Krosty na pośladkach są brzydkie i denerwujące. Co prawda nikt nie chce się do tego przyznać, ale prawie każdy w pewnym momencie miał taki problem. Pojawia się stosunkowo często i zazwyczaj nie jest poważny. Może wystąpić w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szorstkie, czerwone krosty mogą boleć i swędzieć, ale nie zawsze.

Co nazywamy trądzikiem pośladkowym?

Po pierwsze trądzik pośladkowy i na twarzy nie są jednym i tym samym. Pryszcze pojawiają się wtedy, gdy pory na skórze zatykają się bakteriami, martwym naskórkiem lub olejem. Krosty powstają w wyniku zapalenia mieszków włosowych. Mieszki zostają zablokowane przez bakterie. Infekcja prowadzi do swędzących, czerwonych guzków wypełnionych ropą.

Krosty na pośladkach-najczęstsze przyczyny

Istnieje kilka przyczyn krostek na pośladkach Możemy do nich zaliczyć:

  • Obcisła odzież: tarcie spowodowane noszeniem obcisłych spodni do jogi, dżinsów slim fit, a nawet spandeksu stwarza schronienie dla bakterii. Wystarczy, by podrażnić mieszki włosowe.
  • Pot: nasze ciało produkuje prawie 1 litr potu dziennie. Jest to nasz naturalny mechanizm utrzymywania chłodu. Pomaga otwierać i odblokowywać pory. Jeśli pot nie ma gdzie uciec, wyschnie, pozostawiają sól i tłuszcz. Mogą zatkać pory, prowadząc do trądziku pośladkowego.
  • Zakażenia: jeśli masz bolesne krostki po skorzystaniu z wanny z hydromasażem, nie jesteś sam. Najprawdopodobniej osoba przed Tobą ma zapalenie mieszków włosowych. Jest infekcją mieszków włosowych wywołanych przez bakterie. Jeśli pryszcze nie znikną w ciągu 1-2 tygodni lub nie podejmiesz właściwego leczenia, mogą się przekształcić w duże guzki wypełnione ropą.
  • Golenie: mieszki włosowe odprowadza wodę z porów podczas pocenia się. Golenie zakłóca ten mechanizm. Powoduje wrastające włoski i stany zapalne, prowadzące do dużych, podskórnych obrzęków.

Skuteczne sposoby leczenia

Zapalenie mieszków włosowych wygląda bardzo podobnie jak zwykły trądzik. Są to czerwone guzki na skórze, wypełnione ropą. Mogą swędzieć i powodować dyskomfort. W większości przypadków wystarczą naturalne metody leczenia.

 

Domowe sposoby na krosty na pośladkach

Regularne mycie pomaga utrzymać mieszki włosowe w czystości. Usuwa brud, olej i pot. Zmniejsza poziom bakterii na skórze. Mycie co najmniej dwa razy dziennie jest szczególnie ważne dla osób, które regularnie ćwiczą.

Złuszczając skórę, możesz chronić pory i mieszki włosowe przed martwymi komórkami. Jednak częsty lub zbyt ostry peeling może być problematyczne dla osób ze stanem zapalnym lub delikatną skórę.

Zwróć też koniecznie uwagę na naturalne produkty, takie jak olejek z drzewa herbacianego, kurkuma i ocet winny.

Pamiętaj o odpowiednim kremie nawilżającym. Nietłuste substancje nawilżające zawierające związki, takie jak kwas mlekowy, chronią przed problemem z mieszkami włosowymi. Dobrym naturalnym środkiem nawilżającym jest olej kokosowy.

Czego należy unikać?

Istnieje kilka sposobów na to, by zmniejszyć ryzyko zapalenia mieszków włosowych. Zaliczamy do nich:

  • zbyt mocne lub częste szorowanie lub złuszczanie,
  • noszenie tego samego ubrania po treningu,
  • wyciskanie krostek,
  • unikanie niepotrzebnych chemikaliów, takich jak perfumy i detergenty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj