kasztanowiec
fot. elements.envato.com

Jeśli masz problem z żylakami lub hemoroidami, z pomocą przychodzi kasztanowiec zwyczajny. W medycynie naturalnej od dawna wykorzystuje się nasiona, liście, kwiaty i korę. Mogą złagodzić obrzęk i stan zapalny, a także wzmocnić naczynia krwionośne. Sprawdź, jakie jeszcze mają właściwości!

Kasztanowiec zwyczajny: na co stosować?

Zwolennicy medycyny naturalnej sugerują, że liście kasztanowca zwyczajnego wspierają leczenie egzemy i zapalenia stawów. Mogą również złagodzić kaszel, skurcze menstruacyjne i obrzęk tkanek miękkich wywołany złamaniem lub skręceniem. Nasiona i liście kasztanowca zwyczajnego można stosować na żylaki, hemoroidy i zapalenie żył.

Nasiona kasztanowca zwyczajnego przynoszą ulgę w gorączce, biegunce i przerost prostaty. Pamiętaj, by poddać je specjalnej obróbce, by oddzielić i skoncentrować aktywne składniki. Naukowcy twierdzą, że kasztanowiec zwyczajny może pobudzić krążenie krwi, dlatego powinny zwrócić na niego uwagę osoby z przewlekłą niewydolnością żylną. 

Niektóre osoby, cierpiące na toczeń lub owrzodzenia, nakładają korę z gałęzi kasztanowca, by złagodzić objawy. Naukowcy twierdzą, że kora może również pomóc w przypadku malarii i czerwonki.

Kasztanowiec zwyczajny: właściwości

Nasiona, liście i kwiaty mają właściwości lecznicze. Należy jednak zaznaczyć, że kasztanowiec zwyczajny zawiera znaczne ilości eskuliny, trucizny, która może prowadzić do śmierci. Pamiętaj więc, by nie jeść go na surowo. Wyciągi z nasion zazwyczaj przyjmowane są doustnie, by pobudzić krążenie, a tym samym uniknąć przewlekłej niewydolności żylnej. Potrzebne są jednak dodatkowe badania, które potwierdziłyby skuteczność drzewa w innych schorzeniach.

Nasiona zawierają escynę, czyli mieszankę saponin, która działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wspomniany składnik zmniejsza obrzęki i pobudza przepływ krwi. Escyna wzmacnia naczynia krwionośne, a także przywraca im elastyczność i właściwe napięcie.

Ostrzeżenie

Zanim sięgniesz po suplement, porozmawiaj z lekarzem. Najprawdopodobniej nie powinieneś go stosować, jeśli cierpisz na pewne dolegliwości:

  • padaczka,
  • astma,
  • migrena,
  • alergia na lateks,
  • choroba nerek,
  • problemy z żołądkiem lub jelitami,
  • choroba wątroby,
  • cukrzyca,
  • zastoinowa choroba serca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Kasztanowiec zwyczajny może rozrzedzać krew, dlatego, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli masz problemy z sercem. Nie zażywaj suplementu, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań, które potwierdziłyby, że produkt nie zaszkodziłby dziecku.

Jak stosować suplement?

Pamiętaj, by suplement zażywać zgodnie z ulotką lub zaleceniami lekarza, dietetyka lub farmaceuty. Standardowa dawka kasztanowca w postaci kapsułek to 1 kapsułka co 12 godzin. Suplement zażywaj przed posiłkiem, popij dużą ilością wody (przynajmniej 1 szklanką). Nie krusz, nie żuj, nie łam, ani nie otwieraj kapsułki. Połknij ją w całości. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli po 4 tygodniach suplementacji objawy nie ustępują lub uległy nasileniu. Przechowuj suplement w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Aby uniknąć skutków ubocznych, sięgnij po sprawdzony produkt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj