fot. scoop.pl

Sachol to rodzina czterech produktów przeznaczonych do stosowania w jamie ustnej na różnego rodzaju zmiany i stany zapalne. Powszechnie stosowany żel stomatologiczny Sachol sprawdza się między innymi na stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i inne dolegliwości1,2, natomiast pozostałe produkty, jak Sachol Aftigel, Sachol Kids czy Sachol Fast Effect, stosuje się głównie na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej3,4,5. Wszystkie preparaty nakłada się bezpośrednio na chorobowo zmienione miejsca. Dowiedz się więcej na temat produktów Sachol!

Żel stomatologiczny Sachol – wskazania i dawkowanie

Flagowym produktem z rodziny Sachol jest żel stomatologiczny o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i odkażającym miejscowo. Wspomaga gojenie uszkodzonej błony śluzowej oraz zmniejsza pieczenie i bolesne objawy. Sachol żel stomatologiczny swoją skuteczność zawdzięcza składowi, w którym znajduje się m.in. salicylan choliny, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz chlorek cetalkoniowy, który wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Występujące w podłożu parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu w stężeniach zawartych w leku wykazują działanie odkażające. Leku Sachol nie powinno się stosować w przypadku uczulenia na salicylan choliny, chlorek cetalkoniowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku1,2.

Sachol żel stomatologiczny można stosować w jamie ustnej i na dziąsłach w przypadku stanu zapalnego błony śluzowej jamy ustnej, choroby przyzębia, zapalenia dziąseł, a także na nadżerki i owrzodzenia jamy ustnej. Sposób podawania jest bardzo prosty – wystarczy niewielką ilość żelu nanieść na chorobowo zmienione miejsca i lekko wcierać przez około 2 minuty. Po zastosowaniu żel utrzymuje się przez kilka minut na śluzówce jamy ustnej1,2.

Lek może powodować reakcje alergiczne. Żelu Sachol nie powinno się stosować u dzieci do 3. roku życia. Opakowanie zawiera 10 g produktu1,2.

Kiedy stosować pozostałe produkty z rodziny Sachol?

W rodzinie Sachol oprócz żelu stomatologiczne znajdują się jeszcze 3 inne produkty, które teraz pokrótce sobie omówimy.

Sachol Aftigel na afty

Sachol Aftigel przeznaczony jest do stosowania miejscowego w leczeniu aft, aftowego zapalenia jamy ustnej i mikrozmian na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej. Wspomaga leczenie błon śluzowych u osób noszących protezy zębowe i aparaty ortodontyczne. Produkt zawiera składniki pochodzenia naturalnego takie jak tamaryndowiec indyjski, wąkrota azjatycka, aloes czy wyciąg z pieprzowca chińskiego. Aftigel tworzy ochronną warstwę pokrywającą zmiany, ogranicza bolesne objawy i pieczenie, ponadto sprzyja procesowi odnowy nabłonka jamy ustnej3.

Sachol Kids

Sachol Kids to żel na afty dla dzieci powyżej 2,5 roku życia. Wskazania do stosowania to afty i aftowe zapalenie jamy ustnej. Produkty zawiera ekstrakt z róży damasceńskiej, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe, a także sól sodową kwasu hialuronowego, która tworzy okluzyjną warstwę ochronną, nawilża i hamuje proces zapalny. Widniejący w składzie pantenol wspomaga regeneracje komórek i gojenie ran4.

Sachol Fast Effect

Sachol Fast Effect to wygodny spray na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej. W jego składzie, podobnie jak w przypadku Sachol Kids, występuje róża damasceńska, sól sodowa kwasu hialuronowego i pantenol. Sachol Fast Effect można stosować na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej. Łagodzi ból i przyspiesza gojenie aft. Produkt ten jest bardzo wygodny i można go stosować nawet poza domem5.

Produkty Sachol można kupić stacjonarnie w aptece lub bez wychodzenia z domu zamówić w aptece internetowej. Do ich wykupienia nie jest potrzebna recepta.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuł reklamowy marki Sachol

Bibliografia:

  1. Charakterystyka Produktu Leczniczego żel stomatologiczny Sachol.
  2. Witryna internetowa: https://sachol.com.pl/sachol/zel-stomatologiczny/ (dostęp: 2022.10.18.).
  3. Witryna internetowa: https://sachol.com.pl/sachol/aftigel-na-afty/ (dostęp: 2022.10.18.).
  4. Witryna internetowa: https://sachol.com.pl/sachol/kids/ (dostęp: 2022.10.18.).
  5. Witryna internetowa: https://sachol.com.pl/sachol/fast-effect/ (dostęp: 2022.10.18.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj