu skóry,
  • odżywienia skóry,
  • usunięcia toksyn i zanieczyszczeń z organizmu,
  • zredukowania napięcia i stresu.

Kto najbardziej skorzysta?

Z japońskiego masażu najbardziej skorzystają osoby, których skóra starzeje się, staje się cienka oraz traci jędrność. Ten nieinwazyjny zabieg polecany jest także tym, którzy dużo schudli i zauważają u siebie wiszącą skórę. Natomiast osoby zmagające się z przewlekłymi bólami głowy i migrenami, również znajdą ukojenie w japońskim rytuale. Jeśli jednak osoby przed 40 rokiem życia chcą zadbać o młody wygląd swojej skóry, zanim pojawią się zmarszczki i drugi podbródek, również mogą skorzystać z masażu Kobido.

Przeciwwskazania

Japońska manualna stymulacja mięśni nie jest dla każdego. Z masażu Kobido powinny zrezygnować osoby:

  • z cerą trądzikową (z aktywnym trądzikiem),
  • z cerą naczyniową,
  • z naruszonym naskórkiem,
  • po zabiegu botoksu (należy odczekać ok. 2 tygodnie),
  • przed i po ekstrakcji zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj