Jak dbać o siwe włosy?
Jak dbać o siwe włosy? (fot. Shutterstock)

Siwe włosy są oznaką nieuchronnego upływu czasu, ale wbrew pozorom nie muszą być zawsze powodem do zmartwienia. Siwe włosy pojawiają się u ludzi w różnym wieku, nie oszczędzają ani kobiet, ani mężczyzn. Zamiast jednak zamartwiać się, że zwiastują starość i spadającą atrakcyjność, można bliżej im się przyjrzeć, a następnie zadbać, by ładnie wyglądały: dodawały blasku i atrakcyjności zamiast pogarszać samopoczucie właściciela.

 Siwe włosy: Zupełnie naturalny siwy

Siwe włosy
Siwe włosy (fot. Shutterstock)

Wszyscy jesteśmy siwi, bo właśnie taką barwę mają naturalne włosy człowieka. Na skutek procesów fizjologicznych przez pierwszych kilka dekad życia większość ludzi ma włosy w intensywnych barwach. Około trzydziestki wielu ludzi zaczyna dostrzegać pierwsze siwe włosy. Dzieje się tak w następstwie zmniejszenia ilości melaniny w organizmie. Wówczas trzeba się zmierzyć z dylematem:  postawić na naturalny kolor, czy może farbować włosy. Wszyscy, którzy zdecydują się na opcję z naturalnym siwym w roli głównej powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach dbania o siwe włosy.

Siwe włosy i ich pielęgnacja

  • Numerem jeden w pielęgnacji siwych włosów jest ich nawilżanie. Z biegiem lat włosy zmieniają swoją barwę, stają się także bardziej sztywne. Z tego względu problem z ułożeniem fryzury mogą mieć zwłaszcza panie dotychczas noszące długie włosy. Wspomniane odżywki to dobry początek, ale czasami warto zastanowić się na skróceniem włosów.
  • Bez względu na wiek człowieka oraz kolor posiadanych przez niego włosów, im są one bardziej błyszczące, tym W ten sposób wygląda się atrakcyjniej. Jak zadbać o zdrowy połysk włosów w siwym kolorze? Najlepiej, używając specjalnych szamponów. Takich, które wzmocnią włosy, a jednocześnie pozwolą pozbyć się częstego w ich przypadku wpadania w żółty kolor. Nawet bez farbowania zawsze można korzystać z preparatów przeznaczonych do włosów po koloryzacji.
  • Sekretem wielu pań jest korzystanie podczas mycia z produktów, które mają kolor niebieski lub fioletowy. Nie tylko czyszczą włosy i dbają o skórę głowy, ale pomagają również w systematycznym utrwalaniu naturalnego blasku włosów.
  • Nie można zapominać o regularnym strzyżeniu. Pomaga ono utrzymać zdrowe włosy w każdym wieku. Jednak im się jest starszym i ma się więcej tych siwych, tym wizyty u fryzjera powinny być traktowane coraz poważniej. Z jednej strony pomaga to włosom, choćby poprzez pozbywanie się przesuszonych i zniszczonych końcówek. Jednocześnie unika się nadmiernego ich obciążenia. Fachowiec podpowie, jak dobrać fryzurę nie tylko do zmieniającej się kondycji włosów, ale także do indywidualnych predyspozycji oraz kształtu twarzy. W późniejszych okresach życia ma się z reguły coraz mniej włosów i właśnie odpowiedzialne podejście do strzyżenia pozwala na utrzymanie atrakcyjnego wyglądu.
Polecane produkty

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię