Opieka nad chorym dzieckiem

Opieka nad chorym dzieckiem wymaga ogromnego nakładu pracy, jak i wielu wyrzeczeń. Jeśli Twoje dziecko jest chore i potrzebuje całodobowej opieki, to potrzebujesz podwójnych pokładów sił i motywacji, by zorganizować wszystko tak, by móc pracować i jednocześnie mieć pewność, że nie zaniedbujesz swojej pociechy. Jak to zrobić? Na początek warto wziąć pod uwagę kilka poniższych sposobów.

Opieka nad chorym dzieckiem a elastyczne godziny pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie poszukiwań pracy, czy już takową masz, postaranie się o elastyczne godziny pracy jest najlepszym, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Co więcej, może w Twojej branży byłaby możliwość pracowania w domu? Nawet 1-2 dni w tygodniu, w których możesz pracować w domu znacząco polepszyłoby Twoją sytuację. Ma to ogromne znaczenie finansowe, w przypadku, gdy zatrudniasz nianię. Wtedy ten czas sama zajęłabyś się dzieckiem, jednocześnie nie rezygnując z pracy.

Gdy dopiero poszukujesz zatrudnienia, to zastanów się nad wszelkimi możliwościami pracy zdalnej. Taka zazwyczaj oferuje w pełni elastyczne godziny pracy, co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednocześnie będziesz mogła zarabiać, jak i zajmować się dzieckiem, zawsze kiedy byłaby taka potrzeba.

Zobacz także: Dziecko ciągle choruje! Co ze żłobkiem i przedszkolem w takiej sytuacji?

Opieka nad chorym dzieckiem – wsparcie rodziny

Wychowujesz chore dziecko? To oczywiste, że potrzebujesz wsparcia innych. Nie bój się sięgać po pomoc najbliższych. Nawet kilka godzin wsparcia pomoże Ci nie tylko pracować i pogodzić wszystkie obowiązki, ale także zwyczajnie odpocząć. Każda z nas ma określoną wytrzymałość i nie może żyć tylko pracą, obowiązkami i opieką nad dzieckiem. Gdy rodzina czasem zaopiekuje się Twoją pociechą i da Ci chociaż kilka godzin wolnego w miesiącu poświęć ten czas dla siebie. Istnieje prosta zależność między zadowoleniem mamy, jak i nastrojem dziecka.

Znalezienie odpowiedniej niani

Opieka nad chorym dzieckiem może być trudna do zorganizowania. Zatrudnienie niani w takim przypadku może być koniecznością. Należy tutaj szukać odpowiedniej kandydatki ze szczególną ostrożnością. W zależności od choroby dziecka, można zastanowić się nad nianią, która ma wiedzę medyczną. Warto rozpocząć poszukiwania od przejrzenia specjalnych portali, na których znajdziesz profile niań. Niania w Warszawie? Tutaj znajdziesz kandydatki! Co więcej, wiele z nich ma zaznaczone, jaka konkretnie dzielnica Warszawy ich interesuje. Takie rozwiązanie pozwoli Ci działać jeszcze precyzyjniej.

Przy szukaniu niani sprawdź jej doświadczenie – dobrze , gdyby już wcześniej opiekowała się chorym dzieckiem, jak i jej referencje. Istotne są także inne informacje – dotyczące podejścia do wychowania dzieci, godzin, w których może opiekować się dzieckiem, a także jej dodatkowe umiejętności, które mogą być przydatne przy opiece nad chorym dzieckiem, takie jak wiedza z pielęgniarstwa, pierwszej pomocy, czy medyczna.

Szukanie niani dla chorego dziecka nie powinno być tylko wyborem odpowiedniej kandydatki poprzez portal, ale także przeprowadzenie rozmów z każdą z nich. Taka rozmowa pozwoli się bliżej poznać, jak i wstępnie ocenić, czy współpraca będzie możliwa. Choć to trudne, jako mama chorego dziecka możesz pracować, jak i mieć odrobinę czasu dla Ciebie – najważniejsze to odpowiednio to wszystko zaplanować, jak i nie bać się sięgać po pomoc.

Czytaj również: Grypa i powodowane przez nią powikłania u dzieci

Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię