Wśród społeczeństwa istnieje przekonanie, że przewlekła niewydolność żylna dotyczy wyłącznie kobiet. Otóż to nie prawda. Na tą podstępną chorobę chorują również mężczyźni (od 15 do 30% europejskiej populacji).

W porównaniu do kobiet, ten odsetek zachorowań jest mniejszy, jednak częściej problem ten jest rozpoznawany na późniejszym, bardziej zaawansowanym etapie. A przecież istotne znaczenie w tym przypadku ma wczesna profilaktyka. Jedną z najczęściej wybieranych metod zapobiegania powstawania niewydolności żylnej, której jednym z objawów są żylaki, jest kompresjoterapia. Komu jest zalecana? I dlaczego warto stosować podkolanówki przeciwżylakowe męskie?

Komu zaleca się stosowanie podkolanówek kompresyjnych?

W sklepach medycznych czy aptekach możemy nabyć pończochy, rajstopy bądź podkolanówki kompresyjne dla mężczyzn lub kobiet. Stworzone są one z myślą o:

  • długotrwale pracujących w pozycji siedzącej lub stojącej
  • osobach, które posiadają skłonność genetyczną do rozwoju przewlekłej choroby żylnej
  • pacjentach po zakrzepicy żylnej
  • kobietach w ciąży lub w okresie klimakterium, a także tych, które leczone są hormonalnie lub przyjmują tabletki antykoncepcyjne
  • pacjentach narażonych na zaburzenia żylne kończyn dolnych, którzy są po ciężkich chorobach bądź krótko po przebytym zabiegu chirurgicznym
  • zawodowych kierowcach i pasażerach długotrwałej podróży

Jak działają podkolanówki uciskowe męskie oraz inne wyroby kompresyjne?

Podkolanówki uciskowe dla mężczyzn, jak i pozostałe rodzaje tego typu wyrobów, są najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie rozwoju nieestetycznie wyglądających żylaków, jak również i licznych objawów przewlekłej choroby żylnej. Dzięki nieinwazyjnej metodzie jaką jest kompresjoterapia, możemy skutecznie ograniczyć nie tylko uczucie zmęczenia i ciężkości nóg, ich opuchlizny czy bólu, ale także powstawanie i nasilanie się patologii krążenia krwi żylnej. Wywieranie stopniowego, terapeutycznego ucisku poprzez podkolanówki kompresyjne męskie zmniejsza średnicę żył, poprawia funkcjonowanie nie tylko zastawek żylnych, ale całego układu żylnego oraz pozytywnie wspiera prawidłowe działanie tzw. pompy mięśniowej.

Podsumowując. Poprzez zastosowanie odpowiednio dobranej siły ucisku rajstop, pończoch czy podkolanówek kompresyjnych, np. firmy Venoflex, wpływamy na prawidłowe funkcjonowanie żył powierzchownych. Zastosowana kompresja zewnętrzna pomaga zmniejszyć podwyższone ciśnienie hydrostatyczne, przywracając równowagę pomiędzy żyłami powierzchownymi i głębokimi. Dzięki zastosowaniu takiego rodzaju wyrobów medycznych, zapobiegamy refluksowi żylnemu oraz redukujemy obrzęki i uczucie zmęczenia nóg, a co za tym idzie przeciwdziałamy rozwojowi przewlekłej niewydolności żylnej. W sklepach medycznych, bez problemu zakupimy różne modele podkolanówek męskich Venoflex, które są odpowiednio dostosowane nie tylko do stylu ubierania, ale także i pory roku. Z tego względu każdy mężczyzna zapewne znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj