Mały penis
fot. elements.envato.com

Kompleks małego penisa to dość powszechne zjawisko. Dla mężczyzn niezadowolonych z rozmiaru swojego członka to temat tabu, jednak faktem jest, że ten (w większości przypadków) wyimaginowany problem wywiera poważny wpływ na normalne funkcjonowanie. Skąd bierze się kompleks małego członka i czy rzeczywiście rozmiar ma fundamentalne znaczenie?

Kompleks małego penisa – jaki rozmiar jest idealny?

W mniemaniu większości panów, rozmiar członka jest wyznacznikiem męskości i zdolności do seksualnego zaspokojenia kobiety. Trwając w tym przekonaniu, porównują swoje przyrodzenia z rozmiarem penisa innych przedstawicieli swojej płci i często dochodzą do wniosku, że pod tym względem odstają od tzw. normy. Podkreślamy, pomijając niezbyt częste przypadki mikropenisa, ich obawy związane z rozmiarem przyrodzenia są całkowicie nieuzasadnione. Nie ma bowiem jednoznacznego wskaźnika, który określa idealną męskość. Nauka nie wskazuje też minimalnej długości członka zdolnego do zapłodnienia.

W przypadku mieszkańców Starego Kontynentu, średnia długość członka w stanie spoczynku zamyka się w przedziale 6-9 cm, natomiast w stanie wzwodu – 11-17 cm. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nawet rozmiar plasujący poniżej dolnej granicy średniej wartości nie stanowi problemu, bo w praktyce klinicznej, lekarze klasyfikują przypadki mikropenisa (jako problem izolowany lub objaw kliniczny) wyłącznie w sytuacji, w której długość członka w stanie spoczynku nie przekracza 4 cm, a w stanie wzwodu – 7 cm.

Między bajki należy włożyć teorie, według których mały członek uniemożliwia prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego. Trzeba bowiem wiedzieć, że pochwa jest organem elastycznym, więc w dużej mierze może dostosować się do rozmiaru prącia. Mało tego, badania statystyczne dowodzą, że wiele kobiet niezadowolonych z męskości swojego partnera wskazuje nie na zbyt mały, a na zbyt duży członek! Przy normalnym rozmiarze waginy, współżycie z mężczyzną, którego natura obdarzyła niezwykle hojnie, w najlepszym przypadku może powodować uczucie dyskomfortu, jednak niektóre panie w trakcie zbliżenia odczuwają nawet ból. Warto zapamiętać, że nie rozmiar czyni wspaniałego kochanka, a technika i zrozumienie potrzeb partnerki.

Kompleks małego penisa – skąd bierze się problem?

Skoro granice średniej rozstawione są bardzo szeroko, to z czego wynika kompleks małego członka? W większości przypadków, źródła problemu należy szukać w latach dziecięcych. Naturalne jest, że chłopcy są zainteresowani budową innych przedstawicieli tej samej płci. Niestety, często zdarza się, że swoją anatomię porównują z budową dorosłych mężczyzn, w wielu przypadkach – aktorów występujących w filmach dla dorosłych (na castingach do takich produkcji raczej nie pojawiają się panowie przeciętnie wyposażeni). W rezultacie, w ich psychice zakorzenia się pokutujące w dalszym życiu błędne przekonanie, że ponadprzeciętnie duży członek to coś powszechnego.

W niektórych przypadkach, za kompleks małego penisa odpowiedzialni są najbliżsi mężczyzny tkwiącego w błędnym przekonaniu o swojej „ułomności”. Rodzice nie zawsze potrafią rozmawiać z dzieckiem na temat jego anatomii, a w niektórych przypadkach reagują wręcz śmiechem na problemy swojego syna i tym samym – utwierdzają go w przekonaniu o słuszności jego obaw.

Czy istnieje skuteczna metoda pozwalająca pozbyć się kompleksu małego członka? Tak naprawdę, jedyną odpowiedzią jest samoakceptacja. Należy zdać sobie sprawę, że idealny rozmiar po prostu nie istnieje, a nawet niezbyt okazały penis nie przeszkadza w byciu wspaniałym kochankiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj