fot. whitepress.com

Proces wychodzenia z nałogu to trudna droga, która wymaga odwagi, motywacji, a często też wsparcia bliskich osób. Samodzielna walka z uzależnieniem skazana jest na porażkę. Konieczne jest leczenie uzależnień pod kontrolą specjalistów. Za najskuteczniejszą metodę, pomagającą w uwolnieniu się od używek, uznaje się przejście przez program terapeutyczny w stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień.

Do wyboru będziesz mieć wiele prywatnych i działających na NFZ ośrodków. Jednak z góry musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie gwarantują komfort oraz jakość leczenia uzależnień, na poziomie którego oczekujesz. Sprawdź już teraz, jaki ośrodek leczenia uzależnień warto wybrać, aby wyjść z uzależnienia i odzyskać kontrolę nad swoim ciałem, myślami i życiem.

Droga prowadząca do wyjścia z uzależnienia wymaga przejścia przez 4 etapy trzeźwości:

  • świadomość – na początku koniecznie jest dostrzeżenie problemu,
  • zrozumienie – następnie dochodzi do zrozumienia, że nałóg jest chorobą,
  • akceptacja – na tym etapie zazwyczaj chory decyduje się na leczenie, bo chce wziąć odpowiedzialność za swoje uzależnienie i nałóg,
  • poddanie się – to najtrudniejszy etap, podczas którego chory może podążyć dwoma ścieżkami – wprowadzenia zmian i poddania się terapii, lub odpuszczenia leczenia i zanurzenia się po raz kolejny w nałogu.

Jak przejść przez te etapy i nauczyć się żyć bez używek i nałogu? W tym może pomóc jedynie terapia. Leczenie uzależnień może odbywać się na wiele sposobów, jednak najskuteczniejszy jest pobyt w ośrodku.

Jaki ośrodek leczenia uzależnień warto wybrać, aby wyjść z nałogu?

Szukasz ośrodka, który oferuje leczenie uzależnień? W takim razie najlepszym wyborem będzie Ośrodek Terapii Uzależnień Borowik. Dlaczego uznajemy, że to najlepszy wybór, na jaki warto się zdecydować? Oto 6 ważnych korzyści, które gwarantuje ten ośrodek, a które mogą odegrać kluczową rolę podczas Twojej walki z nałogiem.

Skuteczne leczenie

Najważniejszym czynnikiem podczas wybierania ośrodka jest skuteczność oferowanej metody terapii. Jak wygląda leczenie uzależnień w ośrodku Borowik? Na pierwszym miejscu jest tutaj koncentracja wokół nurtu poznawczo-behawioralnego i podejścia integracyjnego. Dlatego też po diagnozie i analizie aktualnego stanu pacjenta dobierany jest odpowiedni program terapeutyczny.

W trakcie pobytu ustalane są też cele terapii, które wspólnie z zespołem terapeutów są później krok po kroku realizowane.

Leczenie uzależnień ma nie tylko pomóc przejść przez wszystkie etapy trzeźwości, ale też uzdrowić relacje z otoczeniem. Pacjenci otrzymują cenne wskazówki, które pomagają im w lepszym poznaniu swoich emocji i pragnień oraz w zrozumieniu jak wiele odbiera im nałóg i dlaczego warto z nim walczyć.

Indywidualny program terapeutyczny

W ośrodku Borowik możesz skorzystać ze stacjonarnego programu terapeutycznego, podczas którego stosowana jest nowatorska metoda terapeutyczna BOROWIK POINT, gwarantująca bardzo dużą skuteczność. Podczas pobytu możesz uczestniczyć zarówno w psychoterapii indywidualnej, jak i grupowej.

Dostępne są także konsultacje psychiatryczne i spotkania terapeutyczne dla rodzin. Do każdego pacjenta ustalany jest indywidualny program leczenia uzależnień. Pacjenci mogą zdecydować się na jeden z trzech programów terapeutycznych – podstawowy (4 tygodnie), optymalny (6 tygodni) i pełny (8 tygodni). W każdym przypadku terapia trwa przez 6 dni w tygodniu po ok. 7 godzin.

Wsparcie na wielu płaszczyznach

Możesz liczyć nie tylko na leczenie uzależnień, ale też na wsparcie w różnych dziedzinach życia. Dotyczy to przede wszystkim wsparcia prawnego, w relacjach z rodziną, ale też wsparcia zdrowotnego itd.

Doświadczony zespół

Kluczową korzyścią, jest zatrudnienie w ośrodku doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu specjalistów. Do tego grona zaliczani są zarówno certyfikowani terapeuci, jak i zespół pielęgniarski, ratownik oraz specjaliści tacy jak chirurg i lekarz.

Dodatkowe atrakcje i sposoby na odstresowanie

Leczenie uzależnień to dla wielu osób stresująca chwila w ich życiu. Dlatego też w profesjonalnym ośrodku, takim jak Borowik, stawia się również na oderwanie myśli pacjenta od nałogu i rozwijanie relacji z otoczeniem. Dlatego też podczas pobytu możesz skorzystać z zajęć psychoedukacyjnych, z bardzo popularnych wśród naszych pacjentów zajęć ogólnorozwojowych i rekreacyjnych oraz wziąć udział w treningu umiejętności społecznych. Na terenie ośrodka do dyspozycji jest basen, siłownia, jacuzzi i przyroda na wyciągnięcie ręki.

Komfortowe warunki

Podczas terapii uzależnień ważny jest spokój i cisza. Dlatego dobrym wyborem będzie ośrodek poza miastem, w otoczeniu przyrody. Ośrodek Borowik oferuje do tego wszystkiego duży teren prywatny. Pacjenci mogą skorzystać z pokojów jedno- lub dwuosobowych, choć w razie potrzeby dostępne są także pokoje na 3 lub 4 osoby, gdy jest taka konieczność. Wszystkie są bardzo komfortowe o wysokim standardzie i mają dostęp do prywatnej łazienki. Podczas terapii zapewniamy też pełne wyżywienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj