fot. linkhouse.co

Materiał powstał przy współpracy z lekarzem stomatologiem Ewą Pawlak

Stomatolog – jak trafić do dobrego lekarza dentysty

Mimo dość dużego urodzaju świadczonych w dziedzinie stomatologii, poszukiwanie profesjonalnego gabinetu stomatologicznego do najłatwiejszych nie należy. Dobrze jest wybrać specjalistę, który będzie dbał o nasz uśmiech i uśmiech naszych najbliższych kompleksowo i przez długi czas.

Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna. Dobry stan uzębienia wpływa również pozytywnie na nasze samopoczucie. Nie należy także zapominać, że stan naszego uzębienia w znaczący sposób wpływa na kondycję naszego zdrowia. Stany zapalne zębów, próchnica czy choroby przyzębia negatywnie odbijają się na pracy serca, kondycji układu krwionośnego, a także są przyczyną stanów zapalnych stawów. Braki w uzębieniu i nieprawidłowy zgryz to z kolei np. problemy z prawidłowym przeżuwaniem i trawieniem pokarmów, co z kolei bardzo obciąża układ pokarmowy. Problemy z zębami mogą też skutkować bólami głowy. Dlatego warto znaleźć dobrego stomatologa, który kompleksowo będzie dbał o nasze zęby, niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy. Jak więc wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny? Parę słów w tym temacie w dalszej części artykułu.

Leczenie stomatologiczne od najmłodszych lat

Stomatolog to lekarz, do którego odwiedzania trzeba przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat. Dobrze więc, gdy gabinet ma specjalistów z różnych dziedzin stomatologii. Stomatologia dziecięca to nie tylko dbanie o stan zdrowia zębów mlecznych, który to potem przekłada się na zdrowie zębów stałych. Dentysta dziecięcy zauważy pierwsze symptomy wady zgryzu u dziecka i odpowiednio wcześnie wdroży ich korektę. Stomatologia dziecięca to oprócz specjalistycznego podejścia, nowoczesnych metod leczenia, także zachowanie dentysty, które sprawi, że wizyta w gabinecie dentystycznym nie będzie się kojarzyła z niczym strasznym. Indywidualne podejście i cierpliwość to cechy kluczowe dziecięcego dentysty. Jego rolą, a także rolą opiekunów, jest też nauczanie dziecka prawidłowej higieny jamy ustnej. Warto od najmłodszych lat poszerzać swoją wiedzę w zakresie dbania o zęby. To ważna część profilaktyki, która w przyszłości skutkuje zdrowiem zębów.

Nowoczesne gabinety stomatologiczne – czym się charakteryzują

Nowoczesne gabinety to pełen profesjonalizm od pierwszej wizyty. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w takim gabinecie możemy liczyć na pełną diagnostykę i fachową pomoc. Klinika stomatologiczna wysokiej klasy to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu zabiegi są wykonywane nie tylko w skróconym czasie, ale i z dużym ograniczeniem ich bolesności. Taki gabinet to także środki medyczne najnowszej generacji i takie też narzędzia. Nowoczesne gabinety  stomatologiczne to elektroniczna baza pacjentów z historią leczenia, dzięki czemu można zaproponować pacjentowi plan leczenia. Dziś istotne jest również to, by gabinet by przygotowany na przyjęcie i profesjonalną obsługę różnych grup pacjentów – dzieci, ludzi dorosłych, niepełnosprawnych czy obcokrajowców. Ponadczasowe powinny zaś być zasady zachowania higieny i dezynfekcji.

Profesjonalny stomatolog – zakres usług

Coraz większa liczba pacjentów gabinetów dentystycznych docenia możliwość wykonania zabiegów z różnych dziedzin stomatologii w jednym miejscu. To duża oszczędność czasu pacjenta, ale nie tylko. Dostęp do historii leczenia w jednym gabinecie umożliwia większą skuteczność wykonywanych zabiegów dentystycznych. Podczas jednej wizyty, np. z dzieckiem, z leczenia może skorzystać także opiekun. Profesjonalny gabinet dentystyczny to nie tylko stomatologia ogólna, czyli zabiegi przeciwdziałania próchnicy i leczenia jej oraz wszelkich schorzeń przyzębia. To także zabiegi stomatologii kosmetycznej, np. wybielanie zębów czy ich piaskowanie oraz korekta zgryzu. Zakres usług w profesjonalnym gabinecie dentystycznym obejmuje również usługi protetyczne. Jak więc widać, w profesjonalnym gabinecie pomoc znajdą pacjenci w różnym wieku i z różnymi potrzebami.

Stomatolog – jak często korzystać z usług

Przyjęło się, że kontrolnie należy korzystać z usług stomatologicznych raz na pół roku. Takie podejście pomaga w skutecznej profilaktyce chorób przyzębia czy próchnicy. W przypadku ich wystąpienia już przy pierwszej wizycie lekarz dentysta zazwyczaj informuje pacjenta, jaki jest plan leczenia i co jaki czas powinny odbywać się wizyty. Odwiedzanie stomatologa może odbywać się częściej niż co pół roku, gdy np. decydujemy się na zabiegi związane z zakładaniem i regulacją aparatów prostujących zgryz. Takie wizyty zazwyczaj odbywają się co 4, 6 czy 8 tygodni.

Profesjonalne leczenie zębów, chorób przyzębia i wad zgryzu oraz uzupełnianie braków w uzębieniu w profesjonalnym i nowoczesnym gabinecie stomatologicznym pozwala nie tylko na zachowanie ładnego uśmiechu, ale zdrowia całego organizmu. Stomatolog oferujący szeroki zakres usług to wybór, który znacznie ułatwi nam dbanie o uzębienie. Umów wizytę i ciesz się z efektów leczenia. Stali pacjenci przy korzystaniu z zabiegów dodatkowych mogą liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj