Chore dziecko

Jesteś mamą chorego dziecka, które wymaga specjalnej opieki, a musisz pracować? Zobacz, jak wszystko zorganizować, by udało się to pogodzić.

Opieka nad chorym dzieckiem wymaga ogromnego nakładu pracy, jak i wielu wyrzeczeń. Jeśli Twoje dziecko jest chore i potrzebuje całodobowej opieki, to potrzebujesz podwójnych pokładów sił i motywacji, by zorganizować wszystko tak, by móc pracować i jednocześnie mieć pewność, że nie zaniedbujesz swojej pociechy. Jak to zrobić? Na początek warto wziąć pod uwagę kilka poniższych sposobów.

Elastyczne godziny pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie poszukiwań pracy, czy już takową masz, postaranie się o elastyczne godziny pracy jest najlepszym, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Co więcej, może w Twojej branży byłaby możliwość pracowania w domu? Nawet 1-2 dni w tygodniu, w których możesz pracować w domu znacząco polepszyłoby Twoją sytuację. Ma to ogromne znaczenie finansowe, w przypadku, gdy zatrudniasz nianię. Wtedy ten czas sama zajęłabyś się dzieckiem, jednocześnie nie rezygnując z pracy.

Gdy dopiero poszukujesz zatrudnienia, to zastanów się nad wszelkimi możliwościami pracy zdalnej. Taka zazwyczaj oferuje w pełni elastyczne godziny pracy, co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednocześnie będziesz mogła zarabiać, jak i zajmować się dzieckiem, zawsze kiedy byłaby taka potrzeba.

Wsparcie rodziny

Wychowujesz chore dziecko? To oczywiste, że potrzebujesz wsparcia innych. Nie bój się sięgać po pomoc najbliższych. Nawet kilka godzin wsparcia pomoże Ci nie tylko pracować i pogodzić wszystkie obowiązki, ale także zwyczajnie odpocząć. Każda z nas ma określoną wytrzymałość i nie może żyć tylko pracą, obowiązkami i opieką nad dzieckiem. Gdy rodzina czasem zaopiekuje się Twoją pociechą i da Ci chociaż kilka godzin wolnego w miesiącu poświęć ten czas dla siebie. Istnieje prosta zależność między zadowoleniem mamy, jak i nastrojem dziecka.

Znalezienie odpowiedniej niani

Zatrudnienie niani w takim przypadku może być koniecznością. Należy tutaj szukać odpowiedniej kandydatki ze szczególną ostrożnością. W zależności od choroby dziecka, można zastanowić się nad nianią, która ma wiedzę medyczną. Warto rozpocząć poszukiwania od przejrzenia specjalnych portali, na których znajdziesz profile niań. Niania w Warszawie? Tutaj znajdziesz kandydatki! Co więcej, wiele z nich ma zaznaczone, jaka konkretnie dzielnica Warszawy ich interesuje. Takie rozwiązanie pozwoli Ci działać jeszcze precyzyjniej.

Przy szukaniu niani sprawdź jej doświadczenie – dobrze , gdyby już wcześniej opiekowała się chorym dzieckiem, jak i jej referencje. Istotne są także inne informacje – dotyczące podejścia do wychowania dzieci, godzin, w których może opiekować się dzieckiem, a także jej dodatkowe umiejętności, które mogą być przydatne przy opiece nad chorym dzieckiem, takie jak wiedza z pielęgniarstwa, pierwszej pomocy, czy medyczna.

Szukanie niani dla chorego dziecka nie powinno być tylko wyborem odpowiedniej kandydatki poprzez portal, ale także przeprowadzenie rozmów z każdą z nich. Taka rozmowa pozwoli się bliżej poznać, jak i wstępnie ocenić, czy współpraca będzie możliwa. Choć to trudne, jako mama chorego dziecka możesz pracować, jak i mieć odrobinę czasu dla Ciebie – najważniejsze to odpowiednio to wszystko zaplanować, jak i nie bać się sięgać po pomoc.

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię