fot. whitepress.com

Zaskórniki niewątpliwie są problemem estetycznym. Trzeba przyznać, że nie prezentują się dobrze. Warto wiedzieć, że zaskórniki to inaczej wągry, czyli zanieczyszczenia, które zalegają w ujściach mieszków włosów, następnie utleniają się. Właśnie wskutek utleniania czop łojowy ciemnieje. Dziś podpowiemy Wam, jak skutecznie walczyć z zaskórnikami.

Domowe sposoby na zaskórniki 

Wiele domowych sposobów pielęgnacyjnych wykorzystuje medycynę ludową. Trzeba przyznać, że bywają one bardzo skuteczne. Na pewno warto spróbować domowego sposobu na zaskórniki otwarte. Wystarczy tylko przygotować maseczkę węglową. Potrzebna będzie jedna tabletka węgla aktywnego, którą rozgniatamy i umieszczamy w miseczce, następnie dodajemy jedną łyżeczkę żelatyny oraz dwie łyżeczki ciepłej wody. Na koniec dodajemy jeszcze łyżeczkę soku aloesowego. Całość mieszamy do czasu uzyskania papki. Następnie nakładamy na strefę T. Najlepiej na kilka minut. Po tym czasie maseczkę zmywamy ciepłą wodą, zaś ewentualne podrażnienia łagodzimy tonikiem z dodatkiem ogórka. Można też spróbować oczyszczania. Wystarczy tylko nachylić się nad miską z gorącą wodą w odległości 25-30 cm. Na głowę nakładamy ręcznik, tak by powstał namiot między miską a skórą twarzy. Po około 5 minutach należy nałożyć maskę węglową na strefę T, a po 10 minutach ją zmyć ciepłą wodą. Gwarantujemy, że wraz z maseczką znikną też Wasze wągry. 

Odpowiednia pielęgnacja ma znaczenie. Dowiedzcie się jak powinna wyglądać

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się zaskórników z nosa, czoła czy brody. Poza stosowaniem domowych sposobów należy też zadbać o odpowiednią pielęgnację. Niewątpliwie duże znaczenie ma oczyszczanie. Do mycia twarzy najlepiej stosować delikatny żel, który jest bezzapachowy i hipoalergiczny. W składzie powinien znaleźć się niacynamid, który łagodzi podrażnienia oraz reguluje nadmierne wydzielanie sebum. Po umyciu skóry twarzy należy jeszcze zastosować krem, który powinien łagodzić podrażnienia, do tego być bardzo delikatny i mieć działanie nawilżające. Świetne właściwości ma kwas hialuronowy, który tworzy film ochronny na skórze. Chroni ją przed zanieczyszczeniami, ale też utratą wilgoci. Nie zapycha porów, a przy tym przynosi ukojenie. Kremy z kwasem hialuronowym najlepiej stosować na dzień, natomiast częścią wieczornej pielęgnacji powinien być krem z retinolem. Ujednolica on nie tylko koloryt naskórka, ale też łagodzi podrażnienia i przyspiesza zarówno proces złuszczania się, jak i odnowy komórek. Do tego wszystkiego hamuje rogowacenie ujść gruczołów łojowych. Dzięki temu nie dochodzi do tak dużego wydzielania łoju. 

Peeling na zaskórniki – czy warto stosować?

Częścią pielęgnacji powinien być też peeling, przy czym należy stosować go raz w tygodniu. Najlepiej wybrać taki, który wciąga zaskórniki niczym odkurzacz kurz. W jego składzie powinny znajdować się ekstrakty z ananasa czy figi, które usuwają martwy naskórek, a przy tym głęboko oczyszczają. Bardzo dobrze sprawdzają się peelingi drobnoziarniste z mikrogranulkami. W składzie warto szukać korundu, który wykorzystywany jest także podczas profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Działa on przeciwzapalnie, a przy tym reguluje wydzielanie sebum. Peeling zawsze należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy. Do tego celu możecie wykorzystać choćby płyn micelarny, który nie narusza warstwy hydrolipidowej, a przy tym nie podrażnia skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj