Pluskwy domowe są niezwykle uciążliwe i trudne do zwalczenie domowymi sposobami. Żywią się krwią zwierząt i człowieka, pozostawiając na jego ciele czerwone i swędzące ślady, przybierające często formę wypukłych obrzęków. Reakcje ukąszenia mogą być bardzo różne i powodować choćby duże odczyny alergiczne. Pluskwy roznoszą również liczne bakterie (np. gronkowca) oraz mogą przenosić toksoplazmozę – stanowiącą duże zagrożenie dla kobiet w ciąży.

Toksoplazmoza – zagrożenie dla płodu

Toksoplazmoza jest chorobą pasożytniczą wywołaną zakażeniem pierwotniakiem Toxoplasma gondii. Warto również podkreślić, że samo zakażenie nie jest równoznaczne z chorobą. Szacuje się, że znaczna część ludzi jest zarażona Toxoplasma gondii bezobjawowo. Niemniej jednak toksoplazmoza może mieć poważne konsekwencje, zwłaszcza w przypadku osób o obniżonej odporności czy kobiet w ciąży, u których w zależności od trymestru ciąży choroba negatywnie wpływa na płód. Na przykład w I trymestrze może być przyczyną poronienia lub obumarcia płodu, zaś w II trymestrze – wodogłowia.

Kot i pluskwy w domu – większe ryzyko na zakażenie toksoplazmozą

Jak już zostało wcześniej wspominane pluskwy domowe żywią się krwią zwierząt i ludzi. W związku z czym zarażenie toksoplazmozą znacznie się zwiększa kiedy obok mieszkającego w domu kota pojawiają się pluskwy. Wówczas kiedy pluskwa ukąsi zarażonego toksoplazmozą kota, a następnie kobietę ciężarna, to jest duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób zarazi ją chorobą, która przebiega zwykle bezobjawowo, a stanowi duże zagrożenie dla płodu.

Zobacz także: Ugryzienie pluskwy – objawy i leczenie

Skuteczna walka z pluskwami

Niechciany lokator w postaci pluskwy domowej jest niestety trudny do usunięcia domowymi sposobami. Potwierdzają to wszyscy, którzy zetknęli się we własnym domu z problemem pluskiew. Na różnego typu forach internetowych można znaleźć mnóstwo porad jak walczyć z pluskwami domowymi sposobami, ale nie przynoszą one długotrwałych efektów. Oszczędzając swój czas, nerwy i pieniądze lepiej od razu zainwestować w skuteczną walkę z pluskwami i zdecydować się na profesjonalną firmą specjalizującą się w odpluskwianiu.

Zwalczanie pluskwy Warszawa

Dla osób mieszkających na terenie stolicy godna polecenia jest firma Stander – https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-pluskwy/, która gwarantuje 100% skuteczność usługi. Ponadto do odpluskwiania stosuje najbezpieczniejsze środki dostępne na rynku. Są to nowoczesne preparaty wykazujące duże właściwości rezydualne – trwałość działania minimum 3 miesiące. Oczywiście po wykonanej dezynsekcji otrzymuje się protokół z jej wynikania.

undefined

Czytaj więcej: Toksoplazmoza w ciąży i jej wpływ na rozwijający się płód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj