Odchudzanie jest jednym z bardziej popularnych tematów przewijających się przez nasze życie. Okresy świąteczne lub też wiążące się z brakiem aktywności fizycznej, dla wielu z nas oznaczają łatwo zgromadzone dodatkowe kilogramy, z którymi walka nie wygląda już tak łatwo. Poniżej przedstawiamy kilka prostych rad na poradzenie sobie z niechcianymi, dodatkowymi centymetrami w talii.

Poznaj siebie

Kluczowym w procesie odchudzania jest zrozumienie tego, co robi się źle. Każdy z nas jest inny i nie chodzi tu tylko o indywidualne nawyki żywieniowe. Zapewne nie raz mieliście okazję zobaczyć na własne oczy znajomą osobę, która siada z Wami do wspólnego posiłku i może się zajadać w nieskończoność, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji. Kombinacja genów, które dziedziczymy wraz z nawykami żywieniowymi, które są w nas pielęgnowane od dzieciństwa określają tempo metabolizmu, jakie posiadamy. Stąd też jedna osoba zje posiłek, czując po nim ogromne nasycenie, podczas gdy inna jedząc dokładnie to samo będzie głodna po 30 minutach. Odpowiedź na pytanie „jak schudnąć” zależy więc od Ciebie i Twojego organizmu!

Zobacz także: 5 porad, jak skutecznie schudnąć

Jak schudnąć i przyśpiesz swój metabolizm

Bardzo ważnym w procesie odchudzania jest posiadanie możliwie najszybszego metabolizmu. Szybki metabolizm sprawia, że pokarm jest szybciej i dokładniej spalany, pozwalając nam szybko pozbyć się nadmiaru żywności z organizmu jak również lepiej trawić dostarczane ciału składnik. Osoby bardzo szczupłe bardzo często są w stanie zjeść w skali dnia więcej i częściej, jednocześnie osoby otyłe bardzo często są długo najedzone a nie jednokrotnie jedzą tylko dwa razy dziennie, czując przy tym długo brak potrzeby na uzupełnienie energii. W takim scenariuszu pokarm wchłania się znacznie dłużej, gdyż organizm przechodzi w tryb wolnego trawienia, a co za tym idzie oszczędzania energii. Jak wiadomo ta umiejętność naszego ciała sprawia, że ciało lubi odkładać dodatkowe kalorie za każdym razem gdy może sobie na to pozwolić. Rozwiązaniem tego problemu jest jedzenie jak najczęściej, jak najmniejszych porcji. Jedzie tej samej liczby kalorii w skali dnia, ale rozłożonej na mniejsze częstsze porcje będzie owocowało lepszym i szybszym trawieniem, co znacznie wpłynie na proces odchudzania. Dodatkowy ruch fizyczny potrafi znacznie pomóc w tym procesie. Nie tylko przyśpiesza on proces spalania kalorii, ale też pozwala je spalać bez konieczności ponoszenia wyrzeczeń w postaci mniejszej ilości jedzenia.

Wyglądasz jak to, co jesz

Trudno sobie wyobrazić, dietę opartą na fast foodach lub też składającą się głównie z ciast i słodyczy. Owszem czasem pojawi się jakaś dieta „cud” lub też znajdziemy osobę, która swoim wyglądem potwierdza słuszność tak ekstremalnych poczynań jak odchudzanie oparte na jedzenie tylko pączków. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nauka już dawno potwierdziła to, jakie potrawy są dla nas zdrowymi, a co powinniśmy omijać w celu ochrony naszego organizmu. Podobnie jest z odchudzaniem. Nie ma tu żadnych sekretów, wystarczy sięgnąć po dostępną dla wszystkich wiedzę. Podstawą procesu odchudzania jest więc jedzenie powszechnie znanych nam wszystkim zdrowych. Każdy z nas natomiast intuicyjnie jest w stanie określić i potwierdzić, że zdrowe są warzywa, zdrowe są owoce, tak jak chude mięso jest zdrowe. Ta powszechna wiedza by omijać przetworzoną żywność i starać się jeść ubogie w tłuszcz oraz bogate w witaminy pożywienie jest podstawą do sukcesu procesu odchudzania. Cała trudność polega na tym ile jeść! W tym miejscu możemy przedstawić tysiące diet propagujących jedzenie większych ilości białka, węglowodanów czy też konkretnych dań. Jedyny jednak element łączący sukces każdej z tych diet leży w ilości kalorii. Chcąc schudnąć po prostu musimy jeść mniej niż spalamy, co zmusi nasz organizm do sięgnięcia po zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej.

Czytaj również: Jak mieć płaski brzuch?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj