Depilacja brazylijska cieszy się dużą popularnością. Eliminuje włosy na całym ciele (nawet na pośladkach). Możesz jednak zostawić pasek włosków z przodu. Ta metoda jest bolesna, ale wiele kobiet twierdzi, że warto i z każdym zabiegiem jest coraz lepiej. Stanowi świetną alternatywę dla golenia, depilatora i kremów do depilacji.

Jakie są najważniejsze zalety depilacji brazylijskiej?

Bikini brazylijskie polega na usuwaniu włosów z łona, warg sromowych, okolic odbytu i pośladków. Niektóre panie zostawiają malutki paseczek włosków nad łechtaczką. 

Jedną z najważniejszych zalet depilacji brazylijskiej jest wygoda. Czy znasz to uczucie świeżości zaraz po goleniu? Kiedy jeszcze nic Cię nie swędzi i czujesz się czysta i swobodna. Wyobraź sobie to uczucie i pomnóż je razy 10. Brazylijskie bikini poprawi Twoje samopoczucie.

Pomaga również pozbyć się martwych komórek skóry. Wspaniale wygładza skórę. Kolejną ważną zaletą jest skuteczność. Tradycyjne golenie zapewnia gładką skórę maksymalnie przez dwa-trzy dni. Natomiast efekty depilacji brazylijskiej utrzymują się przez 3-4 tygodnie. Dzięki temu poczujesz się seksownie, kobieco i bardziej pewna siebie.

Włosy stają się grubsze po goleniu, ponieważ są przycinane na poziomie skóry. To właśnie w tym miejscu są najgrubsze. Natomiast depilacja brazylijskie usuwa włoski z cebulkami. Dlatego wyrastają cieńsze i rzadsze włosy.

Depilacja brazylijska – jak się właściwie przygotować?

Ból, który czasem się wiąże z depilacją woskiem, wynika głównie z lęku i napięcia odczuwanego podczas zabiegu. Im bardziej będziesz zrelaksowana, tym mniej Cię będzie bolało. Dlatego postaraj się nie stresować.

Pamiętaj, że włoski powinny mieć przynajmniej 6 mm długości. Jeśli to Twoja pierwsza depilacja, nie gól się co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Później możesz powtarzać bikini brazylijskie co trzy-cztery tygodnie.

Jak zmniejszyć ból podczas zabiegu?

Depilacja woskiem może być bolesna, zwłaszcza za pierwszym razem. Jeśli jesteś nowicjuszem, nie zaczynaj od brazylijskiego bikini. Zamiast tego wybierz tradycyjną depilację. Po kilku sesjach zabieg będzie znacznie mniej bolesny. Wtedy możesz spokojnie przejść do depilacji brazylijskiej.

Zarezerwuj termin przynajmniej tydzień po miesiączce. Postaraj się umówić w połowie cyklu, w okolicach owulacji. Depiluj się regularnie, co trzy-cztery tygodnie. Jeśli będziesz czekać dłużej lub umawiać się tylko kilka razy w roku, odczujesz znacznie większy ból.

Znajdź salon, który używa “twardego wosku”. Jest mniej bolesny. Po nałożeniu twardnieje podczas stygnięcia, owijając pojedyncze włoski. Następnie kosmetyczka delikatnie ściąga wosk.

Jeśli chcesz, możesz wziąć tabletkę przeciwbólową godzinę przed zabiegiem. 

Jak pielęgnować skórę po depilacji brazylijskiej?

Opalona, piękna skóra wygląda niesamowicie. Poczekaj jednak  z opalaniem 24-48 godzin po depilacji. Daj skórze czas na wygojenie się i zamknięcie mieszków włosowych. W ten sposób unikniesz dalszych podrażnień.

Noś luźne ubrania. Używaj produktów bezzapachowych. Nie uprawiaj seksu i nie trenuj przez 24-48 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj