Masaż relaksacyjny
fot. elements.envato.com

Jeszcze nie tak dawno temu zabiegi w salonach kosmetycznych kojarzyły się z luksusem i zarezerwowane były wyłącznie dla najbogatszej części społeczeństwa. Czasy jednak się zmieniły, a salony spa cieszą się coraz większą popularnością, stając się dostępne dla każdego. Jednym z najczęściej oferowanych w nich zabiegów jest masaż relaksacyjny. Posiada on jednak wiele rodzajów i można wykonywać go różnymi technikami. Widząc ten szeroki wachlarz możliwości, dużo osób będzie się zastanawiać, jaki rodzaj masażu będzie odpowiedni dla nich. Z pomocą przychodzimy Wam w tym artykule i zapraszamy do dalszej jego części, w której postaramy się przybliżyć zarówno rodzaje masażu relaksacyjnego, jak i techniki, jakimi się go wykonuje.

Masaż relaksacyjny – głębia odprężenia praktycznie dla każdego

Masaż relaksacyjny nie bez powodu jest najbardziej popularnym wśród masaży. Dzięki swojej uniwersalności zyskał rzesze sympatyków. Szczególnie zabieg ten chwalą sobie osoby wykonujące prace fizyczne i borykające się ze spiętymi mięśniami, bólami pokontuzyjnymi i związanymi z różnego rodzaju przeciążeniami. Ale dla osoby z pracą siedzącą masaż relaksacyjny będzie również niesamowitą ulgą, szczególnie dla mięśni pleców i karku. Przy pracy stojącej rozluźni natomiast mięśnie nóg i odciąży kręgosłup. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet do tak popularnego zabiegu istnieją przeciwwskazania. Do tych najczęściej wymienianych należą zmiany skórne, nadciśnienie, żylaki, tętniaki, choroby nowotworowe, miażdżyca, gorączka oraz menstruacja. Klasycznym masażom nie mogą się również poddawać kobiety w ciąży – dla przyszłych mam salony spa oferują specjalne zabiegi.

 

Jak wygląda masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny wykonywany jest w większości przypadków w pozycji leżącej, na specjalnie przystosowanym do tego łóżku pokrytym folią. Osoba korzystająca z takiego masażu musi się oczywiście rozebrać, ale dla komfortu klienta obsługa zakrywa aktualnie nie masowane części ciała nieprzezroczystą tkaniną. Do tego każdy klient otrzymuje jednorazową bieliznę. Jako, że masaż relaksacyjny ma być przede wszystkim przyjemnością, często do jego wykonania używa się specjalnej oliwki lub balsamu. Ma to zapobiec “ciągnięciu” skóry oraz upłynnić ruchy wykonywane przez masażystę. 

Idąc na masaż warto ubrać się w wygodne i przewiewne ubranie, ponieważ po godzinnym relaksie niezwykle przyjemnie jest założyć na siebie coś komfortowego.

Jakie są techniki masażu relaksacyjnego?

Techniki manualne w masażu relaksacyjnym są bardzo zbliżone do tych wykorzystywanych w masażu klasycznym. Siłę ich wykonania masażysta zawsze dopasowuje indywidualnie do preferencji osoby obdarowanej. Zazwyczaj zabieg masażu całego ciała rozpoczyna technika delikatnego głaskania podłużnego i kolistego. Później profesjonalista przechodzi do bardziej intensywnych ruchów, jakimi są uciskanie mięśni, rozcieranie, a nawet ugniatanie. Podczas trwania masażu relaksacyjnego wykonuje się raczej powolne i spokojne ruchy. Ma to na celu obniżenie napięcia mięśni i nerwów. Raczej unika się ruchów bardzo energicznych oraz intensywnie pocierających.

Zobacz także: Wyjątkowe nawilżenie cery kwasem hialuronowym

Jakie są rodzaje masażu relaksacyjnego?

Podstawy masażu relaksacyjnego zawsze są takie same, jednak jego rodzajów jest multum! Najpopularniejsze i najczęściej wybierane z nich to między innymi:

  • Masaż gorącą czekoladą, czyli zabieg z wykorzystaniem płynnej, kosmetycznej czekolady. Jest ona bogata w wiele witamin, dzięki czemu odżywia i nawilża skórę, nadając jej piękny, słodki zapach.
  • Masaż aromaterapeutyczny, czyli zabieg do którego używa się specjalnych olejków zapachowych, mających na celu wyciszenie i wzmożenie uczucia relaksu u osoby masowanej. Aromaterapia bowiem korzystnie wpływa na nastrój, procesy poznawcze oraz na zdrowie.
  • Masaż gorącymi kamieniami, czyli jak sama nazwa wskazuje – to masaż z użyciem gładkich, bazaltowych kamieni rozgrzanych do przyjemnej dla ciała temperatury. Układa się je w punktach energetycznych, po czym przesuwa wzdłuż kanałów je łączących. Dzięki czemu rytuał ten korzystnie wpływa również na odporność organizmu.
  • Masaż antycellulitowy, który ma na celu rozbicie komórek tłuszczowych oraz pozbycie się tak zwanej “pomarańczowej skórki”. W efekcie sylwetka staje się smuklejsza, a skóra w strategicznych miejscach dużo gładsza i o jednolitej strukturze. Masaż ten dedykowany jest oczywiście kobietom. 
  • Masaż Lomi-Lomi, czyli hawajski zabieg, podczas którego masażysta skupia się głównie na intensywnych i energicznych ruchach przedramionami. Masaż ten pomaga w pozbyciu się psychicznych i fizycznych ograniczeń, a także w osiągnięciu spokoju i harmonii.
  • Masaż świecą, to istny raj dla każdego zmarzlucha, szczególnie zimą. Ciepły olejek ze świeżo palonej świecy, którym wykonywany jest masaż, zapewnia niezwykle przyjemny wachlarz doznań.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym artykułem będziesz już wiedział, na jaki rodzaj masażu relaksacyjnego się zdecydować. Miłej regeneracji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj