Jakość powietrza, którym oddychasz, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak astma i alergie. Chodzi tutaj nie tylko o powietrze na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach. Urządzenie do pomiaru zanieczyszczenia pozwala kontrolować poziom zanieczyszczeń w domu. 

Dlaczego warto kupić urządzenie do pomiaru zanieczyszczenia?

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej badań wskazuje na to, że powietrze w budynkach i domach może być bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, szczególnie w dużych i przemysłowych miastach. Co ważne, spędzamy coraz więcej czasu w domu.

Dlatego warto kupić urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń. Dostarcza wielu przydatnych informacji. Po zidentyfikowaniu problemów możesz kupić nowoczesny oczyszczacz powietrza. Usuwa cząstki stałe. Dzięki temu przynosi ulgę alergikom i astmatykom. 

Czy mogę zaufać monitorowi jakości powietrza?

Zainstalowane i używane zgodnie z wytycznymi czujniki jakości powietrza w stacjach monitorujących mogą zapewnić dobry punkt odniesienia w zakresie poziomu zanieczyszczeń.

Jeśli jednak wykryjesz niebezpieczne substancje, takie jak radon lub tlenek węgla, natychmiast skontaktuj się ze specjalistą.

Jak działa urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń?

Zwykle urządzenie jest wyposażone w trzy czujniki:

  • Tlenu. Każdy gaz, który można utlenić lub zredukować elektrochemicznie, można wykryć za pomocą czujnika. Zużycie tlenu wytwarza prąd, który jest liniowo proporcjonalny do stężenia gazu w powietrzu. Pamiętaj, by wymieniać go co 1-2 lata.
  • Tlenku węgla. Działa na tych samych podstawowych zasadach, co czujnik tlenu. Zużywa niewielkie ilości gazu, przy czym absorpcja gazu i moc elektryczne są kontrolowane przez „barierę dyfuzyjną”.
  • Dwutlenku węgla. Mierzy poziom gazu poprzez monitorowanie ilości promieniowania podczerwonego (IR) pochłoniętego przez cząsteczki dwutlenku węgla.

Czytaj również: Jak sprawdzić i dbać o jakość powietrza w domu i mieszkaniu?

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pomiaru zanieczyszczenia?

Zanieczyszczenia w powietrzu są często niewidoczne i bezwonne. Dlatego warto wprowadzić odpowiednie rozwiązania ochronne.

Określanie źródeł zanieczyszczenia

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zadawać następujące pytania:

  • Dlaczego kaszlę, mam problemy z oddychaniem lub alergię skórną?
  • Czy powinienem teraz otworzyć okna?
  • Czy z zewnątrz napływają zanieczyszczenia?
  • Czy mój środek do czyszczenia podłóg zawiera szkodliwe chemikalia?
  • Czy mój oczyszczacz działa?

Monitor jakości powietrza pomaga odpowiedzieć na te pytania, poprzez wskazanie źródeł zanieczyszczenia.

Co sprawdza?

Typowe parametry wpływające na jakość powietrza obejmują cząstki stałe (PM 2.5 i PM 10), temperatura i wilgotność, a także tlenek węgla, dwutlenek węgla oraz środki chemiczne. Zobacz, czy urządzenie do pomiaru zanieczyszczenia jest wyposażone w odpowiednie czujniki. 

Łatwy do odczytania i zrozumienia

Funkcje, takie jak prosty, intuicyjny ekran i elementy sterujące, pozwalają natychmiast poznać aktualną jakość powietrza.

Intuicyjny i zautomatyzowany

Jeśli szukasz całodobowej kontroli zanieczyszczeń, potrzebujesz inteligentnego urządzenia, które łączy się z Wi-Fi. Może być zintegrowany z aplikacją mobilną lub internetową. Dostarcza wielu wartościowych informacji.

Zobacz więcej: Oceny i indeksy jakości powietrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj