Rehabilitacja
fot. elements.envato.com

Rehabilitacja kojarzy się głównie z okresem powrotu do zdrowia po wypadku lub ciężkiej chorobie. Tymczasem jej znaczenie jest znaczenie szersze, a powinien jej się poddać każdy, kto chce kompleksowo zadbać o swoje zdrowie. 

  1. Na czym polega rehabilitacja?
  2. Nie tylko gimnastyka lecznicza

Na skutek choroby lub wypadku ludzkie ciało ulega różnym uszkodzeniom. Pojawiają się one jednak również jako efekt siedzącego trybu życia lub wręcz przeciwnie – bardzo aktywnego spędzania czasu. W tych wszystkich sytuacjach pomagają różne rodzaje rehabilitacji.

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitację definiuje się jako zespół działań, których celem jest poprawa lub przywrócenie prawidłowych funkcji człowieka, zarówno tych biologicznych, jak i społecznych czy rodzinnych. Stosuje się ją często po zabiegach operacyjnych, urazach kości i stawów, a także u osób niepełnosprawnych, w celu całościowego lub częściowego przywrócenia ich sprawności. Jest przeprowadzana zarówno w warunkach szpitalnych, jak i w trybie dziennym lub w domu pacjenta. Niezależnie od wybranego rodzaju, zabiegi rehabilitacyjne powinny przynieść ten sam efekt, a więc w jak najkrótszym czasie przywrócić sprawność pacjentów. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, przeczytaj ten artykuł.

Nie tylko gimnastyka lecznicza

Wizyta u rehabilitanta czy fizjoterapeuty utożsamiana jest z masażem leczniczym kręgosłupa lub innej części ciała, a także gimnastyką leczniczą. To jednak nie jedyne metody i rodzaje rehabilitacji. Są one dobierane w zależności od stanu pacjenta tak, aby przywrócić homeostazę organizmu. Często stosowana jest rehabilitacja kardiologiczna przeznaczona dla pacjentów po zawałach lub cierpiących z powodu schorzeń serca i układu naczyniowego. Z kolei rehabilitacja ortopedyczna zajmuje się stopniowym przywracaniem do pełnej sprawności, a nawet do jej poprawy w stosunku do stanu sprzed urazu. Na rehabilitację neurologiczną kierowani są pacjenci po urazach mózgu i rdzenia kręgowego, udarach oraz ci, którzy chorują na choroby ośrodkowego układu nerwowego. Przy wykorzystaniu dostępnych metod, fizjoterapeuta powoli wdraża niezbędne leczenie.

Zobacz także: Jak działa tomografia komputerowa >>

Rehabilitacja we Wrocławiu jest więc dobrym sposobem na odzyskanie utraconej sprawności. Czas trwania terapii jest uzależniony od problemu, z jakim boryka się pacjent, oraz od porad medycznych, jakie otrzyma od lekarzy specjalistów. Najważniejsza jest regularność i systematyczna praca oraz współpraca z doświadczonymi specjalistami z firmy Punkt Rehabilitacji, z których ofertą można zapoznać się na stronie punktrehabilitacji.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj