Strona Główna Tagi Wino czerwone

Tag: wino czerwone

Jak zrobić wino domowym sposobem?

Produkcja domowego wina jest niezmiernie pracochłonna. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa, nawet dla początkującego winiarza. Wino można przygotować z różnego rodzaju owoców: winogron,...

Karafki do wina – niezbędnik, luksus, a może fanaberia?

Karafki do wina nie są zbyt popularne w naszym kraju, a szkoda. Przelanie wina do karafki poprawia jego napowietrzenie, a to z kolei wydobywa głębię smaku wina. Poznaj jeszcze inne zalety karafek.

Degustacja wina – co musisz wiedzieć przed degustacją

Degustacja wina to niesamowite przeżycie. Doznajemy podczas niego setek bodźców smakowych, poznajemy głębię smaku i uczymy się na nowo pić wino. Poznajcie ten rytuał razem z nami.

Szczepy win – poradnik dla początkującego sommeliera

Ogólnie można powiedzieć, że wino, to szczep wina, z którego powstaje. W zależności od niego wino będzie się różnić barwą, smakiem, głębią i aromatami.

Klasyfikacja win – poradnik początkującego sommeliera

Sklasyfikowanie wina nie jest prostą sprawą. Ma na to wypływ bardzo dużo czynników grupujących wina ze względu na kolor, smak, głębię czy aromaty.

Jak usunąć plamy z wina domowymi sposobami?

Plamy z wina to zmora każdego wielbiciela picia wina. Dlatego za wczasu warto wiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem, aby nie musieć wyrzucać ulubionych ubrań.

Tempranillo – czerwona rozkosz z Hiszpanii

Tempranillo, nazywany hiszpański Cabernet sauvignon. Wino z niego wykonane charakteryzuje się głębią smaku. Kwasowatość jest wyczuwalna, lecz nie dominująca.

Szczep Wina Barbera – ambrozja z Włoch

Barbera pochodzi z włoskich szczepów win. Uprawiana jest głównie w Lombardii i Piemoncie. Wina produkowane z tego szczepu charakteryzują się większym stężeniem alkoholu, a smak charakteryzuje dość wysoko kwaskowatość.

Szczep Wina Pinot Noir – chluba francuskiej Burgundii

Barwa wina wyprodukowanego ze szczepu Point Noir posiada lekko czerwoną, niejednorodną barwę. Smak wina jest owocowy z dominującą nutą wiśni, śliwki i truskawki.

Bordeaux – historia uprawy szczepu i produkcji wina

Położony na zachodzie Francji region Bordeaux uważany jest za najlepszego producenta czerwonego wina. Czy oby na pewno? Sprawdź w naszym artykule.

Jak skutecznie i bezpiecznie poprawić kształt warg sromowych? Labioplastyka – pomóż...

Coraz częściej problemy związane z intymnymi częściami ciała przestają być “tabu” - i bardzo dobrze! Mogą być one bowiem, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie,...

Wybór redakcji