Laserowe usuwanie wady wzroku jest trwałą metodą przywracającą pełną ostrość widzenia nawet w ciągu dwóch dni od wykonania tego całkowicie bezbolesnego zabiegu. Od momentu wdrożenia wszelkich procedur zabiegowych większość pacjentów nie ma problemów ze wzrokiem zazwyczaj przez kilkanaście lat. Warto również wspomnieć, iż na laserową korekcję można uzyskać do 12 lat gwarancji (w zależności od wybranej kliniki).

Czy operacyjna likwidacja wady widzenia jest bezpieczna?

Tak, pod warunkiem, że korzystamy z usług renomowanej firmy, w której specjaliści wykonują zabiegi na nowoczesnym sprzęcie. Pacjenci po operacji muszą również stosować się do wytycznych lekarzy, a co najważniejsze – pamiętać o okresowych kontrolach okulistycznych. Dzięki temu wyeliminujemy ryzyko skutków ubocznych oraz możliwość pogorszenia się wzroku w przyszłości.

Jakie badania kwalifikacyjne należy wykonać, aby poddać się laserowej korekcji wzroku?

Gwarancją bezpieczeństwa są także kompleksowe badania kwalifikacyjne. Według ekspertów jednej z najbardziej renomowanych klinik w Polsce – Vidium Medica pozwalają one wykluczyć inne, współistniejące schorzenia, wpływające na bezpieczeństwo zabiegu. Składają się na to m.in.:

  • topografia rogówki,
  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • biometria optyczna.

Specjaliści badają również komputerowo refrakcję, mierzą szerokość źrenic, a dodatkowo wykonują OCT tylnego odcinka oka i rogówki.

badania okulistyczne

Jakie przeciwwskazania wykluczają pacjentów do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja widzenia nie jest rekomendowana (i możliwa) dla osób posiadających niestabilną wadę wzroku (dotyczy to w większości mężczyzn i kobiety poniżej 21 roku życia),  cierpiących na chorobę plamki żółtej, jaskrę oraz zaćmę. Przeciwwskazaniami są również silne alergie (np. na roztocza), choroby autoimmunologiczne, a także ciężki niedobór wydzielania łez.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Cena za operacyjną likwidację wady widzenia oscyluje w granicach 7 000 – 10 000 zł. Istnieją firmy, które robią to za ok. 60-70% tej ceny, jednak ich pracownicy działają bardzo często na starszym sprzęcie niskiej jakości.

Zwiększa to prawdopodobieństwo powikłań pozabiegowych, dlatego warto wybierać kliniki, bazując w głównej mierze na rzetelnych referencjach, nie zwracając w pierwszej kolejności uwagi na ceny wykonania zabiegu (pamiętajmy, że koszty operacji laserowej można bardzo często rozłożyć nawet na 50 rat).

Czy warto zainwestować w laserową korekcję wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to inwestycja w nową jakość życia. Korzystają z niej zarówno sportowcy, prezenterzy telewizyjni, aktorzy, profesjonalni gracze e-sportowi, wokaliści, starsze oraz młodsze osoby. Dzięki temu Twoje oczy będą w idealnej kondycji przez wiele lat – wystarczy ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych i uczestniczyć w okresowych kontrolach okulistycznych.

Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze kliniki zwrócić uwagę na kompleksowość badań kwalifikacyjnych, jakość dostępnego sprzętu i doświadczenie osób przeprowadzających badanie (najlepsze kliniki w Polsce zatrudniają fachowców z ponad 5-letnim doświadczeniem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj