fot. elements.envato.com

Oczyszczacz powietrza usuwa wszelkie zanieczyszczenia, w tym zapachy, dym, kurz i sierść zwierząt. Zwykle składa się z filtra lub kilku filtrów. Wyposażony jest również w wentylator, który  zasysa i cyrkuluje powietrze. Gdy przepływa ono przez filtr, zanieczyszczenia i cząstki są wychwytywane. Czyste powietrze jest wypychane z powrotem do pomieszczenia.

Dlaczego oczyszczacze powietrza są tak popularne?

Zmniejszają stężenie zanieczyszczeń. Są szczególnie przydatne dla osób, które cierpią na astmę lub alergie. Mogą być stosowane zarówno w środowiskach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie zawiera filtr HEPA. Usuwa około 99,7% cząstek pyłu i zanieczyszczeń, w tym pyłki, zarodniki pleśni, sierść zwierząt i roztocza.

Czy oczyszczacz powietrza może ułatwić oddychanie?

Jeśli cierpisz na astmę, alergię lub inne dolegliwości układu oddechowego, które mogłyby się nasilić przez cząsteczki unoszące się w powietrzu. Oczyszczacze mogą przynieść pewną ulgę. 

Świetnie sprawdzą się w domach i mieszkaniach. Szybko i cicho usuwają alergeny i inne cząsteczki. Skutecznie usuwają  zapachy, pyłki, dym, kurz, sierść i inne zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Bez oczyszczacza w pomieszczeniach  gromadzi się dużo kurzu i zarazków, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Tego typu urządzenia działają poprzez zasysanie zanieczyszczonego powietrza i przepuszczają go przez system filtracji. Oczyszczacze marki Samsung składają się z 3 filtrów: 

  • wstępnego: pozwala pozbyć się sierści, kurzu, włosów oraz pyłków drzew i traw,
  • węglowego: usuwa szkodliwe gazy, lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy (np. dymu tytoniowego),
  • HEPA 13:eliminuje cząsteczki PM10 i PM 2.5, a także roztocza, alergeny, zarodniki pleśni, grzyby i bakterie.

 

Udogodnienia oferowane przez oczyszczacze marki Samsung

Gwarantują bezproblemową wymianę filtrów. Dzięki temu łatwo utrzymasz urządzenie w czystości. Wystarczy, że zdejmiesz przednią osłonę, wyjmiesz filtry (wstępny, węglowy i HEPA 13) i założysz nowe. Warto też wspomnieć o alarmie wymiany filtrów. Oczyszczacz wyśle alert, kiedy przychodzi czas na wymianę filtrów. Takie powiadomienie wysyła również aplikacja SmartThings.


Oczyszczacze marki Samsung wyposażone są w czujnik gazu. Skutecznie wykrywa szkodliwe gazy w powietrzu. Dostosowuje moc pracy urządzenia, by jak najszybciej wyeliminować toksyczne związki chemiczne i zapachy.

Usuwanie dymu papierosowego przez oczyszczacz powietrza

Bierne palenie jest równie niebezpieczne jak palenie, szczególnie w przypadku młodych, słabo rozwiniętych płuc. Może powodować astmę, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i choroby serca. W przypadku starszych osób dym papierosowy może zaostrzyć choroby płuc i wywołać demencję. Oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA zatrzymują zanieczyszczenia do 3 mikronów. 

Czytaj więcej: Czy dym papierosowy jest bardziej szkodliwy niż smog?

Lotne związki organiczne

Lotne związki organiczne (LZO) najczęściej występują w farbach, meblach, aerozolach, odświeżaczach powietrza. Mogą wywoływać takie objawy jak nudności, pieczenie oczu i gardła. Instalując oczyszczacz, możesz kontrolować zapachy. Jednocześnie eliminuje szkodliwe cząstki.

Poprawa jakości powietrza, którym oddychamy, może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Oczyszczacz powietrza przynosi korzyści zdrowotne krótko- i długoterminowe. Dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Zobacz także: Na co warto zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj