Cellulit
fot. elements.envato.com

Cellulit, znany również jako efekt skórki pomarańczowej, objawia się miejscowymi nierównościami, wgłębieniami i bruzdami. Zazwyczaj pojawia się na biodrach, udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Wywołują go podskórne komórki tłuszczowe, które wychwytują toksyny i zatrzymują wodę. Z pomocą przychodzi endermologia, czyli skuteczny zabieg na cellulit!

Jak pozbyć się efektu skórki pomarańczowej?

Endermologia to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje stymulację fizyczną (masaż mechaniczny), by ujędrnić skórę i pobudzić krążenie. Wspomniana technika nie tylko redukuje cellulit, lecz także łagodzi ból mięśni oraz poprawia koloryt skóry. W trakcie zabiegu specjalista korzysta z urządzenia masującego, składającego się z głowicy i rolek. Masaż mechaniczny stymuluje produkcję kolagenu, wspiera pracę układu limfatycznego, a także rozbija złogi tłuszczu i zmniejsza obrzęk.

Zabieg trwa 30-60 minut, w zależności od leczonego obszaru. Aby endermologia przyniosła spodziewany efekt, warto umówić się na 1-2 sesje tygodniowo. Po zabiegu pacjenci mogą od razu wrócić do codziennych zajęć. 

Endermologia: efekty

Specjaliści zazwyczaj zalecają 6-10 zabiegów, aby uzyskać zauważalne rezultaty. Wyniki endermologii utrzymują się przez kilka miesięcy. Dla podtrzymania efektów warto umawiać się na 1 zabieg miesięcznie po zakończeniu pierwszej serii. Endermologia nie tylko tymczasowo redukuje cellulit, lecz także wspaniale relaksuje. Zazwyczaj wykonywana jest w uzdrowiskach przez doświadczonych lekarzy lub certyfikowanych kosmetologów. W trakcie zabiegu pacjenci noszą specjalne body, aby zmaksymalizować rezultaty. Następnie lekarz lub kosmetolog poprowadzić masażer wzdłuż cellulitu albo problematycznych obszarów. 

Możliwe skutki uboczne

Czasami u osób o bardzo wrażliwej skórze pojawiają się niewielkie siniaki. Należy jednak podkreślić, że szybko znikają. Endermologia nie jest zabiegiem odchudzającym. Możesz ją jednak połączyć ze zdrową, zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną. Dzięki temu łatwiej zrzucisz zbędne kilogramy i utrzymasz prawidłową wagę. Pamiętaj, by przed i po zabiegu pić dużo wody. Podczas bezpłatnej konsultacji wstępnej specjalista podpowie, ile wody potrzebuje Twój organizm.

Endermologia a liposukcja

Endermologia jest nieinwazyjna i poprawia stan tkanki łącznej. Z kolei liposukcja to inwazyjny zabieg chirurgiczny, który pozwala usunąć głęboką tkankę tłuszczową z danego obszaru. W niektórych przypadkach warto połączyć endermologię z liposukcją, aby uzyskać lepsze rezultaty. W ten sposób można też zminimalizować ryzyko blizn i stanów zapalnych.

Zastanawiasz się, czy wyniki są trwałe? Jeśli nie zmienisz stylu życia, tkanka powróci do stanu, w jakim była przed endermologią. Aby utrzymać rezultaty, ćwicz regularnie, przestrzegaj zdrowej diety i umawiaj się na wspomniany zabieg pielęgnacyjny 1-2 razy w miesiącu. 

Endermologia nie boli, choć na początku możesz odczuwać pewien dyskomfort. Poinformuj o tym osobę, która wykonuje zabieg. Dostosuje intensywność masażu do Twoich potrzeb. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj