Poradnik doktora Jacka Szwedo – „Rehabilitacja po operacjach estetycznych” – to wademekum zawierające w sobie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zabiegów estetycznych. Książka w szczegółowy sposób opisuje cały proces –  przygotowanie do operacji, przebieg zabiegu oraz późniejszą rehabilitację i pielęgnację. Poradnik ten jest znakomitym źródłem informacji dla wszystkich osób, które zamierzają poddać się interwencji chirurgicznej. Napisany prostym, zrozumiałym językiem w przystępny sposób przybliża pacjentom poszczególne elementy operacji oraz procesu gojenia, przekazując zbiór porad i ćwiczeń, które przyspieszają powrót do zdrowia.

Autor książki dr Jacek Szwedo to znany i ceniony fizjoterapeuta, który postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i obserwacjami z pacjentami zamierzającymi poddać się zabiegom estetycznym. Poradnik stworzył przy współpracy z wieloma cenionymi specjalistami z różnych dziedzin medycyny – chirurgami, anestezjologami, dietetykami, i psychiatrami, którzy uzupełnili książkę o cenne spostrzeżenia, dające możliwość spojrzenia na operacje estetyczne i proces rehabilitacji z szerszej perspektywy.

Książkę kupisz tutaj >>

Książka dr Szwedo podzielona jest na dwie główne części. W pierwszej zawarte są zagadnienia teoretyczne związane z zabiegami estetycznymi oraz porady dotyczące tego, jak należy przygotować się do operacji. Szczegółowo opisany jest także proces gojenia – autor informuje w jaki sposób na zabieg reaguje organizm, jakie są naturalne następstwa operacji oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę. W drugiej części, która ma charakter bardziej praktyczny, znajdziemy rady skierowane do pacjentów po konkretnych zabiegach estetycznych (m.in. liposukcji, korekcji nosa, powiększaniu piersi czy plastyce powiek). Przedstawione są tu sprawdzone zalecenia, które wspomagają proces gojenia, wpływają na komfort pacjentów i zmniejszają ryzyko powikłań pooperacyjnych.

W książce szczególny nacisk położony jest na rehabilitację i ćwiczenia, które pacjenci mogą wykonywać samodzielnie w domu. W poradniku znajdziemy nie tylko dokładny opis każdego ruchu, ale także zdjęcia obrazujące najczęściej popełniane błędy. Dowiemy się także jaki efekt możemy osiągnąć dzięki poszczególnym ćwiczeniom i jak wpłyną one na proces regeneracji.

Każdy pacjent poddający się zabiegom estetycznym powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ważny jest nie tylko sam przebieg operacji, ale również postępowanie pooperacyjne. Rehabilitacja oraz domowa pielęgnacja mają bardzo istotny wpływ na końcowe rezultaty – odpowiednio dopasowane ćwiczenia nie tylko zmniejszają ból i obrzęk, ale wpływają także na samopoczucie pacjenta oraz znacząco przyspieszają proces gojenia.

„Rehabilitacja po operacjach estetycznych” to solidne źródło wiedzy poparte wieloletnimi badaniami i obserwacjami. Jest to pierwsza na rynku książka, która kompleksowo przedstawia cały proces rehabilitacji i gojenia się ran pooperacyjnych. Dostarcza pacjentom niezbędnych informacji, które do tej pory nie były ogólnie dostępne. Poradnik dr Szwedo to z pewnością lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy zamierzają poddać się zabiegom estetycznym.

Aleksandra Trąbińska

Jacek Szwedo, Rehabilitacja po operacjach estetycznych, Warszawa, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2017

Książkę kupisz tutaj >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj