Chcesz zaoszczędzić na fryzjerze i zakupiłeś maszynkę do włosów, aby strzyc się samemu. Jednak nie wiesz jak się do tego zabrać, bo wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie. Przeczytaj nasz poradnik, jak możesz ostrzyc się samemu w domu.

Przed rozpoczęciem strzyżenia

Przed przystąpieniem do strzyżenia musisz znaleźć dogodne miejsce, w którym bez większych utrudnień możesz się ostrzyc. Ma być ono dobrze naświetlone i mieć duże lustro. Odsuń wszystkie dywany i chodniki, aby móc później bez problemu posprzątać włosy. Na ramiona połóż sobie ręcznik, następnie weź swoją maszynkę i zapoznaj się z instrukcją obsługi tak, abyś wiedział, jakie ma ona możliwości i jak jej używać. Jeżeli robisz to pierwszy raz zapewnij sobie wystarczającą ilość czasu, aby móc zrobić to na spokojnie i mieć chwilę na ewentualne poprawki.

Zobacz także: Jak dbać o włosy? Praktyczne porady

Jak ostrzyc się samemu

Jeżeli wybrałeś już fryzurę i wszystkie powyższe punkty wykonałeś, to zabierz się do działania. Zacznij od tyłu głowy. W tym celu będziesz potrzebował drugiego lusterka, które pozwoli ci widzieć siebie z tyłu. Następnie weź maszynkę i wybierz nakładkę oraz ustaw pożądaną długość. Maszynkę będziesz przesuwał przeciwnie do kierunku wzrostu włosów, czyli od dołu do góry. Teraz ostrze maszynki z nakładką powinno przesuwać się po twojej głowie płasko. Gdy będziesz już maszynką u góry przekręć ją delikatnie i wysuń z reszty włosów. Zaczynaj strzyżenie od środka karku i przesuwaj ku gurze. Maszynka powinna być ustawiona ząbkami w górę. Teraz w ten sam sposób postępuj z całym tyłem głowy. Aby wyrównać linię przy karku musisz odwrócić maszynkę i przesuwać nią z góry ku szyi. Sprawdź efekt swoich działań dokładnie w lustrze i dokonaj ewentualnej korekty. Jeżeli chcesz mieć u góry dłuższe włosy zmień nakładkę na taką o większej długości i starannie przytnij włosy ku górze.

Teraz przyszedł czas na górę głowy. Zmień długość nakładki na maszynce. Strzyżenie rozpocznij z tyłu głowy kierując maszynkę w kierunku czoła. Rób to powoli i starannie. W ten sam sposób postępuj ze wszystkimi włosami na górze głowy.

Od zakończenia strzyżenia dzielą cię tylko boki głowy. Tu obowiązuje taka sama zasada, jak przy tyle głowy – strzyżemy pod włos ku górze. Szczególną uwagę zwróć na połączenie góry z bokami, staraj się to wszystko wyrównać. Jeżeli chodzi o bokobrody również możesz je przystrzyc maszynką. Możesz zmieniać długość strzyżenia za pomocą nakładek.

Teraz obejrzyj swoją fryzurę dokładnie w lustrze i dokonaj poprawek, jeżeli są konieczne. Aby mieć równo przycięte włosy musisz odwrócić maszynkę i strzyc się pod odpowiednim kątem. Przesuwaj ku dołowi.

Po wszystkim weź duży pędzelek i zmieć nadmiar włosów. Pamiętaj o oczyszczeniu maszynki.

Zamiast strzyżenia: Jak zapuścić włosy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj