fot.elements.envato.com

Kamień Gua Sha to niewielka płytka służąca do masażu twarzy. Nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością. Przede wszystkim taki zabieg usprawnia przepływ limfy, pobudza krążenie krwi, wygładza skórę, a także relaksuje i odpręża. Jak samodzielnie wykonać masaż Gua Sha krok po kroku i w jaki sposób wpływa on na stan skóry twarzy?

Czym jest kamień Gua Sha?

Kamień Gua Sha to płaska płytka najczęściej w kształcie serca lub trójkąta. Powstaje z naturalnych materiałów m.in. z różowego kwarcu, jadeitu, ametystu lub awenturynu. Służy on do masażu twarzy i szyi polegającego na rolowaniu, wałkowaniu i rozcieraniu skóry. Masaż kamieniem Gua Sha przede wszystkim poprawia przepływ limfy, ale także rozluźnia mięśnie twarzy, niweluje obrzęki oraz poprawia koloryt skóry. Warto dodać, że płytka Gua Sha wywodzi się z Chin i dawniej kamień wykorzystywano do masażu całego ciała. W ten sposób wykonywano różne zabiegi lecznicze, ale z czasem zauważono, że płytka ma także pozytywny wpływ na wygląd skóry. Obecnie masaż kamieniem Gua Sha wciąż zyskuje na popularności.

Masaż kamieniem Gua Sha – efekty

Regularny masaż kamieniem Gua Sha przynosi widoczne i odczuwalne efekty, m.in.:

  • usprawnia przepływ limfy,
  • wygładza skórę i zmarszczki,
  • pobudza krążenie i dotlenia,
  • rozluźnia mięśnie twarzy,
  • zmniejsza opuchliznę,
  • zwiększa elastyczność i jędrność skóry,
  • poprawia owal twarzy,
  • redukuje cienie pod oczami,
  • poprawia koloryt skóry,
  • relaksuje i odpręża.

Warto również zwrócić uwagę na przeciwwskazania, do których zalicza się otwarte rany, poparzenia i podrażnienia skóry. Uważać powinny szczególnie osoby z aktywnym i rozległym trądzikiem, zaburzeniami krzepnięcia oraz cerą naczynkową.

Jak wykonywać masaż kamieniem Gua Sha?

Masaż płytką Gua Sha rozpocznij od demakijażu i dokładnego oczyszczania cery. Następnie nałóż olej lub serum. W ten sposób kosmetyk nada skórze odpowiedniego poślizgu. Świetnie sprawdzi się więc np. olej z pestek winogron, z pestek truskawek czy z pestek malin. Masaż dobrze jest zacząć od szyi – posuwistym ruchem przesuwaj płytkę Gua Sha od obojczyków do żuchwy. Później ruchy kamieniem wykonuj od brody do kątów żuchwy, od kącików ust do uszu oraz od skrzydełek nosa do kości jarzmowych. Pamiętaj, aby płytkę przesuwać na zewnątrz, a każdy ruch – powtarzać kilka razy. Jeśli chcesz pozbyć się cieni i opuchlizny pod oczami, wykonaj również masaż wokół oczu. Przesuwaj płytkę bardzo delikatnie, aby nie spowodować podrażnień w tak wrażliwym miejscu. Na koniec wykonaj ruchy kamieniem od miejsca między brwiami w kierunku linii włosów. Taki masaż powinien trwać minimum 10-15 minut i dobrze jest wykonywać go nawet codziennie np. podczas wieczornej pielęgnacji cery. W ten sposób dużo szybciej zauważysz i odczujesz efekty.

Warto dodać, że kamień Gua Sha jest produktem wielorazowego użytku. Po każdym masażu powinno się go dokładnie umyć pod bieżącą wodą lub zdezynfekować. W przeciwnym razie może spowodować zanieczyszczenie cery i pogorszenie się jej stanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj