Sportowe kalorie, to poradnik nie tylko dla zawodowych sportowców. Każdy, kto  uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną znajdzie w nim potężną dawkę merytorycznej wiedzy o zdrowym żywieniu i dostarczaniu organizmowi  odpowiednich substancji odżywczych.

Autorką „Sportowych kalorii” jest Iwona Bates, dietetyczka  i propagatorka zdrowego  stylu życia. Od lat angażująca się w edukację żywieniową młodych sportowców. Informacje zawarte w poradniku są więc poparte merytoryczną wiedzą i latami doświadczeń autorki.  Znajdziemy w nim wszystko, czego potrzebujemy do skompletowania  poprawnie skondensowanej diety.

Sportowe kalorie kupisz tutaj >>

„Sportowe kalorie” zostały podzielone na dwie  części. Pierwsza  z nich dotyczy produktów pokarmowych. Dowiemy się z niej jaki mają wpływ na nasz organizm, które należy przyjmować, a jakich się wystrzegać. Dieta sportowców zdecydowanie różni się od  diety przeciętnego człowieka, dlatego warto spośród tysięcy różnych produktów wybrać te bogate w składniki, które poprawią wydajność organizmu.

Autorka analizuje białka, węglowodany, błonnik, witaminy i minerały i wyjaśnia dlaczego sportowcy powinni uwzględniać je w swojej diecie.  Odpowiedni jadłospis, regularne posiłki i treningi są przecież dla nich kluczem do sukcesów. Dzięki poradnikowi dowiemy się w jakich proporcjach sportowcy powinni przyjmować zboża, warzywa i owoce, orzechy i nasiona, nabiał i jajka, mięsa, ryby i podroby i jaki wpływ na ich organizm mogą mieć fast foody.

Zobacz także: Jak schudnąć 10 kg?

W drugiej części „Sportowych kalorii” poznajemy przykładowy jadłospis dla sportowców i osób aktywnie uprawiających aktywność fizyczną. Nie zabrakło także przepisów, które z pewnością ułatwią wprowadzenie diety w życie.  Autorka podzieliła menu na pory roku, do każdego z nich dopisała ilość składników i wartość energetyczną.

Poradnik jest przejrzysty, bogaty w tabele, wykresy i grafiki, które umożliwiają przyswojenie merytorycznej wiedzy. Czyta się go przyjemnie i na pewno warto w niego zainwestować. Być może przyczyni się do sukcesów i zdobytych medali.

Sportowe kalorie kupisz tutaj >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj