Sezon wiosenno-letni to czas, który kojarzy się nam niezwykle przyjemnie – piękna, słoneczna pogoda, wakacje, wyjazdy, a także inne atrakcje. Jest to okres, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Czas ciepłej wiosny i upalnego lata to moment, w którym musimy zrzucić z siebie ciężkie kurtki oraz ciepłe swetry i odsłonić nasze spragnione słońca ciała. Aby wyglądać estetycznie i czuć się pewnie w swojej skórze niezbędna jest gładkie ciało. Golenie w czasie letnim jest zabiegiem niezwykle uciążliwym, bo powtarzanym praktycznie każdego dnia. Warto podarować sobie odrobinę spokoju i komfortu podczas wakacji i zapomnieć o codziennym, nieprzyjemnym zabiegu golenia. Gładka skóra bez zbędnego owłosienia to coś co oferuje nam depilacja.

Gładkie ciało – Depilacja woskiem Lycon

Pierwszą z nich będzie depilacja woskiem Lycon. Sposób ten jest bardzo popularny wśród kobiet, jednak niezwykle istotną sprawą jest użycie odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki Lycon zapewniają nie tylko dokładną, lecz także bezpieczną i bezbolesną depilację. Zabieg depilacji woskiem można przeprowadzić zarówno na powierzchni całego ciała, jak i w miejscach intymnych. Specjaliści zalecają produkty marki Lycon do depilacji okolic intymnych, ponieważ nie podrażniają one skóry i głęboko ją nawilżają. Dzieje się tak za sprawą tego, że kosmetyki Lycon zostały wykonane z naturalnych żywic, wosku pszczelego oraz olejków aromaterapeutycznych.

Gładkie ciało – Przeciwwskazania do depilacji woskiem Lycon

Przeciwwskazań do depilacji woskiem jest niewiele. Zalicza się do nich:

 • ciąża
 • choroby skóry takie jak łuszczyca i bielactwo
 • świeża opalenizna
 • alergia
 • zapalenie żył, żylaki i słaba krzepliwość krwi
 • cukrzyca
 • epilepsja

Depilacja laserowa – Vectus

Metodą z długofalowymi efektami jest depilacja laserowa, która polega na wykorzystaniu wiązki lasera. Moc lasera wnika głęboko w skórę i niszczy włos wraz z cebulką, co zapobiega jego odrastaniu. Co ważne – cebulka włosa zostaje zniszczona w sposób nieodwracalny. Oznacza to, że poprzez depilację laserową pozbywamy się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Należy jednak wiedzieć o kilku niezwykle istotnych sprawach związanych z depilacją laserową. Przede wszystkim laser jest w stanie usunąć jedynie włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego zabieg należy powtarzać kilkakrotnie. Wszystko zależy od partii ciała, którą poddajemy zabiegowi. Przykładowo nogi i plecy depilujemy co 8-10 tygodni, a ramiona i bikini co 4-6 tygodni. Twarz powinna być poddana zabiegowi raz na 4 tygodnie. Depilacja powinna być powtarzana, w zależności od potrzeb, aż do uzyskania pożądanych efektów. Należy pamiętać, że jest to kwestia indywidualna i zależy od jakości naszego owłosienia. Istnieją także pewne przeciwwskazania, o których nie należy zapominać w trakcie konsultacji ze specjalistą.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przeciwwskazania do depilacji laserowej są takie same jak do tej wykonywanej przy pomocy wosku. Ponadto, jednak występuje kilka dodatkowych sytuacji, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu i są to:

 • stosowanie ziół i leków fotouczulających
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • aktywne infekcje serca
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne
 • aktywne infekcje skórne
 • bliznowce

Nowoczesna technologia lasera Vectus

Nie należy bać się zabiegu depilacji laserowej, ponieważ jest ona całkowicie bezpieczna. W klinice SkinClinic depilacją laserową zajmują się wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy z ogromną uwagą dbają o bezpieczeństwo i poczucie komfortu swoich pacjentów. Ponadto, stosowana nowoczesna technologia lasera diodowego Vectus Palomar zdobyła statuetkę w kategorii “Odkrycie roku”, którą przyznały czytelniczki magazynu Cosmopolitan w 2013 roku. Laser cieszy się więc dobrą opinią i dużym powodzeniem wśród kobiet.

Sprawdź także laserowe zabiegi za celulit >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj