Wstępem do tego artykułu jest nasz wpis z kategorii Wiedza o winie – przechowywanie wina. Ponieważ aby dojrzeć potrzebę użytkowania chłodziarek do wina, trzeba dokładnie poznać tajniki przechowywania win. Czym bowiem są chłodziarki do wina jak nie „inkubatorami” przechowującymi wina do dnia ich spożycia. Użycie słowa „inkubator” jest tutaj celowe i według nas jak najbardziej trafne. Ponieważ właśnie w takich chłodziarkach wina leżakują w optymalnym dla siebie środowisku. Oczywiście jest wielu zwolenników piwniczek na wina, gdzie to środowisko powiedzmy sobie jest bardziej ekologiczne. Posiadanie takiej piwniczki jest jednak przyznajmy to sobie o wiele bardziej utrudnione niż zakup profesjonalnej chłodziarki do wina, jest też niezaprzeczalnie bardziej kosztowne. Zatem dla prawdziwych fanów wina i ich znawców rada: Znaleźć miejsce na chłodziarkę do wina!.

Powiedzmy to sobie jasno i wyraźnie. Lodówki nie nadają się do przechowywania win! Panująca w większości lodówkach temperatura 4 C jest za niska. Przechowywane tak wino, zbyt szybko dojrzewa, traci swój aromat i smak. Żyjemy na szczęście w czasach, kiedy to nie trzeba kopać piwnicy pod domem i wykładać jej cegłą, by prawidłowo przechowywać wino. Możemy zakupić sobie profesjonalną chłodziarkę na wino i nie zaciągać do tego kredytu.

Rola chłodziarki do wina

Chłodziarki do wina oprócz celowego długoterminowego przechowywania trunków, maja jeszcze inna ważna zaletę, Często wyjęte z nich wino jest gotowe do spożycia i idealnie schłodzone. Chłodziarki do wina mają różne wielkości i przez to funkcję. Są dostępne na przykład niedrogie, małe chłodziarki na wino, które można zaaranżować wygodnie w kuchni bądź salonie. Chłodziarki takie maja najczęściej pojemność kilku butelek i nie wymagają dużego nakładu finansowego. Dostępne są również duże chłodziarki kolekcjonerskie, których celem jest długoterminowe przechowywanie cennych zbiorów winiarskich. Wzornictwo chłodziarek jest szerokie, od nowoczesnych, prostych wzorów pasujących do nowoczesnego wnętrza, po wyszukane, bogato zdobione chłodziarki pasujące do wnętrz bogatych i z przepychem. Dla każdego coś miłego, rzec by się chciało, jedynie w tej kwestii ogranicza nas nakład finansowy, którym dysponujemy i kolekcja wina, którą chcemy w takiej chłodziarce zdeponować.

Polecamy wam zapoznać się z produktami firm produkujących takie chłodziarki. Możemy je znaleźć w większości sklepów ze sprzętem AGD jak również w sklepach internetowych. Polecamy też profesjonalnych producentów tego typu urządzeń. W kolejnych postach będziemy pisać wam o przetestowanych przez nas chłodziarkach. Zapraszamy już niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj