Siwe włosy są oznaką nieuchronnego upływu czasu, ale wbrew pozorom nie muszą być zawsze powodem do zmartwienia. Siwe włosy pojawiają się u ludzi w różnym wieku, nie oszczędzają ani kobiet, ani mężczyzn. Zamiast jednak zamartwiać się, że zwiastują starość i spadającą atrakcyjność, można bliżej im się przyjrzeć, a następnie zadbać, by ładnie wyglądały: dodawały blasku i atrakcyjności zamiast pogarszać samopoczucie właściciela.

 Siwe włosy: Zupełnie naturalny siwy

Wszyscy jesteśmy siwi, bo właśnie taką barwę mają naturalne włosy człowieka. Na skutek procesów fizjologicznych przez pierwszych kilka dekad życia większość ludzi ma włosy w intensywnych barwach. Około trzydziestki wielu ludzi zaczyna dostrzegać pierwsze siwe włosy. Dzieje się tak w następstwie zmniejszenia ilości melaniny w organizmie. Wówczas trzeba się zmierzyć z dylematem:  postawić na naturalny kolor, czy może farbować włosy. Wszyscy, którzy zdecydują się na opcję z naturalnym siwym w roli głównej powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach dbania o siwe włosy.

Zobacz także: Przeszczep włosów w Turcji – szansa na odzyskanie bujnej fryzury

Siwe włosy i ich pielęgnacja

  • Numerem jeden w pielęgnacji siwych włosów jest ich nawilżanie. Z biegiem lat włosy zmieniają swoją barwę, stają się także bardziej sztywne. Z tego względu problem z ułożeniem fryzury mogą mieć zwłaszcza panie dotychczas noszące długie włosy. Wspomniane odżywki to dobry początek, ale czasami warto zastanowić się na skróceniem włosów.
  • Bez względu na wiek człowieka oraz kolor posiadanych przez niego włosów, im są one bardziej błyszczące, tym W ten sposób wygląda się atrakcyjniej. Jak zadbać o zdrowy połysk włosów w siwym kolorze? Najlepiej, używając specjalnych szamponów. Takich, które wzmocnią włosy, a jednocześnie pozwolą pozbyć się częstego w ich przypadku wpadania w żółty kolor. Nawet bez farbowania zawsze można korzystać z preparatów przeznaczonych do włosów po koloryzacji.
  • Sekretem wielu pań jest korzystanie podczas mycia z produktów, które mają kolor niebieski lub fioletowy. Nie tylko czyszczą włosy i dbają o skórę głowy, ale pomagają również w systematycznym utrwalaniu naturalnego blasku włosów.
  • Nie można zapominać o regularnym strzyżeniu. Pomaga ono utrzymać zdrowe włosy w każdym wieku. Jednak im się jest starszym i ma się więcej tych siwych, tym wizyty u fryzjera powinny być traktowane coraz poważniej. Z jednej strony pomaga to włosom, choćby poprzez pozbywanie się przesuszonych i zniszczonych końcówek. Jednocześnie unika się nadmiernego ich obciążenia. Fachowiec podpowie, jak dobrać fryzurę nie tylko do zmieniającej się kondycji włosów, ale także do indywidualnych predyspozycji oraz kształtu twarzy. W późniejszych okresach życia ma się z reguły coraz mniej włosów i właśnie odpowiedzialne podejście do strzyżenia pozwala na utrzymanie atrakcyjnego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj