Czesanie włosów to czynność wykonywana bardzo często, nawet kilka razy dziennie, dlatego warto wiedzieć, jakich błędów należy unikać. Dzięki stosowaniu się do podstawowych zasad można w znaczący sposób poprawić kondycję swoich włosów. Zabieg ten wbrew pozorom ma niebagatelne znaczenie dla ich wyglądu i zdrowia, więc na pewno warto dobrze się do niego przygotować. Ta niby prosta czynność obfituje często w wiele poważnych błędów.

Czesanie włosów – jak to robić poprawnie?

Czesanie włosów ma na celu okiełznanie fryzury, nadanie jej pożądanego kształtu, wygładzenie włosów. Tych funkcji jest wiele, dlatego tym bardziej trzeba się do tego odpowiednio zabrać. Jeśli ktoś ma długie włosy lub te ze skłonnością do loczków – dobrze byłoby wmasować przed czesaniem w pasma specjalny kosmetyk, którego zadaniem jest ułatwienie rozczesywania. Inaczej może dojść do uszkodzenia włosów, a nawet ich wyrywania w czasie szczotkowania. Warto podzielić włosy na pasma i każde potraktować osobno grzebieniem czy szczotką. W niektórych sytuacjach dobrze sprawdzi się też użycie spinek, którymi podepniesz poszczególne pukle– to dotyczy tych pań, które mają bardzo gęste, grube i ciężkie włosy.

Najlepiej czesanie włosów rozpoczynać od końcówek i stopniowo posuwać się ku górze, rozczesując za każdym razem pasmo do końca. Ważne jest też odpowiednie przytrzymywanie pasm, by włosy się nie plątały – tak postępujesz od końcówek aż do skóry głowy. Każde z pasm musi zostać w ten sposób potraktowane. Następnie można je przeczesać jeszcze parę razy, już bez wydzielania poszczególnych partii.

Sprawdź jak wzmocnić włosy >>

Jakich akcesoriów używać?

Odpowiedni dobór szczotki i grzebienia ma niebagatelne znaczenie. Niezbędne jest posiadanie grzebienia z szerokimi ząbkami, jeśli występuje konieczność czesania na mokro. Generalnie nie powinno się czesać wilgotnych pasm, a jeśli już trzeba – to wyłącznie z użyciem tego typu grzebienia. Oczywiście wszystkie takie narzędzia muszą być każdorazowo oczyszczone oraz umyte, dzięki czemu włosy na dłużej zachowają świeżość. Warto też zadbać, by używać akcesoriów dostosowanych do długości i gęstości włosów. Najlepiej się sprawdzają grzebienie z tworzywa sztucznego – o drewniane trzeba dbać w szczególny sposób. Większość fryzjerów i dermatologów poleca korzystanie z grzebienia. Jeśli jednak zaliczamy się do zdecydowanych zwolenników szczotek, koniecznie trzeba postawić na te, które wykonano z naturalnego włosia. Zmniejsza ono bowiem elektryzowanie się włosów i nie sprzyja szarpaniu poszczególnych pasm w trakcie czesania włosów. Dzięki temu włosy dłużej zachowują doskonały wygląd i są mniej zniszczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj