Jeśli masz problem z suchymi, popękanymi stopami, koniecznie zwróć uwagę na skarpetki złuszczające. Wspaniale je wygładzą, usuwając martwy naskórek. Dodatkowo są bezpieczne i łatwe w użyciu.

Jak działają skarpety złuszczające?

Po pierwsze, powinnaś zanurzyć stopy w ciepłej wodzie, by ułatwić proces wchłaniania. Nie wycieraj ich później do sucha. Produkt lepiej się wchłania, gdy skóra jest wilgotna. Następnie załóż skarpetki na około 1-2 godziny. Jeśli chcesz, by czas szybciej Ci zleciał, możesz czytać książkę, oglądać ulubiony film lub serial. Złuszczanie skóry nie boli, najczęściej będziesz czuć mrowienie. 

Pamiętaj, że skarpetki są jednorazowe, dlatego po zabiegu, koniecznie wyrzuć je do kosza. Teraz spłucz stopy ciepłą wodą spokojnie czekaj na efekty. Co ważne, nie spodziewaj się ich od razu. Najczęściej można je zauważyć po 5-7 dniach. Jeżeli chcesz zwiększyć skuteczność skarpetek złuszczających, codziennie mocz stopy (wystarczy prysznic albo kąpiel) i nie smaruj ich kremem nawilżającym. W ten sposób przyspieszysz cały proces.

Pamięta też, by nie obierać skóry, pozwól jej spokojnie odpaść.

Kto może używać takich skarpet?

Nie ma znaczenia, jak bardzo są suche stopy, skarpety i tak sobie poradzą z martwą skórą. Mają uniwersalny rozmiar, dlatego nie musisz się martwić, że będą za duże. Po zastosowaniu skóra staje się delikatna, dlatego unikaj opalania przez tydzień.

Skarpetki złuszczające zawierają alkohol, dlatego nie zakładaj ich, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, chorujesz na cukrzycę albo masz wrażliwą skórę. 

Gdzie kupić skarpetki złuszczające?

To rewolucyjny produkt, który zapewnia gładkie i miękkie stopy, nie powodując przy tym bólu. Wykorzystują naturalny proces, by przyspieszyć złuszczanie martwego naskórka. Już po jednym zabiegu możesz się cieszyć pięknymi stopami. 

Skarpetki złuszczające cieszą się coraz większą popularnością. Znajdziesz je w większości aptek i drogerii. Dostępne są również w wielu sklepach online. Jeśli marzysz o gładkich, delikatnych, miękkich w dotyku stopach, koniecznie zwróć uwagę na prezentowane skarpetki. Działają bez zarzutu, szczególnie jeżeli będziesz powtarzać zabieg regularnie, co dwa-trzy miesiące. Pamiętaj, by robić przynajmniej trzytygodniowe przerwy między zabiegami.

W aptekach i drogeriach skarpety złuszczające kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, natomiast w sklepach internetowych 6-50 zł. Jeśli zamierzasz stosować je po raz pierwszy, koniecznie przeczytaj opinie na ich temat. 

Skarpetki złuszczające – przydatne wskazówki

Nie używaj produktu, jeśli masz alergię na jeden lub więcej składników. Jeśli podrażnienie nie ustąpi, skonsultuj się z lekarzem. Uczucie mrowienia podczas zabiegu jest całkowicie normalne, jeżeli jednak odczuwasz pieczenie lub swędzenia, natychmiast zdejmij skarpetki. Zmyj produkt ciepłą wodą, jeśli objawy nie ustąpią, wybierz się do lekarza.

Postaraj się nie chodzić w skarpetkach złuszczających. Jeśli jednak musisz, zrób to ostrożnie, ponieważ są śliskie. Uważaj też, by ich nie podrzeć. W przeciwnym razie możesz poplamić podłogę i ubranie. 

Nowa skóra jest wrażliwa na działanie promieni UV, dlatego przez tydzień po zabiegu, zrezygnuj z opalania. Nie używaj produktu, jeśli cierpisz na podrażnienia, grzybicę stóp i/lub paznokci albo masz otwarte rany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj