zanieczyszczenie powietrza

Jakość powietrza, którym oddychasz, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak astma i alergie. Chodzi tutaj nie tylko o powietrze na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach. Aby kontrolować poziom zanieczyszczeń w domu, możesz kupić odpowiednie urządzenie. 

Dlaczego warto kupić urządzenie do pomiaru zanieczyszczenia?

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej badań wskazuje na to, że powietrze w budynkach i domach może być bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, szczególnie w dużych i przemysłowych miastach. Co ważne, spędzamy coraz więcej czasu w domu.

Dlatego warto kupić urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń. Dostarcza wielu przydatnych informacji. Po zidentyfikowaniu problemów możesz kupić nowoczesny oczyszczacz powietrza. Usuwa cząstki stałe. Dzięki temu przynosi ulgę alergikom i astmatykom. 

Czy mogę zaufać monitorowi jakości powietrza?

Zainstalowane i używane zgodnie z wytycznymi czujniki jakości powietrza w stacjach monitorujących mogą zapewnić dobry punkt odniesienia w zakresie poziomu zanieczyszczeń.

Jeśli jednak wykryjesz niebezpieczne substancje, takie jak radon lub tlenek węgla, natychmiast skontaktuj się ze specjalistą.

Jak działa urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń?

Zwykle urządzenie jest wyposażone w trzy czujniki:

  • Tlenu. Każdy gaz, który można utlenić lub zredukować elektrochemicznie, można wykryć za pomocą czujnika. Zużycie tlenu wytwarza prąd, który jest liniowo proporcjonalny do stężenia gazu w powietrzu. Pamiętaj, by wymieniać go co 1-2 lata.
  • Tlenku węgla. Działa na tych samych podstawowych zasadach, co czujnik tlenu. Zużywa niewielkie ilości gazu, przy czym absorpcja gazu i moc elektryczne są kontrolowane przez „barierę dyfuzyjną”.
  • Dwutlenku węgla. Mierzy poziom gazu poprzez monitorowanie ilości promieniowania podczerwonego (IR) pochłoniętego przez cząsteczki dwutlenku węgla.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Zanieczyszczenia w powietrzu są często niewidoczne i bezwonne. Dlatego warto wprowadzić odpowiednie rozwiązania ochronne.

Określanie źródeł zanieczyszczenia

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zadawać następujące pytania:

  • Dlaczego kaszlę, mam problemy z oddychaniem lub alergię skórną?
  • Czy powinienem teraz otworzyć okna?
  • Czy z zewnątrz napływają zanieczyszczenia?
  • Czy mój środek do czyszczenia podłóg zawiera szkodliwe chemikalia?
  • Czy mój oczyszczacz działa?

Monitor jakości powietrza pomaga odpowiedzieć na te pytania, poprzez wskazanie źródeł zanieczyszczenia.

kontrola jakości zanieczyszczeń

Co sprawdza?

Typowe parametry wpływające na jakość powietrza obejmują cząstki stałe (PM 2.5 i PM 10), temperatura i wilgotność, a także tlenek węgla, dwutlenek węgla oraz środki chemiczne. Zobacz, czy urządzenie jest wyposażone w odpowiednie czujniki. 

Łatwy do odczytania i zrozumienia

Funkcje, takie jak prosty, intuicyjny ekran i elementy sterujące, pozwalają natychmiast poznać aktualną jakość powietrza.

Intuicyjny i zautomatyzowany

Jeśli szukasz całodobowej kontroli zanieczyszczeń, potrzebujesz inteligentnego urządzenia, które łączy się z Wi-Fi. Może być zintegrowany z aplikacją mobilną lub internetową. Dostarcza wielu wartościowych informacji.

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię