Masaż dłoni to jeden z najprostszych oraz najskuteczniejszych sposobów na zdrowy i atrakcyjny wygląd skóry dłoni. Dlaczego tak się dzieje? Otóż nieustannie przeprowadzany masaż pobudza przepływ, cyrkulację krwi, dzięki czemu nasza skóra staje się elastyczna, a dłonie są lepiej odżywione. Uważa się, że właściwe ruchy przeciwdziałają wszelkim skrzywieniom dłoni.

Jak się przygotować do takiego zabiegu?

Tak naprawdę tylko masaż wykonany w sposób prawidłowy zagwarantuje nam widoczne oraz długotrwałe efekty. Masaż to nic innego jak ściśle określona sekwencja ruchów, o dostosowanej mocy nacisku do napięcia mięśni, elastyczności skóry. Warto pamiętać, że podczas zabiegu nie należy naciągać skóry. Ruchy muszą być wykonywane w odpowiedniej kolejności, miejscu, a także kierunku, który jest zgodny z przebiegiem naczyń krwionośnych. Dłonie poddawane zabiegowi należy ułożyć swobodnie na stole bądź też na kolanie masażysty. Zabieg musi zostać wykonany płynnymi, łagodnie przechodzącymi w siebie ruchami. Głównym celem, oprócz zdrowego i atrakcyjnego wyglądu dłoni, jest również relaks i odpoczynek samego klienta. Masażysta może zastosować olejki eteryczne dla lepszego efektu. Dobrze sprawdzi się aromat lawendy.

Masaż dłoni – jakie są techniki masażu?

Ważne, aby podczas masażu stosować rozcieranie skóry oraz głaskanie. Jest to pierwszy i ostatni etap zabiegu. Poprzez głaskanie rozumiemy łagodne i powolne ruchy, które wykonywane są w kierunku serca. Celem tego jest rozluźnienie mięśni, ale z drugiej strony – pobudzenie metabolizmu skóry. Jeżeli chodzi o rozcieranie – ruchy te są krótkie, szybkie i intensywne. Ważne, aby zostały dopasowane do budowy mięśni. Rozcieranie najlepiej wykonywać poprzez ruchy kuliste.

Efektywny masaż – krok po kroku

Masaż rozpoczynamy od palców – głaszczemy je od strony grzbietowej, od paznokci do nadgarstka. Kolejne, co robimy, to rozcieramy każdy palec od bocznej strony kolistymi ruchami, aby potem można było rozcierać je od grzbietowej. Na koniec ugniatamy palce liniami zygzakowatymi od grzbietowej strony. Następnie przechodzimy do śródręcza. W tej części masażu masujemy całymi dłońmi – od góry kciukiem, a od wnętrza pozostałymi palcami. Na początku głaszczemy rękę klienta – wykonujemy tę czynność dwoma rękoma jednocześnie, zwracając uwagę na to, aby wykonać to w linii prostej. Rozcieramy mięśnie międzykostne śródręcza kciukami w sposób kolisty. Kolejnym etapem jest masaż wnętrza dłoni. Dłoń musi być ułożona wnętrzem do góry. Głaszczemy dłoń kostkami naszych zgiętych dłoni, zachowując przy tym kierunek jak w poprzednim przypadku – od palców do nadgarstka. Następnie – rozcieramy krawędzie dłoni kolistymi ruchami za pomocą opuszków palców. Ugniatamy oburącz kłąb kciuka oraz małego palca w sposób zygzakowaty w stronę nadgarstka.

Na koniec – rozluźniamy dłoń za pomocą delikatnego głaskania. Ostatni etap naszego zabiegu to masaż stawu promieniowo-nadgarstkowego. Rozpoczynamy go od głaskania wzdłuż nadgarstka – zaczynamy od zewnętrznej strony. Kolejne, co robimy, to chwytamy klienta za przedramię i śródręcze, następnie delikatnie pociągamy. Na koniec delikatnie głaszczemy nadgarstek.

Taki masaż może okazać się zbawienny dla naszych zmęczonych dłoni. Warto go powtarzać przynajmniej raz na tydzień przez 20 minut. Wtedy może on przynieść oczekiwane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj