Zmiany trądzikowe to dość powszechne schorzenie, które dotyka osoby pomiędzy 12. a 18. rokiem życia. Skąd się jednak biorą wypryski na skórze dojrzałej i jak z nimi walczyć?

Wypryski na skórze w okresie dojrzewania

Wypryski na twarzy to wielu młodych osób i ma związek z burzą hormonów. Potrafi skutecznie spędzić sen z powiek i zaniżyć samoocenę. Jeśli pojawiają się sporadycznie, nie musi to oznaczać żadnej choroby skóry, jeśli jednak występują regularnie – najprawdopodobniej są objawem trądziku. Występują w postaci krost, grudek i zmian ropnych, pojawiających się najczęściej w sferze T, czyli na nosie, brodzie i czole. Leczenie trądziku młodzieńczego wymaga wizyty u lekarza dermatologa. Niestety, coraz częściej problem wyprysków na twarzy dotyka osoby dorosłe, w większości kobiety.

Zmiany trądzikowe – wypryski na skórze dojrzałej

Szacuje się, że ponad 50% pań w wieku 20-29 lat cierpi na tę przypadłość, ponad 30% w przedziale między 30 a 39 r.ż. Problem zmniejsza się dopiero po 40 r.ż., a całkowicie zanika w okresie menopauzy. Wypryski na skórze twarzy pojawiające się po okresie dojrzewania nazywamy trądzikiem dorosłych i ciężko jest wskazać jedną przyczynę ich powstawania. Przyjmuje się, że ma na to wpływ połączenie wielu czynników – hormonów, genów, trybu życia, niewłaściwej pielęgnacji.

Zmiany trądzikowe u dorosłych

Trądzik na twarzy często dotyka osoby, które w okresie dojrzewania nie miały problemów skórnych, dlatego bywa trudny w zdiagnozowaniu i …bagatelizowany. W takim wypadku przyczyny pojawiania się wyprysków upatruje się najczęściej w złej pielęgnacji bądź reakcji na jakiś czynnik, np. stres. Zazwyczaj nie przybiera tak ciężkiej postaci jak trądzik młodzieńczy – zmian jest mniej, pojawiają się w innych partiach twarzy i przybierają inną postać niż charakterystyczne dla okresu dojrzewania zmiany ropne. Trądzik na twarzy u dorosłych często występuje w formie zaskórników i pojedynczych krost, atakuje dolną część twarzy, okolice ust i boczne części policzków.

Kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji twarzy

Podstawą leczenia trądziku jest preparat do mycia twarzy. Osoby dorosłe, które borykają się z trądzikiem na twarzy, często popełniają błąd w pielęgnacji. Stosują kosmetyki dedykowane skórze młodzieńczej, często o działaniu przesuszającym, co w przypadku skóry dojrzałej prowadzi do powstawania zmarszczek. Dodatkowo wyciskają wypryski w domu bądź u kosmetyczki, co grozi powstawaniem blizn i przebarwień. Polecanym produktem do walki ze zmianami trądzikowymi jest żel głęboko oczyszczający Normaderm marki Vichy, bazujący na bezpiecznej i skutecznej formule oczyszczającej. Usuwa zanieczyszczenia i odblokowuje pory. Zmniejsza widoczność niedoskonałości i zapobiega ich nawrotom.

Dermokosmetyki na trądzik – Normaderm Vichy

Istotną rolę w walce z niedoskonałościami stanowią dermokosmetyki na trądzik. Żel głęboko oczyszczający Vichy Normaderm redukuje zaskórniki, całkowicie odblokowuje pory, a także zapewnia głębokie oczyszczenie. Zapobiega powstawanie nowych defektów skóry, przywracając jej naturalny wygląd. Bazuje na staranie dobranych składnikach, w tym kwasie salicylowym, który wykazuje działanie złuszczające i antybakteryjne, wygładzając skórę i zapobiegając trądzikowi, oraz totarolu, który działa łagodząco i kojąco na podrażnioną skórę. Żel ma hipoalergiczną formułę, nie zwiera parabenów i jest bezpieczny dla każdego typu skóry, także wrażliwej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj