Strona Główna Tagi Anatomia człowieka

Tag: anatomia człowieka

Anatomia człowieka to bardzo ciekawa dziedzina medycyny, która opisuje budowę i działanie narządów oraz układów, wchodząc tym samym w skład morfologii człowieka. Zajmuje się badaniami w skali makro, czyli np. poprzez obserwacje zmian w narządach. Podstawowa wiedza z tej dziedziny pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak działa nasz organizm i jakie sygnały do nas wysyła.

Anatomia człowieka – nauka o człowieku i jego organizmie

Nie trzeba być studentem medycyny czy lekarzem z długim stażem pracy, aby docenić znajomość podstaw anatomii człowieka. Również w codziennym życiu wiedza ta może być dla nas kluczowa w wielu momentach. Znajomość rozmieszczenia narządów czy układów, jakie mamy w organizmie pozwoli nam chociażby efektowniej dobrać ćwiczenia. Będzie to miało bezpośredni skutek w poprawie jakości zdrowia i naszego samopoczucia. Taka wiedza pozwoli nam też na wcześniejsze rozpoznawanie dolegliwości oraz znalezienie odpowiedniego specjalisty, w razie pogorszenia naszego zdrowia.

Anatomia człowieka opowiedziana w przystępny sposób – dowiedz się więcej w serwisie 123zdrowie.

Przepuklina pachwinowa u dzieci – przyczyny, objawy, leczenie, czy może zagrażać...

0
Przepuklina pachwinowa to pojawienie się u dziecka wybrzuszenia niewielkiego elementu narządu wewnętrznego, najczęściej jelita. „Wydostaje” się on przez słaby punkt w mięśniach brzucha. W...

Przepuklina pachwinowa u dzieci – przyczyny, objawy, leczenie, czy może zagrażać...

0
Przepuklina pachwinowa to pojawienie się u dziecka wybrzuszenia niewielkiego elementu narządu wewnętrznego, najczęściej jelita. „Wydostaje” się on przez słaby punkt w mięśniach brzucha. W...

Leczenie stulejki, czyli eliminacja problemu małych mężczyzn

0
Stulejka to problem małych i dużych chłopców. Polega na znaczącym zwężeniu i wydłużeniu napletka w stosunku do grubości żołędzi. W konsekwencji może prowadzić do...

Stulejka – częsty kłopot u małych chłopców, czym jest? Jak się...

0
Do rozwinięcia się problemu stulejki może dojść zarówno u małych chłopców, jak i u dorosłych mężczyzn. O ile u młodszych leczenie nie zawsze jest...

Zakażenie dolnych dróg moczowych u kobiet – uchroń się przed chorobą

0
Zakażenie dolnych dróg moczowych dotyczy około 40% kobiet. Lekceważone, może być bardzo groźne dla zdrowia. Sprawdź jak poradzić sobie z tym problemem.

Czynności rozrodcze mężczyzn – opis zagadnienia

0
Czynności rozrodcze mężczyzn związane są z regulacją gospodarki hormonalnej oraz czynnościami rozrodczymi. Dowiedz się więcej o na ten temat.

Ciąża, poród i laktacja – podstawowe informacje

0
Rozpoczęcie ciąży zaczyna się po kilkudniowej podróży jajeczka przez jajowody. Od tego czasu jajeczko powiększa się kilka razy i rozpoczyna się ciąża właściwa.

Mózg człowieka – funkcje i budowa naszego biokomputera

0
Mózg to najważniejszy organ w ciele człowieka. Odpowiada za sterowanie całym organizmem oraz funkcjami życiowymi. Podstawowa znajomość funkcjonowania mózgu to nasz obowiązek. Zapraszamy do lektury.

Układ nerwowy człowieka – opis i działanie

0
Układ nerwowy człowieka odpowiada za przewodnictwo nerwowe w organizmie. Jedną z jego podstawowych funkcji jest ostrzeganie przed niebezpieczeństwem.

Siwe włosy – Jak dbać o siwe włosy aby były piękne...

0
Siwe włosy na ogół pojawiają się u człowiek z biegiem lat. Dowiedz się w jaki sposób pielęgnować siwe włosy, aby przez długie lata były piękne i zdrowe.

Jak skutecznie i bezpiecznie poprawić kształt warg sromowych? Labioplastyka – pomóż...

0
Coraz częściej problemy związane z intymnymi częściami ciała przestają być “tabu” - i bardzo dobrze! Mogą być one bowiem, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie,...
- Reklama -

Wybór redakcji