Strona główna Tagi Anatomia człowieka

Tag: anatomia człowieka

Anatomia człowieka to bardzo ciekawa dziedzina medycyny, która opisuje budowę i działanie narządów oraz układów, wchodząc tym samym w skład morfologii człowieka. Zajmuje się badaniami w skali makro, czyli np. poprzez obserwacje zmian w narządach. Podstawowa wiedza z tej dziedziny pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak działa nasz organizm i jakie sygnały do nas wysyła.

Anatomia człowieka – nauka o człowieku i jego organizmie

Nie trzeba być studentem medycyny czy lekarzem z długim stażem pracy, aby docenić znajomość podstaw anatomii człowieka. Również w codziennym życiu wiedza ta może być dla nas kluczowa w wielu momentach. Znajomość rozmieszczenia narządów czy układów, jakie mamy w organizmie pozwoli nam chociażby efektowniej dobrać ćwiczenia. Będzie to miało bezpośredni skutek w poprawie jakości zdrowia i naszego samopoczucia. Taka wiedza pozwoli nam też na wcześniejsze rozpoznawanie dolegliwości oraz znalezienie odpowiedniego specjalisty, w razie pogorszenia naszego zdrowia.

Anatomia człowieka opowiedziana w przystępny sposób – dowiedz się więcej w serwisie 123zdrowie.

Zakażenie dolnych dróg moczowych u kobiet – uchroń się przed chorobą

Zakażenie dolnych dróg moczowych dotyczy około 40% kobiet. Lekceważone, może być bardzo groźne dla zdrowia. Sprawdź jak poradzić sobie z tym problemem.

Czynności rozrodcze mężczyzn – opis zagadnienia

Czynności rozrodcze mężczyzn związane są z regulacją gospodarki hormonalnej oraz czynnościami rozrodczymi. Dowiedz się więcej o na ten temat.

Ciąża, poród i laktacja – podstawowe informacje

Rozpoczęcie ciąży zaczyna się po kilkudniowej podróży jajeczka przez jajowody. Od tego czasu jajeczko powiększa się kilka razy i rozpoczyna się ciąża właściwa.

Mózg człowieka – funkcje i budowa naszego biokomputera

Mózg to najważniejszy organ w ciele człowieka. Odpowiada za sterowanie całym organizmem oraz funkcjami życiowymi. Podstawowa znajomość funkcjonowania mózgu to nasz obowiązek. Zapraszamy do lektury.

Siwe włosy – Jak dbać o siwe włosy aby były piękne...

Siwe włosy na ogół pojawiają się u człowiek z biegiem lat. Dowiedz się w jaki sposób pielęgnować siwe włosy, aby przez długie lata były piękne i zdrowe.

Układ nerwowy człowieka – opis i działanie

Układ nerwowy człowieka odpowiada za przewodnictwo nerwowe w organizmie. Jedną z jego podstawowych funkcji jest ostrzeganie przed niebezpieczeństwem.

Wybór redakcji