Założenie prezerwatywy potrafi nie być prostym zadaniem, szczególnie jeśli chwila zmusza nas do szybkiego i spontanicznego działania. Tak prosta czynność potrafi być nie tylko kłopotliwa, a wręcz psująca całą romantyczną otoczkę, która doprowadziła do konieczności podjęcia się procedury użycia zabezpieczenia.

Użycie prezerwatywy potrafi być niezręcznym momentem w każdej intymnej chwili. Korzystanie z tej metody antykoncepcji jest szczególnie ważne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z partnerem, którego dobrze nie znamy. Główna zaletą tej metody zabezpieczania się jest przede wszystkim ochrona przed zarażeniem się różnymi chorobami, przenoszonymi drogą płciową. Ważne jest więc, by być sprawnym w wykonywaniu tej czynności, gdyż w przypadku braku wprawy może być ona niezręczną oraz kłopotliwą dla drugiej osoby. Poniżej przedstawiamy kilka użytecznych rad, ułatwiających korzystanie z tej metody antykoncepcji.

Jak założyć prezerwatywę – poznaj technikę

Samo założenie prezerwatywy na członka wydaje się prostą i oczywistą czynnością. Może być ona jednak na tyle nieprzemyślaną, że w szale namiętności może zabraknąć nam podstawowych zasad, których trzeba się trzymać przy korzystaniu z tej metody zabezpieczania się. Po pierwsze należy pamiętać, by prezerwatywę zakładać na członka w stanie wzwodu. W innym przypadku założona prezerwatywa może się zwijać, spadać oraz zniekształcać. Tak założone zabezpieczenie może ulec następnie uszkodzeniu, w chwili gdy dojdzie już do erekcji.

Kolejną ważną rzeczą jest pamiętanie o tym by w trakcie otwierania prezerwatywy nie uszkodzić jej. Szczelnie stworzone opakowanie czasem wymaga siły by je rozpieczętować. Warto więc w przypływie uczuć pamiętać o delikatnej strukturze produktu, znajdującego się wewnątrz opakowania i nie rozdzierać wszystkiego siłą. Samo założenie prezerwatywy powinno być czynnością wykonywaną w miarę ostrożnie, gdyż jakość z jaką to zrobimy będzie miała wpływ na to, czy na przykład w trakcie stosunku, prezerwatywa nie będzie się ześlizgiwać.

Prezerwatywę zakładamy na członka przytrzymując znajdujący się na jej końcu zbiorniczek (lub końcówkę, jeśli go nie ma) tak, by nie znajdowało się w nim żadne powietrze. Następnie delikatnie rozwijamy ją wzdłuż penisa, tak by „naturalnie” rozkładała się wzdłuż jego powierzchni. Ważne jest by nigdzie nie znajdowało się zblokowane powietrze oraz by sama prezerwatywa była rozciągnięta na całej długości członka. Nadmiar prezerwatywy, czy to przy zbiorniczku, czy zawierający pęcherzyki powietrza, może po prostu pęknąć w trakcie stosunku.

Jakość zabezpieczenia

Co dla jednych jest oczywistym, dla innych potrafi być wątpliwym. Mowa tu o wielokrotnym użyciu tej samej prezerwatywy. Rozwiewając więc wszelkie wątpliwości należy kategorycznie podkreślić, że prezerwatywa nie jest produktem wielokrotnego użytku. Jak założyć prezerwatywę to tylko raz! Nie mówimy tu o przypadku zużytej prezerwatywy, gdyż to jest chyba oczywistym dla wszystkich. Niech jednak nie przychodzi nikomu do głowy by użyć prezerwatywy ponownie, nawet jeśli nie doszło do wytrysku. Prezerwatyw nie pierzemy oraz nie przechowujemy na później, jeśli zostały otwarte. Raz użyte mogą zostać niechcący uszkodzone, a ich dodatki w postaci substancji nawilżających czy plemnikobójczych mogą nie działać.

Trening czyni mistrza

Podobnie, jak ma to miejsce przy wielu innych czynnościach, im więcej praktyki tym lepiej. Ważne jest by mieć wprawę w założeniu prezerwatywy, szczególnie jeśli nie korzystamy z nich często. Może to pozwolić nam uniknąć zakłopotania nie tylko naszego ale i partnerki. Dodatkowo mając wprawę w tej czynności nie musimy w trakcie stosunku martwić się czy wszystko jest w porządku z zabezpieczeniem i tym samym skupić się na ważniejszej w tym momencie czynności. Warto więc poćwiczyć wcześniej trochę, co pozwoli na swobodę w działaniu, w chwili gdy będziemy musieli założyć i użyć prezerwatywę.

Proponujemy użyć wcześniej kilku prezerwatyw, najlepiej pochodzących od różnych producentów, zanim będziemy musieli z nich korzystać w towarzystwie drugiej osoby. W zależności od pochodzenia, prezerwatywa może nie tylko inaczej wyglądać, ale być stworzona z innego materiału. Istotne jest więc by zapoznać się z tego rodzaju produktami i opracować sobie uniwersalną metodę korzystania z nich.

Czytaj więcej: Prezerwatywy – jak stosować prawidłowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj