fot. materiały partnera

Nie tylko w Finlandii sauny zewnętrzne są bardzo popularne. Choć w kraju św. Mikołaja ich posiadanie jest tak powszechne, jak własna wanna, to jednak nie musisz wyruszać do innego kraju, żeby móc skorzystać ze wszystkich zalet wyróżniających wolnostojące sauny ogrodowe.

Czy korzystanie z sauny ma korzystny wpływ na zdrowie?

Jeśli ciągle zastanawiasz się, czy warto zainwestować w sauny zewnętrzne, to zwróć uwagę na walory zdrowotne takich miejsc. Przede wszystkim gorące „kąpiele” działają odprężająco, dzięki temu pozwalają zniwelować stres i zrelaksować się po pracy, nauce itp. Z pewnością każda przemęczona osoba, a także sportowcy szybko odkryją zbawienne właściwości korzystania z sauny.

Regularne pobyty w saunie pomagają w walce z nadmiernymi kilogramami, poprawiają wygląd i kondycję skóry, a do tego zwiększają odporność. Zwróć również uwagę na chwilowe ukojenie w przypadku bólu kręgosłupa, mięśni i stawów.

Dlaczego warto mieć saunę zewnętrzną?

Sauny zewnętrzne sprawią, że w każdej chwili będziesz mógł skorzystać z dobrodziejstw ciepłych „kąpieli”. Nie musisz przejmować się tym, że po wizycie w saunie zetkniesz się z chłodnym powietrzem. W końcu specjaliści zalecają, żeby po wizycie w saunie skorzystać z zimnego prysznica bądź zanurzyć się w drewnianej beczce z wodą.

Dodatkowo większość saun ogrodowych ma specjalny przedsionek, w którym możesz przechowywać ubrania i ręczniki. Uwagę przyciąga też klasyczny wygląd przydomowej sauny. Ten skandynawski klimat sprawi, że ogród zyska ważny punkt.

Jeśli masz nowoczesny ogród, to zdecyduj się na saunę z płaskim dachem i dużą liczbą przeszkleń. Dzięki temu domek będzie spójny z otoczeniem. To też dobre rozwiązanie, jeśli nie masz zbyt wiele wolnego miejsca. Wtedy okna optycznie powiększą tę przestrzeń, a Ty skutecznie unikniesz efektu przesytu.

Jaką saunę ogrodową warto wybrać?

Sauny zewnętrzne domki

Najpopularniejsze są sauny zewnętrzne w formie wolnostojących domków z drewnianą altanką oraz płaskim bądź spadzistym dachem. Zazwyczaj są wyposażone w niewielką przebieralnię, a niektóre z nich mają nawet zadaszony taras, dzięki czemu sauna wygląda jak domek letniskowy. Zazwyczaj jednocześnie może z niego korzystać kilka osób – od 4 do 10.

Sauny zewnętrzne w formie beczki

Ciekawym rozwiązaniem są efektowne sauny ogrodowe w formie beczki. Zazwyczaj są ustawione w poziomie lub pionie. Taki dodatek z pewnością przyciągnie spojrzenia, a jednocześnie sprawi, że ogród nabierze zupełnie innego charakteru. Szczególnie dobrze taka sauna sprawdzi się w wiejskich i rustykalnych ogrodach, a także na terenach górskich. Możesz nawet wykorzystać takie sauny jako atrakcję turystyczną w pensjonacie, agroturystyce czy hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj