Strona główna Tagi Mózg

Tag: mózg

Czym jest kleszczowe zapalenie mózgu?

Kleszczowe zapalenie mózgu wywoływane jest przez ukąszenie kleszczy typu B. Do pierwszych objawów zaliczamy nudności, ból głowy, nudnościami czy bólami w stawach.

Najlepszy tran – dlaczego warto wybrać Tran Omega-3 1600 mg od...

Na rynku jest wiele preparatów z tranem, ale jaki i dlaczego wybrać? W redakcji mieliśmy przyjemność przetestować tran omega-3 od Nordic Naturals, który polecamy.

Orzechy arachidowe – właściwości odżywcze i wpływ na organizm

Orzechy arachidowe (ziemne) znane są już ludzkości od setek lat. Są do dziś doceniane za ich drogocenne właściwości lecznicze i wartości odżywcze. Fistaszki, bo...

Zielona herbata – właściwości zdrowotne cudownego napoju

Zielona herbata posiada w swoim składzie dość pokaźną dawkę kofeiny, działając na organizm pobudzająco i energetyzująco. Zawarta w herbacie teina pomaga w koncentracji i nauce.

eGFR – normy i wyniki badania – morfologia

Badanie eGFR wykonywane jest z krwi i służy głównie do diagnozowania chorób nerek. Współczynnik ten wspiera również decyzje dotyczące dawkowania leków.

Miłorząb japoński – zastosowanie i działania niepożądane

Miłorząb japoński to drzewo od tysięcy lat wykorzystywane w chińskiej medycynie. Zostało także docenione przez współczesnych naukowców w branży kosmetycznej i medycznej. Jego zastosowanie...

5 prostych sposobów na stres

Stres to nieodłączną częścią naszego życia, nierzadko paraliżuje i odbiera nam mowę. Niestety, nie jesteśmy w stanie go całkowicie uniknąć, a nie każdy potrafi...

Mózg człowieka – funkcje i budowa naszego biokomputera

Mózg to najważniejszy organ w ciele człowieka. Odpowiada za sterowanie całym organizmem oraz funkcjami życiowymi. Podstawowa znajomość funkcjonowania mózgu to nasz obowiązek. Zapraszamy do lektury.

Rdzeń kręgowy człowieka – budowa i funkcje

Rdzeń kręgowy to element ośrodkowego układu nerwowego, odpowiadającego za komunikację mózgu z resztą ciała - kończynami, organami wewnętrznymi czy... skórą.

Wegetatywny układ nerwowy – funkcje, budowa i rola w organizmie człowieka

Wegetatywny (autonomiczny) układ nerwowy kontroluje pracę wszystkich narządów wewnętrznych. Odpowiada na rytm bicia serca czy poziom ciśnienia krwi.

Wybór redakcji